درخواست پرستار | مشاوره رایگان

مراقبت های پرستاری برای سالمندان در ماه رمضان

مراقبت‌ های پرستاری برای سالمندان در ماه رمضان

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  روزبه‌روز جمعیت کشور رو به پیری می‌رود و نیاز به خدمات پرستار سالمند در منزل نیز افزایش می‌یابد. دنیای امروز، با دهه‌های گذشته زمین تا آسمان توفیر دارد. شاید در سال‌های گذشته در خانواده بودند افرادی که مراقبت از والدین سالخورده را بر عهده می‌گرفتند، اما تحولات فکری و فرهنگی و افزایش دغدغه عموم مردم سبب شده افراد ساعات زیادی را دور از خانه سپری کنند و نیاز باشد از فردی دیگر برای مراقبت از سالمندان کمک بگیرند. نیاز به استخدام پرستار سالمند در ماه رمضان بیش از دیگر اوقات احساس می‌شود. چراکه درگیری افراد در طول روز بیشتر است و رسیدگی به سالمند اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

  مراقبت‌ های پرستاری برای سالمندان در ماه رمضان
  مراقبت‌ های پرستاری برای سالمندان در ماه رمضان.

  همچنین تعرفه پرستار سالمند در رمضان با دیگر مقاطع زمانی تفاوت‌های زیادی دارد. چراکه سختی کار پرستار در این مدت بیشتر است و انجام خدمات مراقبتی و پرستاری از سالمند در این زمان ارزش فزونتری دارد. اگر سالمندی در نزدیکی خود دارید و می‌خواهید از باکیفیت‌ترین خدمات پرستاری سالمند در ماه مهمانی خداوند بهره‌مند شوید، لازم است وظایف پرستار سالمند در رمضان را بشناسید و با آگاهی از تعرفه پرستار سالمند در رمضان اقدام کنید.

  اهمیت استخدام پرستار سالمند در ماه رمضان

  رسیدگی و مراقبت از سالمندان، به دلیل حساسیت زیاد جسمی و روحی افراد در این دوره سنی، کاری دشوار است. دوره سالمندی با مشکلات گوناگون جسمی و روحی همراه است که افراد را در نوعی بحران قرار می‌دهد. افزون بر بیماری‌های جسمی چون دیابت، فشار خون، مشکلات قلبی و.. که در کهنسالی گریبانگیر بسیاری سالمندان می‌شوند، انزوا، افسردگی، فراموشی و اضطراب‌های فراگیر از جمله معضلات سالمندان هستند که اگر از کنار آن‌ها بی اهمیت بگذریم، عواقب سختی خواهند داشت.

  اعزام پرستار سالمند در ماه رمضان اگر با تحقیق و بررسی انجام شود، خیالمان را از بابت بسیاری امور راحت خواهد کرد. پرستاران مجرب سالمند نه تنها از لحاظ بهداشت و درمان سالمند را حمایت می‌کنند، بلکه برای بهبود عملکردهای روحی و فکری بسیار کارآمد هستند و اینگونه می‌توانند سالمند را از دره ناامیدی نجات دهند.

  شاید در اوایل کار فرزندان تعصب خاصی روی والدین سالمند خود داشته باشند و ترجیح دهند، خود به امور سالمندشان رسیدگی کنند؛ اما پس از مدتی دچار آسیب‌های روحی و جسمی شده و به استخدام پرستار سالمند در ماه رمضان تمایل پیدا می‌کنند. در این هنگام یافتن یک مجموعه معتبر و حرفه‌ای برای ارائه خدمات پرستاری مهمترین قدم است که کیفیت زندگی سالمند را تعیین می‌کند.

  تعرفه پرستار سالمند در رمضان

  تعرفه پرستار سالمند در رمضان از مهمترین مسائل افراد برای انتخاب مناسبترین اقدام است. آیا تعرفه پرستار در منزل برای سالمند در رمضان با مواقع دیگر سال فرق می‌کند؟ چرا استخدام پرستار سالمند در ماه رمضان پرهزینه‌تر است؟ در پاسخ به این سوالات باید بدانید که به‌طور کلی هزینه پرستاری در منزل به دو عامل بستگی دارد: ۱. مدت زمان خدمات و ۲. شرح خدمات

  در برخی از زمان‌های سال شرایط برای کار سخت و طاقت‌فرسای پرستاری دشوارتر است که‌ ماه رمضان یکی از این موقعیت‌ها به شمار می‌رود. بسیاری پرستاران مومن و باوجدان در ماه مبارک روزه می‌گیرند و با مشقت بیشتری خدمات را در اختیار سالمندان گرامی قرار می‌دهند. از این رو، تعرفه پرستار سالمند در رمضان بیشتر از زمان‌های عادی است.

  پیشنهاد مقاله: نکات ضروری برای بهبود عملکرد شغلی پرستار سالمند

  از طرف دیگر برای تعیین هزینه استخدام پرستار سالمند در ماه رمضان لازم است بدانیم چه خدماتی مد نظرمان است؟ آیا پرستار سالمند به جز مراقبت و رسیدگی به امور سلامت، بهداشت و درمان فرد وظیفه دیگری هم دارد؟! وظایف پرستار سالمند در رمضان شامل امور خانه نیز می‌شود؟ خریدهای خانه هم به عهده پرستار سالمند است؟ با توجه به توافقاتی که در این مورد صورت می‌گیرد، هزینه خدمات نیز قابل محاسبه است.

  مراقبت‌ های پرستاری برای سالمندان در ماه رمضان
  مراقبت‌ های پرستاری برای سالمندان در ماه رمضان.

  وظایف پرستار سالمند در رمضان چیست؟

  برخلاف تصور عموم مردم، وظایف پرستار سالمند در رمضان به جابجایی و نظافت فرد خلاصه نمی‌شود. وظایف پرستار بیمار که برای سالمندان در رمضان می‌آیند نه تنها مراقبت جسمی بلکه حمایت و پشتیبانی قوی روحی فرد را نیز شامل می‌شود. از این جهت است که مراقبت شخصی پرستار از سالمند می‌تواند بسیار کارامدتر از مراکز نگهداری سالمندان واقع شود. از جمله وظایف پرستار سالمند در رمضان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • رسیدگی به امور درمان؛ پرستار سالمند باید پیگیر وضعیت سلامت فرد باشد. از این رو، موعد مصرف دارو، انجام عملیات‌های تخصصی پرستاری (تزریقات، تعویض پانسمان و سوند و..) و مراجعه به پزشک را یادآور شود.
  • حمایت روحی سالمند؛ همانطور که سلامت جسم سالمند حائز اهمیت است، روحیه وی نیز بسیار مهم است. به‌طوری‌که پرستار وظیفه دارد با همصحبتی، بازی‌های فکری و دادن انرژی مثبت به سالمند روحیه وی را بهبود بخشد.
  • کمک به انجام امور شخصی؛ بسیاری سالمندان تحت تاثیر افسردگی، زوال عقل، مشکلات حرکتی و عواملی مانند این، در انجام امور شخصی خود ناتوان هستند. از این جهت پرستار وظیفه دارد در اموری مانند شانه زدن مو، کوتاهی ناخن‌ها، استحمام و پیرایش، سالمند را یاری رساند.

  پرستاری چه در ماه رمضان باشد و چه در مواقع دیگر یکی از مقدس‌ترین مشاغل است. یک پرستار خوب مانند فرشته‌ای از آسمان خداوند دلسوزانه از سالمندتان مراقبت می‌کند و روح سرزندگی را در روزهای تیره و تار وی به جریان می‌اندازد.

  0 0 رای ها
  امتیاز خود را ثبت کنید
  guest
  2 دیدگاه
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها

  درخواست پرستار | مشاوره رایگان