درخواست پرستار | مشاوره رایگان

بررسی و مقایسه هزینه آسایشگاه سالمندان و پرستار سالمند در منزل

تفاوت هزینه آسایشگاه سالمندان و پرستار سالمند در خانه

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها، عزیزان هر خانواده‌ای هستند که به مراقبت و نگهداری نیاز دارند. با این وجود اغلب فرزندان به دلیل مشغله‌های کاری نمی‌توانند به طور مداوم از سالمندان نگهداری کنند. در این شرایط دو انتخاب در پیش روی آن‌ها وجود دارد، استفاده از آسایشگاه سالمندان یا استخدام پرستار سالمند در منزل! در زمان تصمیم‌گیری درباره انتخاب این روش‌ها، یکی از سوالات مهم این است که هزینه آسایشگاه سالمندان و پرستار سالمند در منزل چقدر است؟ از این رو در ادامه این مطلب قصد داریم تا به مقایسه نرخ خانه سالمندان و پرستار سالمند در منزل بپردازیم؛ پس با ما همراه باشید.

  مقایسه روش های نگهداری از سالمندان

  همانطور که گفتیم، برای نگهداری از سالمندان می‌توان از استخدام پرستار سالمند در منزل یا خانه سالمندان استفاده کرد. برخی افراد تصور می‌کنند خانه سالمندان بهترین انتخاب برای نگهداری از کهنسالان است، چرا که با افراد هم‌سن خود در ارتباط بوده و شادتر خواهند بود، اما در واقع اینطور نیست. با افزایش سن، تحمل افراد کمتر شده و روحیه شکننده‌تری دارند. برای اغلب سالمندان دوری از خانواده و فرزندان اتفاق خوشایندی نخواهد بود.

  نرخ خانه سالمندان و پرستار سالمند در منزل
  برای اغلب سالمندان دوری از خانواده و فرزندان اتفاق خوشایندی نخواهد بود.

  از سوی دیگر در مراکز نگهداری از سالمندان، افراد زیادی وجود دارند که پرستاران خدمات یکسانی را به آن‌ها ارائه می‌کنند. اما یک پرستار سالمند در منزل تنها مسئول نگهداری از یک نفر یا دو نفر است، پس توجه خود را معطوف آن‌ها کرده و خدمات بیشتری ارائه می‌دهد. البته خانه سالمندان مزایایی نیز دارد که یکی از آن‌ها امکانات بیشتر برای مراقبت از سالمندان با بیماری‌های خاص است؛ امکاناتی که در منازل دیده نمی‌شوند.

  همچنین بخوانید: توصیه‌هایی برای مراقبت از سالمندان در فصل سرما

  هزینه خانه سالمندان

  برای مقایسه تعرفه نگهداری سالمند در منزل و آسایشگاه سالمندان، ابتدا بهتر است تا هزینه مراکز نگهداری از سالمندان را بررسی کنیم. آسایشگاه سالمندان ممکن است دولتی یا خصوصی باشد که بدون شک هزینه مراکز دولتی کمتر است. مراکز خصوصی معمولا از نظر امکانات و کیفیت نگهداری از سالمندان، سطح بالاتری داشته و به همین جهت هزینه بیشتری دریافت می‌کنند. از سوی دیگر هزینه نگهداری از سالمند با توجه به نیازهای سالمند و شرایط او متفاوت است.

  تعرفه نگهداری سالمند در منزل و آسایشگاه سالمندان
  هزینه نگهداری از سالمند با توجه به نیازهای سالمند و شرایط او متفاوت است

  یکی از دیگر عوامل تعیین‌کننده هزینه خانه سالمندان، شهر و منطقه محل زندگی شما است. برای مثال، مراکز خصوصی که در شمال شهر تهران مشغول به فعالیت هستند، هزینه بیشتری در مقایسه با مراکز جنوب شهر دارند. همچنین در شهرهای کوچک ممکن است هزینه خانه سالمندان در مقایسه با شهر تهران، کمتر باشد.

  هزینه پرستار سالمند در منزل

  در ادامه بررسی تفاوت هزینه آسایشگاه سالمندان و پرستار سالمند در خانه، به معرفی هزینه پرستار سالمند در منزل می‌پردازیم. برای هزینه یک پرستار سالمند نمی‌توان نرخ ثابتی را معرفی کرد چرا که عوامل مختلفی بر این هزینه تاثیرگذار خواهند بود. پرستاری که به صورت تمام وقت در منزل حضور دارد، هزینه بیشتری در مقایسه با پرستار پاره وقت دریافت می‌کند. شما برای کاهش هزینه‌ها می‌توانید برای چند ساعت در روز پرستار استخدام کرده و زمانی که خود شما در منزل حضور دارید، مسئولیت مراقبت از سالمند را بر عهده بگیرید.

  از سوی دیگر سالمندان از لحاظ توانایی‌های جسمی و ابتلا به بیماری‌های مختلف، شرایط یکسانی ندارند. اگر سالمند شما فاقد توانایی حرکتی بوده یا به علت بیماری، نیازمند مراقبت‌های پزشکی باشد، قیمت پرستار افزایش می‌یابد. در مقایسه، برخی سالمند می‌توانند کارهای شخصی خود را انجام دهند و در نتیجه خدمات ارائه شده توسط پرستار و قیمت آن کاهش می‌یابد.

  مقایسه هزینه آسایشگاه سالمندان و پرستار سالمند در منزل

  در این بخش به بررسی هزینه نگهداری از سالمند در خانه سالمندان در مقایسه با پرستار سالمند در خانه می‌رسیم. به طور کلی، هزینه پرستار سالمند از قیمت آسایشگاه سالمندان خصوصی کمتر است، اما در مقایسه تعرفه نگهداری سالمند در منزل و آسایشگاه سالمندان دولتی، شرایط متفاوت‌تر خواهد بود. اگر شما نیازمند خدمات شبانه‌روزی مراقبت از سالمند باشید، قیمت پرستار در منزل، بیشتر از آسایشگاه دولتی می‌شود.

  شما برای کاهش هزینه پرستار سالمند می‌توانید از خدمات پاره وقت استفاده کنید و بخشی از زمان نگهداری از سالمند را خودتان به عهده بگیرید. بدین طریق هزینه پرستار سالمند در منزل حتی از آسایشگاه سالمندان دولتی نیز کمتر می‌شود.

  اعزام پرستار سالمند در منزل

  در این مطلب به بررسی نرخ خانه سالمندان و پرستار سالمند در منزل پرداختیم. یکی از نکاتی که باید به آن توجه کنید، راحتی و نظر خود سالمند است. اگر سالمند شما تمایلی به رفتن به خانه سالمندان ندارد، اجبار شما موجب می‌شود تا شرایط زندگی برای او سخت شود. اگر تصمیم دارید برای سالمند خود یک پرستار در منزل استخدام کنید، تنها به مراکز معتبر خدمات پرستاری مراجعه نمایید. خدمات پرستاری سفیر آرامش دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت بوده و بهترین پرستار سالمند در منزل را برای شما اعزام می‌کند.

  سوالات متداول

  کدام یک برای مراقبت از سالمند بهتر است؛ آسایشگاه سالمندان یا پرستار سالمند در منزل؟

  نگهداری از سالمند در منزل با کمک پرستار، موجب می‌شود تا سالمند در کنار خانواده بماند. همچنین یک پرستار سالمند در منزل تمامی توجه خود را معطوف به نگهداری از سالمند شما می‌کند، در صورتی که در آسایشگاه سالمندان اینگونه نیست. با این وجود آسایشگاه‌های سالمندان امکانات بیشتری برای نگهداری از مبتلایان به بیماری‌های خاص دارند.

  هزینه نگهداری از سالمند در خانه سالمندان در مقایسه با پرستار سالمند در خانه کمتر است یا بیشتر؟

  هزینه پرستار سالمند در منزل از آسایشگاه‌های سالمندان خصوصی کمتر است. اگر به مراقبت 24 ساعته نیاز داشته باشید، هزینه پرستار سالمند بیشتر از آسایشگاه‌های دولتی می‌شود. البته پرستار سالمند در منزل خدمات بیشتر و باکیفیت‌تری را ارائه می‌دهد.

  تفاوت هزینه آسایشگاه سالمندان و پرستار سالمند در خانه به چه مواردی بستگی دارد؟

  شرایط سالمند، توانایی‌های جسمی و همچنین خدمات ارائه شده توسط پرستار موجب تفاوت قیمت می‌شود. از سوی دیگر اگر شما پرستار تمام وقت نیاز داشته باشید، قیمت بیشتری در مقایسه با پرستار پاره وقت خواهد داشت.

  چگونه می‌توان هزینه پرستار سالمند در منزل را کاهش داد؟

  اگر می‌خواهید هزینه پرستار در منزل کاهش یابد، می‌توانید از پرستاران پاره وقت استفاده کنید و زمان‌هایی که در منزل حضور دارید، مسئولیت نگهداری از سالمند را بر عهده بگیرید.

  0 0 رای ها
  امتیاز خود را ثبت کنید
  guest
  0 دیدگاه
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها

  درخواست پرستار | مشاوره رایگان