درخواست پرستار | مشاوره رایگان

وظایف مراقب کودک در منزل و هر آنچه والدین باید در این مورد بدانند؟

وظایف پرستار کودک در منزل

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  وظایف مراقب کودک دارای گستره وسیعی از فعالیتها را شامل می شود که لازم است توسط پرستار کودک مورد توجه قرار گیرد.

  آیا به نگهداری و مراقبت از کودک برای اولین بار فکر کرده اید؟ در این صورت ، احتمالاً از خود می پرسید که پرستار کودک چگونه شغلی است و چه وظایفی را بر عهده خواهید داشت. در هر فرصت شغلی نگهداری از کودک شرایط متفاوتی از دیگریست اما مواردی وجود دارد که والدین تقریباً هر بار از شما انتظار دارند.

  معمول ترین وظایف مراقب کودک

   

  در اینجا معمول ترین وظایف مراقب کودک وجود دارد:

  • اطمینان از ایمنی کودک
  • تهیه وعده های غذایی و میان وعده ها
  • کمک به تکالیف
  • بازی کردن و سرگرم شدن!
  • تعویض پوشک
  • به موقع خواباندن کودکان
  • شستن لباس ها و کارهای سبک خانه
  • استحمام و لباس پوشاندن کودکان خردسال
  • حمل و نقل کودکان
  • آماده کردن شیر خشک و تمیز کردن بطری های کودک

  پیشنهاد مقاله : توصیف شرایط و مقایسه پرستار کودک و پرستار سالمند

  اطمینان از ایمنی کودک

  این یکی از مهمترین وظایف مراقب کودک است تا اطمینان حاصل کند که کودکان در خانه و در حالی که بیرون از خانه هستند ایمن هستند. والدین انتظار دارند که کودکان همیشه تحت مراقبت پرستار خود باشند.

  اگر برای تهیه ناهار یا رفتن به حمام باید از کودک فاصله بگیرید (البته چگونگی انجام این کار بستگی به سن آنها دارد) ، اطمینان حاصل کنید که کودک در محیط امن است و مرتباً آنها را چک کنید. اگر در خانه دوربین موجود است می توانید از مانیتور کودک نیز استفاده کنید.

  والدین اغلب انتظار دارند که یک پرستار کودک جدید برای یک ویزیت کوتاه بیاید یا حتی یک دوره آزمایشی با پرداخت هزینه انجام دهد تا کیفیت و تسلط کا راو را از نزدیک مشاهده کنند . این یک فرصت عالی برای پرستار کودک است تا بتواند اولین احساس خوب و اعتماد  را با بچه ها و والدین آنها ایجاد کنید.

  حتماً برای کار با بچه ها لباس مناسب بپوشید. هنگام ورود ، صمیمی و دوستانه رفتار کنید و از پرسیدن چند سوال نترسید ، بنابراین والدین می دانند که شما واقعاً به فرزندشان علاقه دارید و می خواهید بهترین مراقبت های ممکن را ارائه دهید.

  انواع وظایف پرستار کودک
  والدین انتظار دارند که کودکان همیشه تحت مراقبت پرستار خود باشند.

  همچنین زمان مناسبی برای یادگیری روال انجام کارهای روزانه کودک ، بحث در مورد عادت های او و توافق در مورد لیستی از مسئولیت های شغلی مانند تهیه غذا ، استحمام ، شستن لباس، زمان خواب و غیره است.

  وظایف مراقب کودک در تعویض پوشک

  وقتی نوزادان و کودکان نوپا پوشک خود را کثیف می کنند ، لازم است هرچه سریعتر پوشک آنها را عوض کنید.

  اگر میز تعویض در دسترس نیست ، کودک را روی زمین عوض کنید. هرگز از میز تعویض لباس کودک دور نشوید زیرا آنها می توانند در یک لحظه دچار سقوط شوند! و اطمینان حاصل کنید که همه چیز را از قبل آماده کرده اید ، از جمله پوشک بچه ، پودر بچه ، دستمال مرطوب و لباس چرا که با شروع کار نمی توانید آنها را تهیه کنید!

  آماده سازی بطری شیر برای نوزادان

  این غالباً وظیفه ای ضروری برای پرستار کودک است.

  بطری ها همیشه باید کاملا تمیز و شسته شده باشند. ممکن است آنها را بوسیله آب گرم و صابون یا مایع ظرفشویی بشویید .برای از بین بردن باکتری هایی که در بطری شیر نوزاد وجود دارند بهتر است  بطری و درپوش آن به مدت 5 دقیقه در آب جوش قرار گیرند.

  تهیه وعده های غذایی و میان وعده ها

  این مسئولیت اغلب از پرستار بچه ها انتظار می رود و می تواند چالش های خاص خود را به همراه داشته باشد. اگر کودک حساسیت غذایی دارد ، اطمینان حاصل کنید که والدین آنها را به دقت طرح بندی می کنند تا بتوانید تمام تلاش خود را برای جلوگیری از واکنش غذایی  خطرناک انجام دهید. والدین باید لیستی از غذاهایی که باید از آنها اجتناب شود را به پرستار ارائه دهند.

  وظایف پرستار کودک و دارو دادن
  دارو در ساعت مشخص به کودک از وظایف اصلی پرستار اوست.

  وظایف مراقب کودک در مصرف داروها

  یکی دیگر از وظایف مراقب کودک حصول اطمینان از زمانبندی و نحوه مصرف صحیح دارو های کودک است.مانند تمام داروها نیز باید دقیقاً همانطور که تجویز شده اند مصرف شوند. دستورالعمل های مربوط به دوز مصرفی مورد نیاز معمولاً به طور واضح روی بسته بندی مشخص شده و یا توسط پزشک یا داروساز در یک بروشور ارائه می شود.

  هرگز قبل از تأیید والدین به کودکان دارو ندهید!

  اگر کودکی به دارو نیاز دارد ، مطمئن شوید که والدین دستورالعمل های دقیق را ارائه می دهند ، بنابراین می دانید چه کاری باید انجام دهید. این موارد همیشه باید به صورت نوشتاری باشد ، بنابراین برای این کار به حافظه خود اعتماد نکنید.

  دقیقاً همان خواسته والدین را انجام دهید و در صورت بروز هرگونه تردید با آنها تماس بگیرید تا شفاف سازی کنید. اگر به هر دلیلی قادر به دادن داروی برنامه ریزی شده نیستید ، باید فوراً با والدین تماس بگیرید.

  نظم دادن به کودکان

  نظم و انضباط در درجه اول به عهده والدین است اما در صورت غیبت والدین به عنوان یکی از وظایف مراقب کودک خواهد بود. استراتژی انضباطی مورد نظر خانواده را بیاموزید و تا آنجا که می توانید آن را دنبال کنید تا ثبات کودک را حفظ کنید.

  به عنوان مثال ، خانواده ممکن است از “تایم اوت” استفاده کنند. در اینجاست که کودک را برای مدت کوتاهی از فعالیت دور می کنند (معمولاً 1 تا 10 دقیقه ، 1 دقیقه برای هر سال) برای جلوگیری از رفتارهای نامناسب. کودک معمولاً در یک مکان ساکت و آرام ، به تنهایی قرار می گیرد و پس از تمایل به رفتار می تواند برگردد. سرزنش یا فریاد کشیدن بر روی کودک بد رفتاری قابل قبول نیست و هرگز ، یک پرستار کودک نباید کودک را از لحاظ جسمی مورد حمله قرار دهد.

  همیشه به دنبال حل تعارض به روشی ایمن ، آرام و مهربان باشید. اگر شک دارید ، همیشه این موضوع را با والدین در میان بگذارید.

  تمیز کردن اسباب بازی ها و تمیز کردن مناطق بازی

  یکی دیگر از وظایف مراقب کودک تمیز نگه داشتن اسباب بازی ها و مرتب کردن مکان های بازی او ست.با این کار از پخش شدن و انتقال میکروب ها خودداری کنید.مخصوصا در مواجهه با کودکانی که خیلی نزدیک به زمان درآمدن دندان هایشان هستند.زیرا این کودکان برای برطرف خارش لثه های خود از هر وسیله ای استفاده میکنند.بنابراین تعدادی از اسباب بازی های کودک که دائما در معرض استفاده او هستند باید مرتبا شسته و ضدعفونی شوند.

  آماده کردن کودکان برای خواب

  این احتمالاً یکی از سخت ترین وظایف مراقب کودک است زیرا وقتی زمان خواب می رسد ، کودکان همیشه همکاری نمی کنند. این ممکن است برای پرستار کودک بیشتر از والدین چالش برانگیز باشد زیرا کودکان اغلب مرزهای خود را با شخص جدیدی آزمایش می کنند. مطمئن شوید که روال معمول تا حد ممکن رعایت می شود (به عنوان مثال ، لباس خواب پوشیدن ، میان وعده ، مسواک زدن ، خواندن داستان). از والدین دقیقاً نحوه و زمان انجام هر مرحله را بپرسید.

  رویکرد محکم و در عین حال مهربانانه نسبت به کودکی که تمایلی به همکاری ندارد ، غالباً ضروری است. فقط یادتان باشد که آرامش خود را حفظ کرده و برنامه روزمره را اجرا کنید.

  توانایی آرام کردن کودکان ناراحت

  به عنوان یک پرستار کودک ، ممکن است در موقعیت هایی قرار بگیرید که کودک تحریک یا پریشان شود. وقتی کودک ناراحت می شود یا شروع به گریه کردن می کند ، دانستن نحوه کنترل آن ضروری است.

  احساسات کودک را درک و شناسایی کنید ، بنابراین آنها تشخیص می دهند که شما آنها را  درک می کنید و می خواهید به آنها کمک کنید. به روشی آرامبخش ، به کودک نزدیک شوید . سعی کنید حواس آنها را با یک اسباب بازی پرت کنید. یک داستان بخوانید یا یک ویدیو روی تلفن خود پخش کنید.

  بعضی اوقات ، ممکن است کمی طول بکشد تا گریه کودک به پایان برسد. اما اگر مشکل آنها را به دقت حل کنید ، می توانید اعتماد را جلب کنید و این باعث می شود که در آینده رابطه بهتری با او داشته باشید.

  مرکز پرستاری سفیر آرامش یکی از معتبر ترین مراکز پرستاری از کودک ، سالمند و بیمار است که با داشتن کادری مجرب و متخصص به صورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات به همشهریان گرامی می باشد.

  0 0 رای ها
  امتیاز خود را ثبت کنید
  guest
  0 دیدگاه
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها

  درخواست پرستار | مشاوره رایگان