درخواست پرستار | مشاوره رایگان

نکاتی برای غلبه بر استرس پرستار سالمند

غلبه براسترس پرستار سالمند

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  استرس پرستار به ویژه پرستار سالمند موضوعی قابل تامل است. مراقبت و پرستاری همیشه به عنوان شغلی پر استرس و همراه با فرسودگی مراقبتی به شمار می‌رود. تغییراتی که در وضعیت سلامتی بیمار ایجاد می‌شود، مشکلاتی که ممکن است جان بیمار را تحت تاثیر قرار دهد و موقعیت های اورژانسی که نیازمند تصمیم گیری سریع و صحیح است همه باعث ایجاد استرس مراقب می‌شود. در این مقاله از مرکز خدمات پرستاری سفیر آرامش به بررسی ارزیابی پرستار سالمند موقعیت کلی ایشان در منزل سالمند اشاره شده است.

  نکاتی برای کاهش سطح استرس پرستار سالمند 

  پرستار اگر وضعیت سلامتی سالمند را تصور کند به آرامش خاطر دست پیدا خواهد کرد. اگر فرد تحت نظر پرستار سالمند با بیماری یا درد دست و پنجه نرم نمی­کرد (یا با زوال عقل ناتوان نشده بود)، در مورد عشق و مراقبت پرستار چه احساسی می‌داشت؟ پرستار سالمند به خود یادآوری كند كه اگر فرد توانایی داشته باشد، حتما از او بخاطر خدماتش تشكر می‌گرد.

  تحسین تلاش های پرستار سالمند توسط خود

  اگر از دیگران تمجید دریافت نمی‌کند، پرستار سالمند راه هایی برای تأیید و پاداش دادن به خود پیدا کند. به خود یادآوری کند که چقدر به دیگران کمک می‌کند. اگر پرستار سالمند به موردی خاص تر و قابل اتکاتر نیاز دارد، سعی کند لیستی از تمام چیزهایی که مراقبت در آنها تغییری ایجاد کرده است تهیه کند و وقتی احساس ناراحتی می کند به آن رجوع نماید.

  صحبت پرستار سالمند با دوست حامی خود

  حمایت مثبت حتما نباید از سوی فردی که پرستار سالمند از او مراقبت می‌کند صورت بگیرد. وقتی پرستار سالمند احساس ناامیدی می‌کند، می‌تواند به دوستان و خانواده خود مراجعه کند که به او گوش می‌دهند و تلاش­هایش را تصدیق می‌کنند.

  استرس پرستار سالمند
  پرستار سالمند در زمان ناامیدی می‌تواند به دوستان و خانواده خود مراجعه کند.

  پرستار سالمند از دیگران کمک بخواهد

  به عهده گرفتن همه مسئولیت های مراقبت از بیمار، بدون استراحت منظم یا کمک، مسلما منجر به فرسودگی و استرس پرستار خواهد شد. پرستار سالمند نباید سعی کند همیشه به تنهایی این کار را انجام دهد. کمک گرفتن از دیگران در این زمینه نه تنها نشانه ضعف نیست بلکه نشان از تلاش شما برای ارائه خدمات با کیفیت تری دارد.

  پیشنهاد مقاله: ۷ نکته برای ساده تر کردن وظایف پرستار سالمند که باید بدانید

  پرستار سالمند مراقبت از خود و استراحت را مد نظر قرار دهد

  پرستار سالمند می‌تواند در صورت مناسب بودن شرایط در زمان هایی که قادر به ارائه خدامات نیست این موضوع را با دوستان و خانواده سالمند مطرح کند تا آنها برای انجام کارها، آوردن غذای گرم یا مراقب بیمار بودن با او همکاری کنند. همچنین پرستار سالمند و خانواده بیمار می توانند برنامه های خارج از خانه مانند مراکز مراقبت روزانه بزرگسالان را نیز مورد توجه قرار دهد.

  پرستار سالمند با دیگران صحبت کند

  پرستار سالمند از دوستان و اعضای خانواده انتظار نداشته باشد که بطور خودکار بدانند که چه نیاز یا احساسی دارد. پرستار سالمند درمورد آنچه که برای خود او و سالمند اتفاق می افتد صریح و روشن باید صحبت کند. اگر پرستار سالمند نگرانی یا نظراتی در مورد چگونگی بهبود اوضاع دارد، آنها را بیان کند، حتی اگر از واکنش دیگران مطمئن نیست. گفتگو را شروع کند.

  استرس پرستار
  پرستار سالمند از دوستان و اعضای خانواده انتظار نداشته باشد که بطورخودکار بدانند که چه احساسی دارد.

  پرستار سالمند برخی کنترل ها را کنار بگذارد

  تفویض امور یک موضوع است، تلاش برای کنترل هر جنبه ای از مراقبت از سالمند مورد دیگری است. اگر پرستار سالمند بخواهد کوچکترین چیزها را کنترل کند، دستور دهد یا اصرار بر انجام کارها به روش خود داشته باشد، افراد کمتر به کمک به او راغب خواهند بود و استرس پرستار نیز بیشتر خواهد شد.

  به خودتان استراحت دهید

  به عنوان یک پرستار سالمند که سرش شلوغ است، گذراندن اوقات فراغت ممکن است یک گزینه غیرممکن به نظر برسد. اما این موضوع برای کاهش استرس پرستار سالمند بسیار مهم و ضروری است. پرستار سالمند باید به خود اجازه استراحت دهد و کارهایی را انجام دهد که روزانه از آن لذت می‌برد.

  سخن پایانی

  استرس پرستار و مراقبین سالمندان توسط تمامی مراقبین رسمی یا غیر رسمی تجربه شده است. وضعیت سلامت سالمندان پیوسته در حال تغییر  است و در این مقاله از سفیر آرامش راهکارهایی در رابطه با کاهش استرس صحبت شده است.

  0 0 رای ها
  امتیاز خود را ثبت کنید
  guest
  1 دیدگاه
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها

  درخواست پرستار | مشاوره رایگان