درخواست پرستار | مشاوره رایگان

چگونه هزینه خدمات پرستاری در منزل را محاسبه کنیم؟

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  مرکز پرستاری برای افرادی که بنا به دلایل مختلفی توانایی مراقبت از کودکان خود و یا بیماران را ندارند مزیت های قابل توجه ای دارند. این خدمات شرایطی را برای شما عزیزان فراهم می سازند تا با خیالی آسوده به فعالیت های روزانه خود ادامه دهید. پرستارانی که برای این امر انتخاب می شوند حق و حقوق خاصی دارند و عامل های مختلفی می توانند میزان حقوق آن ها را تغییر دهند. در ادامه این نوشتار به بررسی جامع تر این خدمات و هزینه های آن ها خواهیم پرداخت. تا انتها با ما همراه باشید.

  لیست خدمات پرستاری

  آشنایی با لیست خدمات پرستاری این امکان را برای شما عزیزان فراهم می سازد تا با درک بیشتر به بررسی هزینه های این امر بپردازید. به طور کلی خدمات نگهداری و پرستار در منزل شامل موارد زیر می شوند و هرکدام از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

  • تهیه غذای موردنیاز کودک و یا سالمند
  • نظافت شخصی
  • کمک به پوشیدن لباس ها
  • بردن فرد به پارک و گردش های روزانه
  • کنترل دقیق میزان مصرف داروها
  • کمک به انجام تکلیف برای کودکان
  • انجام بازهای فکری و مناسب با کودکان
  • بردن سالمند به مطب پزشک
  • انجام تزریقات در منزل

  پیشنهاد مقاله: معرفی انواع خدمات پرستاری در منزل

  6 عامل اثرگذار بر هزینه خدمات پرستاری

  محاسبه قیمت

  در این بخش از نوشتار خود قصد داریم تا به بررسی 6 عامل اثرگذار بر تعرفه گذاری خدمات پرستاری پرداخته و در این باره اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. این عوامل موارد زیر را در بر می گیرند و هرکدام از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

  نوع خدمات پرستار

  این عامل به عنوان یکی از مهم ترین فاکتورهای موثر بر قیمت خدمات پرستاری شناخته می شود. این خدمات با اهداف مختلفی ارائه می شوند. برخی ممکن است برای نگهداری و مراقبت از کودک خود نیاز به پرستار داشته و برخی دیگر با هدف مراقبت از افراد سالمند و یا بیماران خود اقدام به استخدام پرستار کنند. اگر قصد استخدام یک پرستار کودک را دارید لازم است به سراغ افرادی بروید که در زمینه کودک یاری و روانشناسی کودک تحصیل کرده اند و نسبت به این امر دانش و آگاهی بسیار زیادی دارند. هرکدام از این موارد می توانند شما را متحمل هزینه های متفاوتی نمایند.

  تعداد ساعات حضور پرستار در منزل

  یکی از نکات بسیار مهمی که پیش از استخدام پرستار و دریافت خدمات پرستاری به ان توجه داشته باشید تعیین تعداد ساعاتی است که قصد دارید پرستار در منزل شما حضور داشته باشد. در حال حاضر این خدمات به دو صورت تمام وقت و پاره وقت ارائه می شوند و قیمت پرستار تمام وقت بیشتر از پرستارهای پاره وقت است.

  موقعیت منزل پرستار و فاصله آن تا منزل شما

  پرستاران برای حضور در منزل شما بایست مسافتی را طی کنند. حال لازم است بدانید میزان مسافتی که از منزل پرستار تا منزل شما باید طی گردد نیز می تواند هزینه های دریافت این خدمات را دستخوش تغییر قرار دهد. گاهی شرایطی وجود دارد که پرستار برای دسترسی به وسایل نقلیه عمومی اعم از مترو، اتوبوس و بی آر تی مشکلات بسیار زیادی دارد. در این شرایط شما بایستی هزینه بیشتری را برای استخدام پرستار بپردازید.

  میزان دانش و مهارت پرستار در ارائه خدمات پرستاری

  افرادی که به عنوان پرستار استخدام می شوند لازم است دانش و مهارت بسیار زیادی در این حیطه داشته باشند. اگر کودک، بیمار و یا سالمند شما نیاز به مراقبت های ویژه داشته باشد بایستی این امر را با پرستار در میان بگذارید زیرا این دسته مراقبت ها تخصصی بوده و نیاز به خدمات تخصصی پرستاری دارند. استخدام یک پرستار متخصص می تواند موجب افزایش قیمت خدمات پرستاری شود و این موضوعی غیرقابل انکار است.

  نوع نیاز کودک یا بیمار

  کودکان، بیماران و یا سالمندان با توجه به شرایط روحی و روانی خاصی که دارند دارای یک مجموعه نیازهای عاطفی و ارتباطی هستند. در کنار برطرف ساختن نیازهای فیزیکی پرستار موظف است نیازهای روحی و روانی وی را نیز برطرف سازد. پرستاران بایستی توانایی لازم برای هم نشینی و هم صحبتی با سالمندان را داشته باشند و به این طریق به افزایش کیفیت زندگی آن ها کمک کنند. در این شرایط خدمات پرستاری شامل بردن فرد به پارک و گردش نیز می شوند و این امر می تواند هزینه های دریافت این خدمات را نیز افزایش دهد.

  وضعیت جسمی شخص

  شرایط جسمی کودک و یا بیمار شما می تواند شرایطی متفاوت را پیش روی پرستاران قرار دهد. برخی مبتلا به یک بیماری خاص هستند و توانایی انجام فعالیت های خاصی را ندارند. در این صورت بایستی به شخص کمک کند تا این موارد را انجام دهد. این دسته خدمات می توانند هزینه خدمات پرستاری را تغییر دهند و به عنوان یکی عامل های مهم در این زمینه شناخته می شوند.

  موسسه سفیر آرامش مجموعه تخصصی در ارائه خدمات پرستاری

  پرستار سالمند

  این روزها با توجه به نیازمندی هایی که برای دریافت خدمات پرستاری وجود دارد موسسه های بسیار زیادی در این راستا راه اندازی شده اند؛ اما نمی توان خدمات تمامی آن ها را باکیفیت دانست. ما در مجموعه سفیر آرامش از کادری مجرب و کاملا متخصص برای ارائه خدمات نگهداری و پرستاری برخوردار بوده و این خدمات را با قیمتی متعارف ارائه می نماییم.

  کلام آخر

  با توجه به مطالبی که بیان شد می توان به این نتیجه دست یافت که عوامل خاصی می توانند بر هزینه خدمات پرستاری موثر باشند. این عوامل شامل میزان تخصص پرستار، شرایط روحی و روانی شخص، شرایط جسمی و موقعیت جغرافیایی پرستار تا منزل شما می شوند. توصیه داریم برای دریافت خدمات مراقبت و پرستاری به سراغ موسسه های معتبر بروید زیرا می توانند این اطمیان خاطر را به شما بدهند که خدمات خود را به صورت تضمینی ارائه می دهند.

  0 0 رای ها
  امتیاز خود را ثبت کنید
  guest
  0 دیدگاه
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها

  درخواست پرستار | مشاوره رایگان