درخواست پرستار | مشاوره رایگان

ناکارامدی در مراقبت و نشانه های آن در مراقبت از سالمند در منزل

ناکارامدی در مراقبت در مراقبت از سالمند در منزل چیست؟

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  ناکارامدی در مراقبت پرستار سالمند در منزل را می توان با توجه به روند بهبودی و علائم جسمانی و روانی سالمند در مقایسه با وضعیت سلامتی سالمند قبل از استخدام پرستار در منزل تشخیص داد. برخی از بارزترین ویژگی های ناکارآمدی در مراقبت از سوی پرستار سالمند در منزل عبارتند از:

  تغییر فیزیکی و یا عاطفی در سالمند

  اگر فعالیت سالمند شما نسبت به گذشته کمتر شده، کمتر صحبت می کند و یا کمتر تمایل به تعامل دارد، علت آن ممکن است این باشد که توسط پرستار سالمند نادیده گرفته شده و کمتر به او توجه می شود. این موضوع می تواند یک علامت هشدار دهنده در مورد ناکارامدی در مراقبت باشد.

  پیشنهاد مقاله : صفر تا صد نیازهای اجتماعی سالمندان

  پاسخ ندادن پرستار سالمند به سوالات شما

  اگر پرستار سالمند در پاسخ به سوالات شما، به شما بگوید “نمی دانم اما از دیگران می پرسم”، این پاسخ پرستار سالمند می تواند قابل قبول باشد و احتمالا چیزی برای مخفی کردن توسط پرستار سالمند وجود ندارد. اما اگر پرستار سالمند به شما پاسخ نمی دهد، از پاسخ دادن طفره می رود و یا حاضر نیست که در مورد مراقبت سالمند شما توضیح دهد، این موضوع به طور حتم یک علامت هشدار است و مشکلی در پرستار سالمند شما وجود دارد.

  پرستار سالمندان بد اخلاق و بی نظم چگونه است؟
  پاسخ ندادن پرستار سالمند به سوالات سالمند نشانه ناکارآمدی پرستار است.

  برای مثال، اگر از پرستار سالمند بپرسید که ” مادرم دارد لاغر می شود، چه مشکلی وجود دارد؟” و پاسخ پرستار سالمند این است که ” نگران نباشید، در این سن و سال این موضوع طبیعی است!”، موضوع قطعا نگران کننده خواهد بود. بدتر از این زمانی است که پرستار سالمند بگوید: “روش من اینطور است!”

  پرستار سالمندان بد اخلاق و بی نظم

  آیا هر بار که به سالمند خود سر می زنید، شاهد بی نظمی در کار پرستار سالمند هستید؟  اگر این سوالات پاسخ مثبت دارد، شما با یک علامت هشدار در مورد ناکارامدی در مراقبت مواجه هستید.

   عدم رضایت سالمند از پرستار 

  سالمند شما نباید در کنار هیچ پرستار سالمندی احساس ناخوشی و ناراحتی داشته باشد. حتی اگر سالمند عزیز شما از بیماری ها و مشکلات شناختی رنج می برد، این موضوع در مورد پرستار سالمند را جدی بگیرید و پیگیری کنید. این مشکل می تواند نشانه ای از بد رفتاری یا بی توجهی و ناکارامدی در مراقبت پرستار سالمند نسبت به سالمند شما باشد و احتمالا یک علامت هشدار است.

   عدم رضایت سالمند از پرستار  چیست؟
  سالمند شما نباید در کنار هیچ پرستار سالمندی احساس ناخوشی و ناراحتی داشته باشد.

  اگر سالمند شما در این مورد چیزی نمی گوید، هنگام ورود پرستار سالمند به اتاق ببینید که آیا سالمند شما ناراحت می شود؟ این موضوع یکی از نشانه های ناکارامدی در مراقبت است.

  کم آبی و سوء تغذیه سالمند

  یکی از رایج ترین نشانه های ناکارآمدی در مراقبت و بی توجهی پرستار سالمند، دهیدراته یا کم آب شدن بدن سالمند است. حتی ممکن است که پرستار سالمند یک وعده غذایی سالمند را فراموش کند! اگر این علامت هشدار را در سرای سالمندان می بینید و یا در این باره در کار یک پرستار سالمند مشکوک شده اید، سریعا اقدام کنید!

  تجربه مسمومیت دارویی

  سالمند به صورت مکرر به دلیل مصرف بیش از اندازه دارو و یا یا عوارض ناشی از مصرف نا منظم آن پیوسته دچار سردرگمی، بیحالی و خواب آلودگی است.

  داشتن احساس بد

  در نهایت، به احساستان در مورد پرستار سالمند اعتماد کنید. اغلب این علامت هشدار به صورت یک احساس بد نسبت به یک پرستار سالمند و یا یک موضوع برای یکی از اعضای خانواده به وجود می آید. اگر احساس می کنید که یک جای کار پرستار سالمند،  می لنگد، نسبت به آن بی توجه نباشید و تحقیق در مورد پرستار سالمند را شروع کنید.

  سایر نشانه های که حاکی از ناکارامدی در مراقبت توسط پرستار سالمند در منزل است عبارتند از:

  • سوختگی پوست ناحیه تناسلی به دلیل عدم رعایت بهداشت فردی سالمند به ویژه سالمندان مبتلا به بی اختیاری ادراری
  • بی تحرکی و عدم فعالیت بدنی در سالمندانی که برای تحرک به کمک مراقب نیاز دارند و روز به روز به میزان ازکارآفتادگی آن‌ها افزوده می شود.
  • بوی بد ناشی از ادرار و مدفوع در محیط اطراف سالمند یا لباس سالمند، تعویض نشدن لباس های سالمند برای چند روز متمادی، ناخن و موهای بلند و مرتب نشده
  • نشانه های کبودی، خون مردگی، شکستگی، که ناشی از جابجایی و مراقبت های غیر اصولی است.
  • کاهش وزن ناگهانی، خشکی لب و دهان، زبان متورم، کاهش حجم ادرار
  • ابتلا به زخم بستر و یا گسترش آن و عفونی شدن زخم ها به صورت مکرر
  • سالمند به دلیل مورد تمسخر واقع شدن و نادیده گرفته شدن عصبی، نگران و افسرده است و شاهد گریه های بی دلیل و هستید.

  در این مطلب از مرکز پرستاری سفیر آرامش ناکارامدی در مراقبت و نشانه های آن در مراقبت از سالمند در منزل

  0 0 رای ها
  امتیاز خود را ثبت کنید
  guest
  0 دیدگاه
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها

  درخواست پرستار | مشاوره رایگان