درخواست پرستار | مشاوره رایگان

تربیت کودک و اهمیت نقش پرستار کودک در منزل

تربیت کودک

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  تربیت کودک از ارکان مهم رشد و مراقبت کودک به شمکار می رود و تمام جامعه در تربیت کودک نقش های مختلفی را بر عهده دارند. پدر و مادر به عنوان مراقبتن اصلی کودک بیشترین نقش را در تربیت کودک دارند و پس از آن هر کسی که وظیفه مراقبت و نگخداری از کودک را عهده دار می شود باید به این امر واقف باشد. در حال حاضر پرستار کودک نیز به دلیل مدت زمان زیادی که با کودک سپری می کند به اندازه والدین در تربیت کودک نقش د ارد. از این رو باید با استفاده از مهارت های ویژه این وظیفه را به درستی انجام دهد.

  اعتماد کودک را جلب کنید.

  برای تربیت کودک پرستار کودک باید به دنبال فرصت باشد تا اعتماد کودک را به دست آورد. این فرصت ها برای پرستار کودک گاهی تنها به سادگی عمل کردن به وعده هاست. هدف پرستار کودک این است که قابل اعتماد بودن خود را به کودک نشان دهد و ثابت کند که هنگامی که کودک در مورد خودش صحبت می کند، به او گوش می دهد. ایجاد اعتماد، کلید ارتباط پرستار کودک و کودک و همچنین احترام دو طرفه است.

  تربیت کودک
  مسئولیت پذیری، روح را می پروراند.

   در زمان مناسب، سطح توقعات خود را از کودک بالا ببرید.

  کودکان به توقع نیاز دارند. در واقع، کودکان با رسیدن به توقعات والدین، پرستار کودک و یا دیگر بزرگسالان و عبور از آنها رشد می کنند. بنابراین، پرستار کودک برای تربیت کودک باید در زمان های مناسب، سطح توقعات از کودک را بالا ببرد و به او کمک کند تا بتواند از فرصت های رشد و پیشرفت استفاده کند.

  مسئولیت پذیری، روح را می پروراند. اگر وظیفه پرستار کودک این است که به کودک اجازه ندهد پیش از اتمام درس خواندنش به سراغ بازی برود، پس باید به آن پایبند باشد.

  کمک پرستار کودک به کودک در کارها تنها به منزله زودتر تمام کردن کار نیست. کمک پرستار کودک به کودک می آموزد که کار آنها بسیار مهم و دارای ارزش است. پرستار کودک باید به کودک کمک کند که مسئولیت هایش را به عهده بگیرد و آنها را به انجام برساند.

  پیشنهاد مقاله: چگونه پرستار کودک یا سالمند موفق شویم؟

   به عنوان پرستار کودک، باید نقاط قدرت کودکان را بپرورانید.

  مغز هر انسان، گرایش منفی دارد. یعنی والدین، پرستار کودک، کودک و هر انسان دیگر، بر روی نکات منفی بیشتر از نکات مثبت متمرکز می شود. پرستار کودک نمی تواند این موضوع را به طور کامل برطرف کند، اما می تواند کودک را به جنبه های مثبت سوق دهد. با این کار، پرستار کودک رابطه محکمی با کودک به وجود می آورد و باعث می شود که کودک نیز یک رابطه قدرتمند با خودش داشته باشد.

  برای قدرتمند ساختن کودک، پرستار کودک باید در مرحله اول با والدین در مورد نقاط قوت او مشورت کند. بعد از آن، پرستار کودک باید خودش به دنبال شناسایی نقاط قوت کودک باشد.

  پرستار کودک نباید فراموش کند که هدفش پیشرفت و تقویت نقاط قوت کودک است. بنابراین، برای تربیت کودک پرستار باید محیطی مناسب را به وجود بیاورد که کودک بتواند در آن به خوبی رشد کند. موفقیت پرستار کودک در کار مراقبت از کودک تا حدود زیادی به همین موضوع بستگی دارد.

  تربیت کودک
  پرستار کودک باید بخش زیادی از زمانش را به شناخت نیازهای کودک و رفع آنها اختصاص دهد.

  به مراحل رشد کودک اهمیت بدهید

  پرستار کودک باید بخش زیادی از زمانش را به شناخت نیازهای کودک و رفع آنها اختصاص دهد. با این نگرش، پرستار کودک می تواند علاوه بر انجام کار مراقبت از کودک به نحو احسن، کمتر دچار چالش های ناشی از رشد و تربیت کودک بشود. همچنین، پرستار کودک زمان کمتری را برای درگیری با مشکلات صرف خواهد کرد.

  پرستار کودک باید در مورد تفاوت مراحل مختلف رشد کودک نیز اطلاعات کافی داشته و یا به دست آورد. دانستن این اطلاعات به پرستار کودک کمک می کند تا بتواند چهارچوب رفتار، توقعات و مسئولیت هایش را مشخص کند.

  به کودک احترام بگذارید و در مقابل از او نیز احترام بخواهید.

  احترام، کلید هر گونه رابطه است. در هنگام مراقبت از کودک، سطح توقع پرستار کودک از احترام کودک به او، تاثیر بسیار زیادی در رفتار کودک در طولانی مدت دارد. پرستار کودک می تواند برای شروع، این موضوع را از کودک بخواهد.

  با گذشت زمان، توقعات پرستار کودک از کودک از حالت کلامی خارج شده و جنبه رفتاری پیدا می کند. حضور پرستار کودک و همچنین نحوه رفتار او، در رفتار کودک تاثیر چشمگیری خواهد داشت. اما اگر تغییری در رفتار کودک به وجود نیامد، درخواست صریح نیز گزینه دیگری برای پرستار کودک است.

  پرستار کودک باید همانگونه که از کودک توقع دارد رفتار کند.

  از سوی دیگر برای تربیت کودک، پرستار کودک باید صبور باشد و به کودک زمان بدهد. کودک معمولا درخواست پرستار کودک را در اولین صحبت عملی نمی کند. این موضوع به دلیل ویژگی های کودکانه یک امر طبیعی است و پرستار کودک باید به آن واقف باشد. هدف پرستار کودک، پیشرفت کودک بوده و به همین دلیل است که پرستار کودک باید به دنبال بهترین راه برای برخورد با کودک باشد. اگر پرستار کودک رفتار خودش را به عنوان الگو برای کودک در نظر بگیرد، ارتباط میان رفتار کودک و رفتار مورد انتظار پرستار کودک از او شکل خواهد گرفت و مسیر پرستار کودک مشخص خواهد شد.

  پرستار کودک باید لیستی از اهداف را تعیین کند

  قرار نیست پرستار کودک تغییرات بزرگی انجام دهد. او تنها باید با اجتناب از تنش ها و اختلالات غیر ضروری، در مسیر اهداف حرکت کند. این لیست برای پرستار کودک بسیار مهم است، به گونه ای که نحوه رفتار او و کودک بر اساس همین لیست هدف گذاری می شود.

  0 0 رای ها
  امتیاز خود را ثبت کنید
  guest
  0 دیدگاه
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها

  درخواست پرستار | مشاوره رایگان