درخواست پرستار | مشاوره رایگان

کارهایی که پرستار کودک می‌تواند پس از خوابیدن کودک انجام دهد

کارهایی که پرستار کودک می‌تواند انجام دهد.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  باید دانست که، پرستار کودک می‌تواند در زمان خواب کودک، به مطالعه دروس و انجام تکالیفش (اگر دانشجو یا دانش آموز است) بپردازد. مراقب کودک می‌تواند کتاب ها و وسایل کارش را با خود بیاورد و زمانی که کودک خواب است، از فرصت استفاده کند. همچنین، اگر او کار دیگری را دارد، می‌تواند در این زمان کار دیگر را انجام دهد در این مقاله از سفیر آرامش توضیح خواهیم داد که پرستار پس از خواباندن کودک،می‌تواند اقدامات زیر را انجام دهد:

  اقدامات پرستار برای کودک بعد از خوابیدن آن

  :در ادامه از این مطلب به مواردی که پرستار می‌تواند انجام دهد می‌پردازیم

  1. تمیز کردن و تعویض پوشک کودک
  2. تغذیه کودک
  3. بازی با کودک
  4. خواندن داستان یا شعر به کودک
  5. نظافت اتاق

  توضبح هر یک از موارد گفته شده در بالا از این قبیل است.

  پیشنهاد مقاله: 11 راهکار سودمند برای خواباندن کودک

  اقدامات پرستار کودک بعد از خواباندن بچه
  پرستار می‌تواند پوشک قدیمی را بردارد و ناخن های او را بگیرد.

  1. تمیز کردن و تعویض پوشک کودک

  پرستار می‌تواند پوشک قدیمی را بردارد و پوشک تمیز و خشک جایگزین کند.

  2. تغذیه کودک

  اگر کودک هنوز ناشتا است، پرستار می‌تواند به کودک شیر یا غذای مناسب دهد.

  3. بازی با کودک

  پرستار می‌تواند با استفاده از اسباب‌بازی یا سایر وسایل مناسب، با کودک بازی کند و به او سرگرمی بدهد.

  4. خواندن داستان یا شعر به کودک

  پرستار می‌تواند به کودک داستان چینده گفته یا شعر بخواند تا او را سرگرم کند و به تقویت زبان و ادبیات کودک کمک کند.

  5. نظافت اتاق

  پرستار می‌تواند در صورت لزوم، نظافت ساده‌ای در اطراف وسایل و اسباب‌بازی کودک انجام دهد.

  اقدامات پرستار برای خودش بعد از خوابیدن کودک

  در ادامه به مواردی می‌پردازیم که مراقب پرستار می‌تواند برای خودش انجام دهد:

  1. نوشتن، نقاشی کردن، شعر گفتن
  2. نرمش کردن
  3. مراقب کودک می تواند به تمرکز و ریلکسیشن اقدام نماید
  4. نظافت منزل
  5. خوردن غذا و انرژی مجدد

  برای توضیح جامع تر هر کدام از موارد گفته شده با ما همراه باشید.

  1) نوشتن، نقاشی کردن، شعر گفتن

  اگر مراقب کودک دارای استعداد، تخصص و یا هنر خاصی است، می‌تواند در این زمان به آنها بپردازد. زمانی که کودک خواب است، زمان بسیار مناسبی برای تمرکز پرستار کودک خواهد بود. چرا که در این زمان سر و صدای کودک نیست، کار خاصی برای انجام دادن نداشته و یک محیط آرام و مناسب در اختیار او است.

  2) نرمش کردن

  اگر پرستار کودک اهل ورزش و نرمش باشد، می‌داند که نرمش های مانند یوگا، پیلاتس و … بدون سر و صدا بوده و کودک را از خواب بیدار نخواهد کرد. می‌تواند وسایل مورد نیاز نرمش را با خود بیاورد و در زمان خواب کودک به نرمش کردن بپردازد. همچنین می‌تواند با استفاده از هدفون و …، تصاویر و فیلم های آموزشی نرمش های آرام را ببیند و آنها را انجام دهد. اما اگر می‌خواهد نرمش های سخت تر و هوازی را انجام دهد که منجر به عرق کردن او شود، بهتر است که پیش از آمدن والدین نرمش را تمام و لباس هایش را عوض کند. چرا که دیدن مراقب با لباس ورزشی و عرق کرده برای والدین خوشایند نخواهد بود.

  3) مراقب کودک می تواند به تمرکز و ریلکسیشن اقدام نماید

  بعد از خواب کودک، به ویژه در هنگام شب، یک محیط بسیار آرام و ساکت در اختیار نگهدار کودک خواهد بود. پرستار کودک می‌تواند از این زمان و موقعیت استفاده کرده و آرامش را برای خودش فراهم کند. اگر او دچار مشکلات و یا چالش هایی شده است، می‌تواند در این زمان به خوبی به آنها فکر کند و بدون حواس پرتی، راه حل هایی را بیابد.

  اقدامات پرستار بچه
  زمان خواب کودک زمان مناسبی برای تمرکز پرستار روی خود خواهد بود.

  همچنین می‌تواند از این فرصت برای رفع خستگی یک روز کاری پر استرس استفاده کند. نکته جالب توجه  برای شخص مراقب این است برای انجام این کار به هیچ وسیله و یا موقعیت خاصی احتیاج ندارد. ایم مقاله نگارش شده توسط تیم پزشکی سفیر آرامش است و هر گونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  4) نظافت منزل

  معمولا پرستار کودک خانه را به همان شکلی که تحویل گرفته، تحویل می‌دهد. درست است که مراقب در زمان خواب کودک نمی‌تواند از جارو برقی (به خاطر صدای بلند) استفاده کند، اما می‌تواند وسایل را مرتب کرده و یا نظافت عمومی را انجام دهد. اگر نگهدار کودک منزل را حتی تمیز تر و مرتب تر از زمانی که به خانه آمده تحویل دهد، برای والدین بسیار ارزشمند خواهد بود.

  اگر کودک اسباب بازی های زیادی دارد و آنها را در خانه پخش کرده است، مراقب می‌تواند همه آنها را مرتب کرده و به بهترین شکل ممکن در جای مناسب بگذارد.

  شستن ظرفها و مرتب کردن آشپزخانه نیز از کارهای خوب و مفید دیگری است که می تواند بعد از خوابیدن کودک به آنها بپردازد. شستن ظرف هایی که برای کودک و در زمان حضور پرستار کودک استفاده شده است، جزو وظایف او است. همچنین بهتر است که پرستار کودک تمام خرده ریز ها و زباله ها را پیش از آمدن والدین تمیز کند. انجام این امور تنها حدود 10 تا 15 دقیقه از وقت مراقب را می گیرد.

  5) خوردن غذا و انرژی مجدد

  گاهی آنقدر سرگرم مراقبت و کار با کودک می‌شود که زمانی برای غذا خوردن او باقی نمی ماند. زمان خواب کودک یکی از بهترین زمان هایی است که پرستار کودک می‌تواند کمی به خودش برسد و غذا بخورد. در این زمان می تواند برای خودش غذایی درست کند و یا غذاهای وعده گذشته را گرم کند. اگر هم پرستار کودک با خودش غذایی آورده است، بهترین زمان را برای خوردن آن در اختیار دارد. همچنین می تواند برای خودش غذا سفارش دهد.

  سخن پایانی

  دراین مقاله از مرکز خدمات پرستاری سفیر آرامش توضیح دادیم، پرستار کودک می‌تواند در زمان خواب کودک، به مطالعه دروس و انجام تکالیفش (اگر دانشجو یا دانش آموز است) بپردازد. مراقب کودک می‌تواند کتاب ها و وسایل کارش را با خود بیاورد و زمانی که کودک خواب است، از فرصت استفاده کند.

   

  0 0 رای ها
  امتیاز خود را ثبت کنید
  guest
  0 دیدگاه
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها

  درخواست پرستار | مشاوره رایگان