من بیشتر  20 سال است که بعنوان یک پرستار سالمند کار میکنم. سناریوی تکراری صدها بار درباره ی  شغل من بعنوان یک پرستار سالمند است، تکرار شده است. این سناریو اینگونه است: هر باری که با یک فرد جدید ملاقات میکنم، افراد میپرسد و من پاسخ میدهم یک پرستار سالمند هستم. مردم اغلب تحت تاثیر قرار میگیرند و  میپرسند که در چه بیمارستانی مشغول پرستاری هستم. من پاسخ میگویم که در واقع در یک خانه ی سالمندان به عنوان نگهدار سالمند کار میکنم. و سپس هنگامی که به چهره ی آن ها نگاه میکنم، می فهمم که همه ی کسانی که هر باراین پاسخ را از من شنیده اند، nursing old man واکنش یکسانی دارند.

واکنش آنها از آن حالت شگفتی اولیه به ناامیدی و حتی شاید تنفر تغییر میکند. به نظر میرسد پرستار بودن یک چیز قابل تحسین است که باید به آن افتخار کرد، مگر اینکه شما پرستار سالمند باشید، در این صورت، شما یک پرستار واقعی نیستید ، چرا که در بیمارستان کار نمیکنید.

توصیف پرستار و آشنایی با رفتار سالمند

بسیاری از آنها، نمیدانند چه چیزی بگویند و به سادگی پاسخ میدهند: ” من هرگز نمیتوانم پرستار سالمند باشم” در این مواقع من باید جلوی زبانم را بگیرم زیرا در غیر این صورت به آنها میگویم که من هم با شما موافقم. شما احتمالا هرگز نمیتوانید یک پرستار سالمند باشید.

معمولا این پایان گفتگو است، زیرا بسیاری از افراد معتقدند که شما یک پرستار سالمند در خانه ی سالمندان هستید زیرا شما به اندازه کافی باهوش یا به اندازه کافی پر انرژی برای کار در بیمارستان نیستید. با این حال، زمان های دیگری وجود دارد که این پایان گفتگو نیست و کسی از شما می پرسد چرا شما در خانه ی سالمندان به عنوان پرستار سالمند کار می کنید.؟ این قضبه یه باعث شد که این سوال را از خودم به عنوان

یک پرستار سالمند بپرسم تا پاسخی را که مردم برای شنیدن نیاز داشتند مطرح کنم.

در خانه ی سالمندان خیلی چیز ها برای یاد گرفتن  برای یک پرستار سالمند وجود دارد. بسیاری از خانه های پرستاری مستقل هستند، این بدان معنی است که پرستاران سالمند خانه ی سالمندان، تجربیاتی که پرستاران دیگر از بیمارستان ها اموزش میبینند را باید خودشان یاد بگیرند. هنگامی که بیمار دیابتی نیاز به مشاوره در رژیم غذایی خود دارد و هیچ متخصص دیابت در آن مرکز وجود ندارد، این مسئولیت به پرستار سالمند می رسد.

هنگامی که یک بیمار به تازگی با مریضی نقرس تشخیص داده میشود، این مراقب سالمند است که نیاز به محدودیت غذایی پروتئین را توضیح میدهد. یا هنگامی که یک بیمار مبتلا به COPD میخواهد بداند که چرا او نمیتواند یک پارچ اب دیگری داشته باشد،

یک پرستار سالمند است که میتواند برای بیمار توضیح دهد.

یکی دیگر از خدمات قراردادی، درمان های فیزیکی، شغلی و گفتار است که اگر شما در یک مرکز کوچک باشید، عمدتا از دوشنبه تا جمعه و تنها چند ساعت در روز کار میکنید. این به این معنی است که برای بقیه روز، کارکنان با بیماران در این موارد کار می کنند.

پرستار سالمند می داند چگونه می تواند به درستی عمل جراحی انجام دهد وبیمار را در روش های مناسب استفاده از ابزارها و وسایل جدید کمک و راهنمایی کند.

همچنین این وظیفه نیز به عهده ی پرستار سالمند است تا CNA ها را با روش های مناسب برای انجام این کارها آموزش دهند، زیرا درمانگران زمان کمی برای انجام این آموزش ها دارند. معمولا در خانه ی سالمندان هیچ ازمایشگاهی برخلاف بیمارستان ها وجود ندارد، بنابراین این به این معنی است که پرستار سالمند خون خود را تهیه میکند و IV خود را حفظ میکند. پدیاست؟ شاید هر 63 روز از آن چیزی است که پزشک اجازه می دهد.

در این فاصله چه کسی باید با مسائل پا درگیر شوند؟ درست است، پرستار سالمند. هیچ کسی وجود ندارد که با کسی تماس بگیرد که بیاید و در مورد “ناخن بد” یا چیزی که شبیه قارچ است، مشاوره بدهد. پرستارسالمند یاد میگیرد که ویژگی های قارچی چگونه ظاهر مبشوند و سپس تماس تلفنی برقرار میشود. و این گونه تماس های تلفنی برقرارمیشوند.

تماس های تلفنی در تمام ساعات روز و شب وجود دارند.

دکترها به ندرت در خانه های سالمندان دور می زنند، بنابراین نگهدار سالمند مسئول آموزش اصطلاحات پزشکی است که شرایطی را فراهم اورد به گونه ای که مداخلات و دستورات مناسب انجام شوند. علیرغم باور عمومی، خانه ی سالمندان مکان هایی نیستند که مردم در آنجا می میرند.

در خانه های پرستاری  هیچ دکمه “کد” بر روی دیوار وجود ندارد که شما بتوانید آن را فشار دهید و تعداد زیادی از مردم موجود به کمک شما بشتابند. برای کارکنان در خانه ی سالمندان  یک کد به معنای تماس با 911 است، در حالی که شما به عنوان پرستار سالمند راه خود را برای راه اندازی یک کیسه آمبو یا دستگاه AED بازیابی کرده اید و امیدوارید که در مسیر خود، جایی از شهر آتش نگرفته باشد و یا ممکن است یک پرستار سالمند مجبور شود برای EMT های داوطلب خود برای کمک صبر کند. من می توانستم ادامه دهم اما نکته ی پایانی این است که چیز هایی که شما در کار یک پرستار سالمند

یا مراقبت بلند مدت به دست می آورید، در هیچ جای دیگر به دست نمی آیند.

من با کار کردن در خانه ی سالمندان به عنوان پرستار سالمند خیلی چیز ها بیشتر از کار کردن در بیمارستان یاد گرفتم. بنابراین وقتی از من پرسیده میشود که  که چرا در یک خانه سالمندان به عنوان نگهدار  سالمند کار می کنم، در پاسخ میگویم که این انتخاب من است، من انتخاب کرده ام که تجربیاتی را بیاموزم که فقط با کار کردن به عنوان مراقب سالمند به دست می آید. و هنگامی که آن ها پاسخ می دهند که ” هرگز نمی توانند یک نگهدار سالمند باشند” من مخفیانه لبخند می زنم و با خودم فکر می کنم، “نه، شما احتمالا نمی توانید!” تدوین شده در سفیر آرامش

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *