در رابطه با این که شما یک مرکز رسمی مراقبت از کودک مانند مهدکودک، مراقبت روزانه خانواده یا گزینش پرستار کودک در منزل را دارید ، موارد اساسی وجود دارد که باید به عنوان والدین بدانید و بر آنها اصرار کنید. برای کمک به شما در این تصمیم گیری مهم، ما با مادران و متخصصان دیگری که در بخش مراقبت از کودک در تلاش بوده­اند صحبت کرده ایم. در اینجا هشت روش برای ارزیابی پرستار کودک آورده شده است:

1. به پایین نگاه کنید.

هنگام بازدید از یک مکان محتمل برای مراقبت از فرزندتان، به نحوه تعامل کارکنان و پرستارها با کودکان توجه کنید. در حالت ایده آل، مراقب باید روی زمین باشد که با بچه ها بازی می­کند یا یکی را در دامان خود نگه داشته است. در سال­های اولیه، برای رشد و پیشرفت، بچه­ها به روابط نزدیک، سرشار از عشق و تعاملی با بزرگسالان نیاز دارند.

به همین دلیل به ویژه مهم است که پرستار کودک اول بچه­ها گرم و پاسخگو باشند و حتی در مراقبت های گروهی، نوزادان و کودکان بزرگتر میزان مناسبی از زمان انفرادی با پرستار کودک را دریافت کنند. (اگرچه ایالت های خاص نرخ­های خاص خود را برای کارمندان در مراکز مراقبت از کودکان تعیین می کنند، اما آکادمی اطفال آمریکا به طور خاص نسبت یک بزرگسال (پرستار کودک) را برای هر سه کودک تا 24 ماهگی توصیه می کند.)

2. تعهد بخواهید.

کودکان نیاز به مراقبت مداوم و پیش بینی شده دارند. به گفته دبرا شتف – یک درمانگر خانواده­ی خصوصی در سنت لوئیس – این کار کمک می کند تا کودکان بتوانند به او خود دلبستگی مستحکمی داشته باشند. اگر شما والدین، به دنبال گزینش پرستار کودک هستید، از او بخواهید که یک سال به انجام این کار متعهد شود. اگر مرکزی را در نظر می گیرید، دریابید که پرستار و مربی­های کودک فعلی چه مدت در آنجا مشغول به کار بوده اند و این مرکز معمولاً چه میزان تغییراتی را تجربه می­کند.

3. روند کاری آنها را چک کنید.

دریابید که آیا پرستار کودک با فلسفه های والدین اشتراکاتی دارد، مواردی مانند نظم و انضباط (آیا پرستار کودک از وقت استراحت استفاده می­کند یا از سرزنش؟) تلویزیون (آیا تلویزیون در تمام روز روشن است یا به میزانی کم یا اصلا مورد استفاده قرار می­گیرد؟)؛ تغذیه (چه نوع میان وعده یا نوشیدنی توسط پرستار کودک برای خردسالان تهیه می­شود؟)؛ خواب (چه موقع چرت زدن برای کودک در نظر گرفته می­شود؟ پرستار کودک چگونه کودکان ایرادگیر را به رخت خواب می­فرستد؟)؛ و غیره.

درباره سیاست کودک بیمار نیاز از مهد سوال کنید (چه علایمی از حضور کودک جلوگیری می کند؟). همچنین بپرسید که آیا برنامه ای برای پشتیبانی وجود دارد در صورتی که پرستار کودک بیمار شده و قادر به کار نباشد. هرچه همین ابتدا سؤالهای بیشتری بپرسید، احتمال اینکه بعداً به صورت ناخوشایندی غافلگیر شوید، کمتر است.

4. سر بزیند و اوضاع را بررسی کنید.

در حالی که توصیه­ های شفاهی از طریق دیگر والدین یا دیگر منابع قابل اعتماد مهم است، شما والدین باید ارزیابی کنید که آیا پرستار کودک یا مهد، نیازهای شما را برآورده می کند یا خیر. البته هر محیطی برای مراقبت از کودک باید تمیز و ایمن برای کودک نگهداری شود و باید به خوبی پر از کتب و اسباب بازی­های محکم و متناسب با سن و سال کودک باشد. سایر جزئیات که باید در نظر داشته باشید: وقتی کودکان با سنین مختلف فضایی را به اشتراک می گذارند، اسباب بازی­هایی با قطعات کوچک (خطر خفگی) که وسیله بازی کودکان بزرگتر است باید از کودکان کوچکتر دور نگه داشته شود.

در حالت ایده آل، نوزادان و خردسالان باید فضای مخصوص به خود را در آنجا داشته باشند جایی که کودکان نوپای بزرگتر آنها را مورد محبت بیش از حد خود قرار ندهند! یک اتاق یا منطقه جداگانه که فقط به تاب و لوازم بالا و پایین پریدن اختصاص داده شده است ممکن است در نگاه اول جذاب به نظر برسد، اما بخاطر داشته باشید که بچه های در حال رشد، برای بهبود و تقویت ماهیچه های خود به فضای روی زمین نیاز دارند.

در صورت امکان، سعی کنید در ساعات مختلف روز از همان مراکز بازدید کنید تا درک کنید که چگونه با گزینش پرستار کودک مناسب و مربیان با کودکان ارتباط برقرار می کنند و روال کار چیست.ممکن است بخواهید چند بار بعد از ثبت نام فرزند خود، سرزده به آنجا بروید و ببینید که چگونه اوضاع پیش می رود. بعضی اوقات بازدیدهای شما تأیید می کند که مکان انتخابی برای شما مناسب است، اما بعضی اوقات آن بازدیدها می­تواند چشمان شما را به روی حقیقت باز کند.

5. به صحبت کردن ادامه دهید.

تا زمانی که کودک شما نتواند صحبت کند، شما به آنچه پرستار کودک در مورد روز فرزندتان می گوید، تکیه خواهید کرد. اطمینان حاصل کنید که می توانید با گزینش پرستار کودک مناسب به راحتی با او ارتباط برقرار کنید. وقتی برای اولین بار فرزند خود را در هنگام صبح از خود دور می کنید، باید به پرستار کودک بگویید که کودک کوچک شما شب قبل چگونه خوابیده است، یا موردی مانند اینکه او در حال دندان درآوردن است، یا اینکه کودک صبحانه خورده است یا نه.

در پایان روز می خواهید اطلاعات مشابهی بدانید مانند: تعداد پوشک هایی را که پرستار کودک برای فرزندتان عوض کرده است، کودک کی چرت زده است، و اینکه کودک به طور کلی خوشحال به نظر می رسید یا خیر. همیشه ترجیح صحبت حضوری با او است. اگر این امکان پذیر نیست، سؤال کنید که آیا زمان مناسب برای تلفن کردن وجود دارد، شاید در زمان چرت زدن کودک این امکان فراهم باشد.

6. مشکلات با پرستار کودک را سریعا حل کنید.

اجتناب ناپذیر است و شما با پرستار کودک خود منقاشاتی، هم کوچک و هم بزرگ، خواهید داشت. مشکلات با پرستار کودک را سریعاً برطرف کنید بجای اینکه آنها را نادیده بگیرید تا زمانی که از حد توان خارج می­شوند. بعضی از مسائل به سرعت حل می­شوند. بعضی دیگر ممکن است نیاز به بحث بیشتری داشته باشند.

درگیری هر چه که باشد، با پرستار کودک خود با احترام فراوانی رفتار کنید، اما از صحبت کردن نترسید، دکتر دبورا بورچرز – پزشک متخصص اطفال در سینسیناتی – این صحبت­ها را بیان می­کند. هنگامی که موضوع دشواری را پیش می­کشید، نظر پرستار کودک را بخواهید و به او گوش دهید.

شما به عنوان والدین، ​​حرف آخر را در مراقبت در منزل می­زنید، اما اگر پرستار کودک بداند که به صحبت­هایش گوش داده می­شود، به احتمال بالاتری همکاری او را با خود خواهید داشت. به عنوان مثال، به جای اینکه زمان چرت عصرانه زودتری را از (گزینش پرستار کودک) بخواهید تا خواب شبانه کودک راحت­تر شود، از پرستار کودک خود بپرسید که آیا او نظری در مورد چگونگی تنظیم برنامه کودک دارد تا شب­ها اینقدر خسته نشود.

7. به غریزه خود اعتماد کنید.

همه والدین درک می­کنند وقتی چیزی کاملاً درست نباشد. ممکن است شما توسط یک مرکز که همه شهر از آن حرف می­زنند رد شده باشید یا با یک پرستار کودک بسیار توصیه شده دچار اصطحکاک شده باشید. اگر چنین اتفاقی افتاد، جستجو را ادامه دهید. فرزندان شما سزاوار مراقبت های خوب و پرورش دهنده هستند و با این کار پیشرفت می­کنند. اگر چیزی در مورد وضعیت شما درست به نظر نمی­رسد، گزینه های دیگر را بررسی کنید.

8. پرستار کودک درها را به روی تغییر نبندید.

شما با یک پرستار کودک یا موقعیت خاص ازدواج نکرده اید، و اگر اوضاع به نتیجه نرسد، همیشه می توانید شرایط تغییر دهید. بله، شما برای کودک خود ثبات می خواهید، اما این بدان معنی نیست که نمی توانید تمهیدات را تغییر دهید. کودکان انعطاف پذیر هستند. دکتر شاتوف خاطرنشان می کند: مادامی که آنها تجربه ای مثبت با گزینش پرستار کودک جدید خود داشته باشند، با موضوع مشکلی نخواهند داشت.

مهم نیست که ساعت کاری شما باشد، شما هنوز مراقب اصلی فرزندتان هستید: پایدارترین منبع عشق و پشتیبانی در زندگی او. تحت مراقبت و راهنمایی شما، در کنار کمکِ پرستار کودک خوبی که توسط شما انتخاب شده، کودکتان شکوفا می شود و به کودکی شاد و سالم بدل می­شود.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *