کیفیت پرستار سالمند و یا به طور کلی یک سرای سالمندان همیشه واضح نخواهد بود. ما این نشانه ها را اصطلاحا “پرچم قرمز” می نامیم . بعضی از این نشانه ها عبارت اند از:

تغییر فیزیکی و یا عاطفی در سالمند

اگر فعالیت سالمند شما نسبت به گذشته کمتر شده، کمتر صحبت می کند و یا کمتر تمایل به تعامل دارد، علت آن ممکن است این باشد که توسط نگهدار سالمند نادیده گرفته شده و کمتر به او توجه می شود. این موضوع می تواند یک پرچم قرمز باشد.

کیفیت پرستار سالمند پاسخ ندادن پرستار سالمند به سوالات شما

اگر مراقب سالمند به شما بگوید “نمی دانم اما از دیگران می پرسم”، این پاسخ مراقب سالمند می تواند قابل قبول باشد و احتمالا چیزی برای مخفی کردن توسط پرستار سالمند وجود ندارد. اما اگر نگهدار سالمند به شما پاسخ نمی دهد، از پاسخ دادن طفره می رود و یا حاضر نیست که در مورد مراقبت سالمند شما توضیح دهد ، این موضوع به طور حتم یک پرچم قرمز است و مشکلی در مراقبت از سالمند شما وجود دارد.

برای مثال، اگر از پرستار سالمند بپرسید که ” مادرم دارد لاغر می شود، چه مشکلی وجود دارد؟” و پاسخ پرستار سالمند این است که ” نگران نباشید، در این سن و سال این موضوع طبیعی است!”، موضوع قطعا نگران کننده خواهد بود. بدتر از این زمانی است که نگهدار سالمند بگوید: “روش ما در اینجا اینطور است!”

کارمندان و پرستار سالمندان بد اخلاق و یا ناکافی در تعداد

آیا هر بار که به سالمند خود سر می زنید، شاهد بی نظمی در کار نگهدار سالمند هستید؟ آیا کارمندان و پرستار سالمندان در کنار یکدیگر به خوبی کار می کنند و یا دچار مشکل هستند؟ آیا در زمان تغییر شیفت مراقب سالمند ، اطلاعات مهم در مورد سالمندان به خوبی رد و بدل می شود؟ اگر پاسخ این سوالات جنبه منفی دارند، شما با یک پرچم قرمز مواجه هستید.

مدیریت را فراموش نکنید. آیا مدیر همیشه در دسترس است؟ و یا دفتر و محل حضورش برای سالمندان نامشخص است؟ به گفته متخصصان، وقتی مدیریت در کار مراقبت درگیر بوده و همیشه فعال و در دسترس است، امر مراقبت از سالمندان به خوبی صورت می گیرد.

جابجایی یک پرستار

جابجایی و تغییر یک پرستار سالمند در سرای سالمند معمولا موضوع خوشایندی نیست. اگر متوجه شدید که سرای سالمندانی که سالمند شما در آن است، مرتبا در حال جابجایی مراقب سالمند و آموزش به نگهدار سالمند جدید است، به گونه ای که دیگر هیچ پرستار سالمندی ، سالمند شما را نمی شناسد، حتما به این موضوع به عنوان یک پرچم قرمز نگاه کنید و به دنبال یک سرای سالمندان جدید باشید.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *