مراقبت حرفه ای و تخصصی از یک سالمند است. یک مراقب خوب و حرفه ای می داند که چگونه با سالمند رفتار کند و در راستای حفظ سلامتی روحی و جسمی او کوشا باشد.به بیان ساده تر، کار پرستار سالمند در واقع خدمات درمانی و مراقبتی است که نسبت به سالمند ارائه می دهد. اما گاهی این خدمات صرفا به خدمات درمانی ساده و یا خدمات خانگی منتهی نمی شود.

سالمندان با شرایط خاص و مشکلات پیچیده به مراقبت های ویژه ای نیاز دارند که بسته به سطح تجربه و تخصص مراقب ، به عهده او گذاشته می شود. خدمات معمولا در سرا های سالمندی و یا بیمارستان ها ارائه می شود. اما پرستار سالمند در منزل می تواند این خدمات را در خانه خود سالمند ارائه دهد.مراقب با تجربه معمولا مهارت و صلاحیت لازم را برای مراقبت از سالمندانی که از بیماری های مزمن رنج می برند، دارد.

کار پرستار سالمند در منزل چه خدماتی ارائه می دهد؟

پرستار سالمند تقریبا می تواند در همه امور کمک کننده باشد. برای مثال، می تواند به سالمند در غذا خوردن ، نظافت، مراقبت از خود و … کمک کند. همچنین می تواند به صورت 24 ساعته از سالمند مراقبت کند که این ویژگی برای سالمندان مبتلا مراحل پیشرفته آلزایمر، بسیار ارزشمند است. برای بیماری های پیچیده سالمندان، او نیاز به شناخت کافی و مهارت لازم برای مقابله با بیماری دارد. باید بتواند روند رشد و یا درمان بیماری را تحت نظر داشته و به آن نظارت داشته باشد.

پرستار سالمند باید هر گونه تغییر و یا بروز نشانه ها و علایم را تشخیص دهد و آنها را به پزشک معالج و یا کادر درمانی گزارش کند. توانایی تشخیص تغییرات و یا علائم پیشرفت و یا درمان بیماری، برای او بسیار مهم است.

چگونه می توان یک مراقب در منزل پیدا کرد؟

شما می توانید پرستار سالمند را از یک آژانس پرستاری ( مانند سفیر آرامش ) و یا به صورت شخصی و خصوصی استخدام کنید. استخدام او به صورت خصوصی هزینه بیشتری را به همراه دارد. اما کار او به گونه ای است که صلاحیت کار مراقب توسط ارزیابی های پیچیده سنجیده می شود و این ارزیابی ها در آژانس های پرستاری به خوبی انجام می گیرد. بنابراین، استخدام پرستار از آژانس های پرستاری با آرامش خاطر بیشتری برای سالمند و همچنین خانواده اش همراه خواهد بود.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *