شما مراقب هستید و کودک را می خوابانید. حالا می توانید کارهایی که پرستار کودک می تواند در این موقع انجام دهد را بشماریم : کارهای زیادی هستند که پرستار کودک می تواند بعد از خوابیدن کودک انجام دهد. برای مثال اگر مراقب خانه را نظافت کند، برای والدین بسیار ارزشمند خواهد بود. همچنین می تواند کتاب بخواند، غذا بخورد، نرمش کند، برای والدین گزارش بنویسد و یا از این قبیل کارها را انجام دهد. در مورد کودکان با سنین پایین و نوزادان، باید مرتبا به کودک سر بزند.

نظافت یکی از کارهایی که پرستار کودک می تواند انجام دهد :

معمولا پرستار کودک خانه را به همان شکلی که تحویل گرفته، تحویل می دهد. درست است که مراقب در زمان خواب کودک نمی تواند از جارو برقی (به خاطر صدای بلند) استفاده کند، اما می تواند وسایل را مرتب کرده و یا نظافت عمومی را انجام دهد. اگر نگهدار کودک منزل را حتی تمیز تر و مرتب تر از زمانی که به خانه آمده تحویل دهد، برای والدین بسیار ارزشمند خواهد بود.

اگر کودک اسباب بازی های زیادی دارد و آنها را در خانه پخش کرده است، مراقب می تواند همه آنها را مرتب کرده و به بهترین شکل ممکن در جای مناسب بگذارد.

شستن ظرفها و مرتب کردن آشپزخانه نیز از کارهای خوب و مفید دیگری است که می تواند بعد از خوابیدن کودک به آنها بپردازد. شستن ظرف هایی که برای کودک و در زمان حضور پرستار کودک استفاده شده است، جزو وظایف او است. همچنین بهتر است که پرستار کودک تمام خرده ریز ها و زباله ها را پیش از آمدن والدین تمیز کند. انجام این امور تنها حدود 10 تا 15 دقیقه از وقت مراقب را می گیرد.

خوردن غذا و انرژی مجدد

گاهی آنقدر سرگرم مراقبت و کار با کودک می شود که زمانی برای غذا خوردن او باقی نمی ماند. زمان خواب کودک یکی از بهترین زمان هایی است که پرستار کودک می تواند کمی به خودش برسد و غذا بخورد. در این زمان می تواند برای خودش غذایی درست کند و یا غذاهای وعده گذشته را گرم کند. اگر هم پرستار کودک با خودش غذایی آورده است، بهترین زمان را برای خوردن آن در اختیار دارد. همچنین می تواند برای خودش غذا سفارش دهد. این مقاله نگارش شده در وبسایت مرکز پزشکی سفیر آرامش است و هر گونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد./

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *