اغلب موارد، تب کودک باید  درمان شود که باعث ایجاد ناراحتی برای ایشان شده است .اینجا راه هایی برای تسکین علائمی که اغلب با تب همراه است، ارائه می‌شود که میبینیم چگونه پرستار کودک آنها را ارائه میدهد.

پرستار کودک دارو آیا انتخاب می کند؟

اگر کودک ایرادگیر یا ناراحت باشد، پرستار کودک ‌می‌تواند استامینوفن یا ایبوپروفن را بر اساس توصیه های روی بسته برای سن یا وزن به او بدهد. (به استثنای توصیه پزشک مراقب کودک از دادن آسپرین به کودک به دلیل ارتباط آن با سندروم رِی، یک بیماری نادر اما بالقوه کشنده، خودداری کند.) اگر نگهدار کودک دوز توصیه شده را نداشته باشد یا اگر کودک کمتر از 2 سال سن داشته باشد، با پزشک تماس بگیرد تا او میزان مصرف لازم را مشخص کند.

پرستار کودک نباید به نوزادانی که کمتر از 2 ماه دارند بدون مشورت با پزشک هیچ دارویی بدهد . اگر کودک دارای مشکلات سلامتی باشد، باید با پزشک چک شود که بهترین دارو برای مصرف کودک چیست. نگهدار کودک به یاد داشته باشد که داروی کاهش تب، می تواند به طور موقت درجه حرارت را کاهش دهد، اما معمولا آن را به حالت عادی بر نمی‌گرداند چرا که دلیل اصلی تب را درمان نمی‌کند.

اقدامات راحتی خانگی برای کودک تعریف می کند؟

پرستار به کودک لباس سبک وزن (ضخیم نباشد) بپوشاند و با یک پتو یا ملحفه نازک او را بپوشاند . پوشاندن لباس و گرم نگه داشتن بیش از حد کودک می تواند خروج گرما از بدن جلوگیری کند و می تواند باعث افزایش دمای بدن شود. پرستار کودک اطمینان حاصل کند اتاق خواب کودک در یک درجه حرارت راحت و معمول است؛ نه خیلی گرم و نه خیلی سرد باشد.

در حالی که برخی از والدین یا پرستاران از اسفنج یا حوله حمام برای کاهش تب استفاده می‌کنند، این روش فقط به طور موقت کمک می‌کند، اگر در کل کمکی کند. در واقع، اسفنج حمام می تواند باعث ناراحتی بچه ها شود . مراقب کودک هرگز از مالش الکل (وقتی که از طریق پوست جذب شود می‌تواند موجب مسمومیت کودک می شود) یا بسته یخ / حمام آب سرد استفاده نکند (آنها می توانند باعث لرز شوند که می توانند دمای بدن کودک را افزایش دهند).

چگونه پرستار کودک غذا و نوشیدنی مناسب تهیه کند؟

پرستار کودک مایعات زیاد برای اجتناب از دهیدراسیون به کودک بدهد، زیرا تب باعث می شود بچه ها مایعات را سریعتر از حد معمول از دست بدهند. آب، سوپ و ژله طعم دار همه انتخاب خوبی هستند. پرستار کودک از دادن نوشیدنی های کافئین دار، از جمله کولا و چای، به کودک خودداری کند زیرا آنها می توانند با افزایش ادرار کردن باعث کمبود آب بدن شوند.

اگر کودک استفراغ و/یا اسهال داشته باشد، نگهدار کودک از پزشک بپرسد که آیا نیاز است تا محلول الکترولیتی (رهیدراسیون) برای کودک تهیه کند. پرستار کودک می تواند این محلول را در داروخانه ها و سوپرمارکت ها پیدا کند  پرستار کودک نوشیدنی های ورزشی را به کودک ندهد ؛ آنها برای بچه های کوچکتر ساخته نمی شوند و قند اضافه می توانند اسهال را بدتر کنند.

همچنین مصرف میوه و آب سیب محدود شود. به طور کلی، نگهدار کودک اجازه دهد که کودکان چیزی را که می خواهند (در مقادیر معقول) بخورند، اما اگر میل به خوردن ندارند، آنها را مجبور به خوردن نکند.

سخت نگیرد و آموزش دهد؟

پرستار کودک اطمینان حاصل کند که کودک مقدار زیادی استراحت می کند. در تمام روز در رختخواب ماندن نیازی نیست، اما یک کودک بیمار باید آسوده باشد و به خود سخت نگیرد. بهتر است که کودک دچار تب در خانه بجای مدرسه یا مهدکودک نگه داشته شود. اکثر پزشکان احساس می کنند که در صورتی که درجه حرارت به مدت 24 ساعت طبیعی باشد ، بازگشت به مدرسه یا مهدکودک بلامانع است و خطری ندارد. تدوین شده در سفیر آرامش

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *