پرستار کودک مراکز پرستاری سفیر آرامش : برای والدین فرزندان معلول عمدتا به نظر می­رسد که گزینه دیگری برای نگهداری فرزندشان بجز آسایشگاه معلولین یا مجتمع های بهزیستی وجود ندارد. حتی آنها تصور میکنند  پرستار کودک نمیتواند مشکلات را مرتفع نماید.

متأسفانه، خانه های پرستاری ( یا مراکز درمانی) که مخصوص کودکان و نوجوانان طراحی شده باشند، چندان در دسترس نیستند. گزینه پیش رو احتمالا این است که یک کودک یا یک بزرگسال در یک آسایشگاه معلولین تحت پرستاری قرار گیرد تا مراقبت های لازم را دریافت کند. آنچه که واضح است، این است که یک آسایشگاه معلولین بزرگسالان، برای کودکان و نوجوانان مناسب نیست. قبل از این که بیش از حد دلسرد شوید، اجازه دهید درباره بعضی از گزینه های بهتر که برای والدین یا به طور کلی پرستار کودک یعنی کسی که وظیفه نگهداری و مراقبت از ار را بر عهده دارد، وجود دارد صحبت کنیم.

مراکز مراقبت از کودک در یک مرکز پرستاری

چرا والدین کودک خود را در یک آسایشگاه معلولین یا مجتمع بهزیستی قرار می دهند؟ اغلب والدین هیچ انتخاب دیگری ندارند. یک کودک ممکن است آنقدر معلول باشد که پرستار کودک به کمک دیگران نیاز دارد یا کودک نیاز به مراقبت 24 ساعته دارد. پدر و مادر، به ویژه اگر بدون حمایت سایر اعضای خانواده باشند، ممکن است از نظر مالی و جسمی برایشان دشوار و یا حتی غیر ممکن باشد که به طور مداوم از کودک خود مراقبت کنند.

همچنین بعضی از کودکان نیاز به داروهایی دارند که باید داخل وریدی تزریق شوند و یک فرد غیرمتخصص قادر به ارائه این نوع مراقبت نیست. علاوه بر این، مراقبت های لازم برای یک کودک معلول عمدتا به شدت، توانایی والدین برای مراقبت از دیگر فرزندان در خانه را تحت تاثیر قرار می­دهد. در این موارد، یک مرکز پرستاری به نظر تنها گزینه در دسترس است.

پرستار کودک مراکز پرستاری سنتی

یک آسایشگاه معلولین می تواند از یک کودک معلول یا جوان بالغ مراقبت کند، اما اغلب کودکان و نوجوانان نیازهای زیادی دارند که در یک آسایشگاه معلولین یا خانه سالمندان مورد توجه قرار نمی گیرد. یک خانه سالمندان برای سالمندان و بیمارانی که در پایان عمر خود هستند در نظر گرفته شده است. در یک خانه سالمندان به ندرت بر نیازهای اجتماعی و آموزش یک فرد جوان تمرکز می کنند.

در اغلب موارد تنها توجهی که یک کودک دریافت می­کند مربوط به تهیه غذا، دارو و توجه به نیازهای بهداشتی اولیه است. و اکثر ساعات روز ممکن است تنها باقی بماند. برای کودکانی که از محیط اطرافشان آگاه هستند،زندگی در یک آسایشگاه معلولین می تواند خسته کننده و افسرده کننده باشد. آنها کسی برای صحبت کردن ندارند، دلتنگ دوستان و خانواده خود هستند، و به ویژه دلتنگ توجهی هستند که در خانه خودشان به آن ها می­شده است.

مراکز پرستاری معلولین ویژه کودکان و نوجوانان

مراکز پرستاری ویژه کودکان و نوجوانان با در نظر گرفتن نیازهای جوانان تاسیس شده است. یک کودک می تواند با افراد دیگر هم سن خود ارتباط برقرار کند و همچنین ملاقات کننده داشته باشد. با برنامه ریزی سفرهای کوتاه، به بهبود تعامل اجتماعی کودک توجه می­شود. بسته به نوع ناتوانی کودک، کلاس های آموزش ویژه ای در دسترس وی قرار میگیرد، یا کلاس هایی که می توانند مهارت شغلی را (در صورت توانایی کودک) به او آموزش دهند. به طور کلی، زمان بیشتری برای پرورش، جسمی، معنوی و احساسی کودک صرف می شود، نسبت به زمانی که  در یک مرکز مراقبت های سالمندان قرار دارد.

 پرستار کودک پرستاری در خانه

گزینه های دیگر شامل فراهم کردن بودجه و برنامه هایی هستند که پرستاری در خانه از کودکان معلول را ممکن می­سازند. به عنوان مثال، مرکز Children’s Freedom Initiative در ایالت جورجیا، به والدین کمک می کند تا کمک هایی را که نیاز دارند، برای مراقبت از کودکان معلول در خانه هایشان دریافت کنند. مأموریت این سازمان این است که “ایجاد یک جورجیائی باشد که هیچ کودک در یک مکان عمومی زندگی نکند”. امید است که ایالت های دیگر از این نمونه پیروی کنند و نیاز به قرارگیری کودکان در آسایشگاه معلولین یا مجتمع های بهزیستی را کاهش دهند.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *