چگونه یک پرستار کودک قابل اعتماد بیابیم؟ مهمترین اولویت برای والدین، امنیت فرزندان است. هر پدر یا مادری هنگامی که بخواهد شخصی مانند یک مراقب کودک را وارد دایره اعتمادش کند، به بررسی و تحقیق جدی نیاز دارد. چرا که یک نگهدار کودک دقیقا در زمانی در کنار کودک است که والدین حضور ندارند و احتمال هرگونه خطر و سوء استفاده ای وجود دارد.

در این مقاله به بررسی چند مورد از مسایلی که والدین باید قبل از استخدام کردن یک مراقب کودک آنها را در نظر بگیرند، پرداخته ایم. بهتر است که والدین قبل از استخدام نگهدار کودک ای نکات را یادداشت کنند: آیا این پرستار می تواند از همه کودکان شما با رده های سنی متفاوت مراقبت کند؟ شما در چند روز از هفته به حضور پرستار احتیاج دارید؟ آیا او باید کارهای خانه مانند آشپزی و یا شستن ظروف را نیز انجام دهد؟ و در نهایت محاسبات مالی است که باید حتما برای مراقبت از کودک توسط مراقب کودک در نظر گرفته شود.

به دنبال معرف برای پرستار قابل اعتماد باشید

می توانید با فامیل و آشنایان و یا یک همسایه مورد اعتماد مشورت کنید و یا از آنها بخواهید تا یک مراقب کودک قابل اعتماد به شما معرفی کنند. همچنین می توانید با مراجعه به مراکز و یا سایت های معتبری که خدمات معرفی و ثبت نام مراقب کودک ارائه می دهند، شخص مورد نظر خود را انتخاب کنید.

مصاحبه ای با پرستار کودک داشته باشید

ممکن است به طرق مختلف نسبت به پرستار کودک شناخت پیدا کنید، اما هیچ کدام از آنها به اندازه صحبت کردن رو در رو  با نگهدار کودک و مطرح کردن مسایل مورد نظر تان، ذهن شما را آرام نخواهد کرد. با پرستار قابل اعتماد در مورد قوانین خانواده، انتظارات تان، حقوق و دستمزد پرستار کودک و همچنین ساعات کار صحبت کنید. این مکالمه همچنین به شما این فرصت را می دهد که بتوانید شخصیت و پتانسیل مراقب کودک را نسبت به توقعات تان تا حدودی بررسی کنید و ببینید که آیا او می تواند پرستار قابل اعتمادی برای کودکان و همچنین خانواده  شما باشد؟

زمانی را برای نظارت بر کار پرستار در نظر بگیرید

بهتر است که دو کاندیدای نهایی برای پرستاری کودکتان را به صورت جداگانه امتحان کنید. برای مثال می توانید در پایان مصاحبه با هر نگهدار کودک ، خانه را به مدت کوتاه (مثلا کمتر از نیم ساعت) به بهانه یک خرید کوتاه و ضروری ترک کنید.

بعد از بازگشت به خانه و رفتن مراقب کودک ، با کودکان در مورد او صحبت کنید و ببینید که کودکان چه چیز هایی را در مورد پرستار دوست داشته یا نداشته اند. نهایتا با در نظر گرفتن همه جوانب و نتایج بررسی هایی که انجام داده اید، پرستار را انتخاب کنید. برنامه ریزی های مناسب را بر اساس نیازها و شرایط خانواده و کودکان انجام دهید و از مراقب کودک بخواهید که آنها را به خوبی در نظر بگیرد. فراموش نکنید که همیشه با پرستار با صراحت صحبت کنید.همچنین، زمان هایی را برای بررسی کار مراقب کودک و رفتار او با فرزند تان را در نظر بگیرید و نسبت به آن بی توجه نباشید.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *