مقالات

هرآنچه نیاز است از استخدام پرستار کودک در منزل بدانید+وظایف

استخدام پرستار کودک در منزل می ‌تواند یک فرشته نجات برای روزهای باشد که افراد نمی توانند از فرزند خود به دلایل مختلف مراقبت کنند. همان طور که مستحضر هستید دوران کودکی از حساس ترین دوران زندگی افراد محسوب می شود. کودکان در این سن نیازهای احساسی و عاطفی زیادی دارند و کسی که از آنها مراقبت می کند باید با حوصله و با تجربه باشد.

امروزه یکی از مهم ترین مشکلاتی که اکثر خانواده ها و مادران شاغل با آن درگیر هستند موضوع مراقبت و پرستاری از کودک شان است. یافتن پرستار کودک که بتواند در منزل به خوبی با کودکان ارتباط برقرار کند و نیازهای آنها را برطرف کند کار بسیار سختی است. مرکز سفیر آرامش آماده ارائه خدمات پرستاری کودک در منزل به تمامی متقاضیان می باشد.

وظایف پرستار کودک در منزل برای مراقبت از کودکان

پرستار کودک به طور معمول شخصی است که برای مراقبت از بچه ها به منزل شخصی افراد می ‌رود. هر پرستار کودک با توجه به سن کودکان مسئولیت و وظایف گوناگونی خواهد داشت، به عنوان مثال پرستاری که قصد نگهداری از یک نوزاد چند ماهه را دارد وظیفه تعویض پوشک، غذا دادن، نظافت، استحمام و خواباندن کودک را برعهده دارد. در صورتی که پرستار و مراقب کودک در سنین بالا، باید اوقات فراغت او را پر کند و همچنین در بازی و آموزش همراه کودک باشد.

برخی مواقع پرستاران کودک باید از کودکان دارای مشکل جسمی خاص و بیماری خاص مواظبت کنند، آنها باید اطلاعات پزشکی و مدرک داشته باشند تا پرستار کودک در منزل بتوانند پروسه درمان را همراه با آموزش و مراقبت در منزل به عهده داشته باشند.داشتن مدرک تحصیلی برای استخدام پرستار کودک در منزل تاثیر فراوانی در نوع رفتار پرستار می تواند داشته باشد.

استخدام پرستار کودک در منزل

به فردی که دانش لازم درباره نحوه نگهداری کودکان را دارد و همه ی آموزش های مربوط به مراقبت و تربیت کودک را یاد گرفته است، پرستار کودک گفته می شود. همانطور که می‌ دانید منزل کودک محل کار پرستار است،  پس باید د راستخدام پرستار کودک در منزل دقت بسیاری کرد.بنابراین باید یک فرد متخصص، مهربان، با حوصله و قابل اعتماد استخدام کنید. در کل دو روش برای استخدام پرستار کودک به شما پیشنهاد می شود.

روش اول استخدام پرستار از طریق معرفی آشنایان، آگهی دادن و دوستان است که شما پرستار کودک را به طور خصوصی استخدام خواهید کرد، اما روش دیگر مراجعه به مراکز معتبر پرستاری و استخدام پرستار مطمئن است. یکی از این مراکز معتبر، مرکز سفیر آرامش است در ادامه مطالب اطلاعات بیشتری در این زمینه ذکر شده است؛

استخدام پرستار به صورت شخصی

برخی مواقع هزینه استخدام پرستار کودک به صورت شخصی بیشتر از هزینه استخدام توسط مراکز پرستاری خواهد بود. بعضی از افراد از روش هایی مانند پیشنهاد آشنایان و آگهی زدن اقدام به استخدام پرستار خواهند کرد اما این روش برای استخدام پرستار کودک در منزل دارای معایبی است که در ادامه مطالب بیان شده است:

 • عدم نظارت دقیق و کافی بر کار پرستار
 • عدم اطلاعات دقیق از سابقه فرد
 • عدم وجود پشتیبانی و پیگیری برای مشکلات به وجود آمده
 • عدم اطلاع از میزان دانش و تخصص فرد در مورد پرستاری کودک
 • عدم اطلاع از ویژگی های رفتاری فرد
 • عدم تعهد معتبر برای انجام کار

 

استخدام پرستار کودک از مرکز خدمات پرستاری سفیر آرامش

در مطالب بالا با معایب استخدام پرستار کودک در منزل به صورت خصوصی آشنا شدید بنابراین به شما پیشنهاد می‌ کنیم پرستار کودک در منزل خود را از مرکز خدمات پرستاری استخدام کنید در ادامه مزایای این روش بیان شده است:

 • ۱۵% تخفیف برای قراردادهای یک ساله
 • وجود تعهد نامه معتبر از سوی مرکز
 • ارائه مدارک فرد از جمله گواهی گذراندن دوره ها عدم اعتیاد و عدم سوء پیشینه
 • اطلاع از سابقه کاری پرستار
 • پیگیری مرکز از روند کاری و رضایت خانواده بعد از استخدام پرستار
 • دارا بودن پشتیبانی در صورت بروز مشکل
 • مطلع شدن خانواده از مهارت و ویژگی های فرد
 • شناخت کارفرما و کارگزار از وظایف خود

 

نتیجه گیری استخدام پرستار کودک در منزل

همانطور که در مطالب بالا متوجه شدید امروز خانواده ها به دلیل برخی از عوامل اقدام به استخدام پرستار کودک در منزل  می کنند. پرستار کودک فردی است که در منزل از کودک و خردسال شما مواظبت خواهد کرد، بنابراین باید در زمان استخدام نکات زیادی آن را مد نظر قرار دهید.

به طور معمول استخدام کودک به دو روش شخصی و از طریق مراکز خدمات پرستاری انجام میشود که بهترین آن استخدام از طریق مراکز است.

مرکز پرستاری سفیر آرامش با دارا بودن سابقه چندین سال در این زمینه ماهر ترین و با تجربه ترین پرستاران را به کار گرفته است و شما می توانید از آنها برای نگهداری کودکان خود کمک بگیرید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button