پرستار کودک بهبود مراقبت های بچه ها باید به طور مداوم بر مدیریت درد کودک تمرکز کند.مدیریت درد کودک توسط مراقب ، نیازمند توجه مداوم است و نمی­توان هیچ گاه مطمئن بود که دیگر بیمار از نظر درد مشکلی نخواهد داشت.ارزیابی و مدیریت موثر درد در بیماران خردسال و نوجوان، بخش مهمی از کیفیت مراقبت ارائه شده توسط پرستار کودک است. اگر پرستار کودک نتواند به طور موثر درد بیمار را کنترل کند، ممکن است اثرات زیان­آور کوتاه مدت یا بلند مدتی برای بیمار داشته باشد.

برای مثال ممکن است کودک نسبت به درد حساس­تر شود :

به طور خاص کودکانی که اختلالات شناختی شدید دارند، بیشتر از سایر بیماران نیازمند مراقبت هستند و مراقب باید در مدیریت درد در این بیماران محتاط­تر عمل کند. باید به مواردی که والدین کودک در ارتباط با شرایطش مطرح می­کنند، دقت کافی داشته باشد. بازی کردن بخشی از کودکی است، بهبود مراقبت ها اما آیا نگهدار کودک نیز بازی کردن کودک را در اولویت­هایش قرار می­دهد؟ گاهی مراقبت از کودک و در عین حال سرحال نگه داشتن او کار پیچیده­ای برای مراقب است و معمولا پرستار کودک به طور روزمره با این مسئله روبرو است.

با این حال لازم است که مراقب کودک به کودکی که در بیمارستان یا تحت مراقبت است، کمک کند تا حس بازیگوشی خود را حفظ کند. بازیگوشی کردن به کودک حس خوبی می­دهد و باعث می­شود نگهدار کودک نیز بتواند به طور مناسب تری برنامه مراقبتی کودک را اجرا کند.

در زمان بیماری، کودک استرس زیادی را تحمل می­کند و بازی با پرستار کودک به او کمک می­کند آرامش خود را به دست آورد و بتواند بر ترس خود غلبه کند. بازی کردن پرستار کودک با بیمار به کودک فرصت می­دهد که خلاق باشد، سوال بپرسد و یاد بگیرد و از همه مهمتر بتواند احساسات خود را ابراز کرده و آرامش کسب کند. همبازی شدن پرستار کودک با بیمار باعث سرعت بخشیدن به روند بهبودی بیمار می­شود. همچنین پرستار کودک می­تواند به طور دوستانه ­تری با کودک ارتباط برقرار کند و با سهولت بیشتری وظایف بالینی خود را انجام دهد.

در واقع بازی کردن پرستار کودک با کودک بیمار علاوه بر مفرح بودن :

اثر درمانی نیز دارد و بخش مهمی از مداخلات درمانی برای کودکان را شامل می­شود. در مجموع نگهدار کودک باید به سرزنده بودن و بازیگوشی کودکان بیمار خود نیز اهمیت دهد. والدین و مراقبان کودک بیمار، خود نیز به مراقبت نیاز دارند.

بهبود مراقبت ها نتایج به دست آمده از نظرسنجی مذکور نشان می­دهند که والدین بیمار از مشارکت­شان با پرستار کودک در برنامه­ریزی مراقبت از فرزندشان رضایت دارند. در واقع والدین، ماهرترین افراد در زمینه مراقبت از کودکان­شان هستند و لازم است پرستار کودک بتواند به روشی مثبت، غیر انتقادی و به دور از قضاوت با خانواده بیمار همکاری داشته باشد.

مسئله­ ای که معمولا خانواده­های بیماران فراموش می­کنند این است که خود را وقف رسیدگی به بیمار می­کنند و خودشان را فراموش می­کنند. یکی از وظایف پرستار کودک، یادآوری به والدین است که از خود نیز مراقبت کنند تا بتوانند به خوبی به کودک بیمارشان رسیدگی کنند.

پرستار کودک بهبود مراقبت ها ، والدین یا هر کسی که مراقبت از بیمار را بر عهده دارد :

تا زمانی که خود از سلامت روحی و جسمی برخوردار نباشد نمی­تواند به درستی به مراقبت از بیمار بپردازد. بنابراین سلامت پرستار کودک بهبود و مراقب بیمار نیز از اهمیت ویژه­ای برخوردار است.  بهبود مراقبت ها اگرچه نکات مثبت زیادی از این نظرسنجی قابل برداشت است، با این حال واضح است که پیشرفت و به ­روزرسانی در جنبه ­های مختلف باید ادامه یابد تا خدمات مراقبتی ارائه شده به بیماران بهبود یابد. لازم است مراقب از نزدیک با بیمار و خانواده­اش در ارتباط باشد تا بتواند بر نقاط ضعف خود تاکید کرده و آن­ها را بهبود ببخشد.با ایجاد رابطه موثر و محبت­آمیز، مراقب نیز از بیمار و خانواده­اش انرژی­های مثبت دریافت می­کند و مدت درمان برای همگی به خوبی سپری خواهد شد.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *