درخواست پرستار | مشاوره رایگان

توصیف پرستار سالمند در موسسه پرستاری سفیر آرامش

پرستار سالمند سفیر آرامش

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  پرستار سالمند سفیر آرامش محیطی که ما فراهم می کنیم بیماری های خطرناک مانند سرطان ، آسایشگاه بیمار همراه با محور و خانواده محور است؟ به این معنی که این مکان طراحی شده تا نیازهای سالمند و پرستار او را تامین کند و به آنها توجه داشته باشد. آخرین روزهای بیماری سرطان هر فرد مطمئنا تجربه‌ی سختی خواهد بود. پرستاری از کسی که دوستش دارید این اطمینان را به شما می دهد که عزیزتان در آرامش و وقار روزهای واپسینش را سپری می‌کند. اکثر پرستاران اظهار دارند که پرستاری از بیمارشان در هنگام مرگ زمان مهمی برای رشد شخصیتی‌شان بوده است.

  مراقبت از عزیزی در حال مرگ ناراحتی بعد از فوت او را نیز کمتر می کند. این تجربه احساس رضایت را برای شما در بر دارد چون باعث خوشحالی و آرامش فردی شده‌اید که روزهای آخر عمرش را می‌گذرانیده. به عنوان پرستاری که به بیمار سرطانی‌اش کمک کرده شما می دانید که سرطان چگونه زندگی فرد را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

  پرستار سالمند و چگونگی پرستاری ازآن
  به عنوان پرستار شما برای کسی که از او مراقبت می‌کنید فرد مهمی خواهید بود.

  شما با فراز و فرودهای روحانی و جسمانی  فردی که دوستش دارید مواجه شده‌اید. شما آنجا بوده‌اید تا گوش دهید و کمک کنید تا کسی که دوستش دارید بهترین راه درمان را پیدا کند. شما به او دلگرمی و آرامش داده‌اید و در کارهای مختلف به او کمک کرده اید. به عنوان پرستار شما برای کسی که از او مراقبت می‌کنید فرد مهمی خواهید بود.

  فردی که با بیماری پیشرفته سرطان زندگی می‌کند با مسائل زیادی مواجه است که پرستار سالمند باید با آنها کنار بیاید. نیازهای فردی با بیماری سرطان در آسایشگاه مطمئنا با گذر زمان افزایش می یابد. تجربه‌ی هر فرد متفاوت خواهد بود. پرستار سالمند در خدمات پرستاری سفیر آرامش مراقبت‌های زیر را فراهم می‌کند:

  مراقبت های فیزیکی یک پرستار سالمند

  • سازماندهی و دادن دارو
  • نظارت بر علائم بیمار و صحبت در مورد درمان با بیمار و کارکنان آسایشگاه
  • کمک در کارهای شخصی مانند حمام کردن، لباس پوشیدن، غذا خوردن و استفاده از توالت

  مراقبت عاطفی یک پرستار سالمند

  • گوش دادن، صحبت کردن، خواندن و یا پخش موسیقی
  • همدم بودن و عشق دادن به بیمار

  مراقبت کاربردی یک پرستار سالمند

  • بیمه و سایر مسائل مالی
  • پرداخت قبوض
  • هماهنگی ملاقات با خانواده، عزیزان، دوستان و کارکنان آسایشگاه
  • صحبت در مورد آرزوها و اطمینان دادن انجام آنها

   برنامه ریزی‌های پرستار سالمند در سفیر آرامش

  در دوران مراقبت از بیمار خاطرات زیادی ساخته می‌شود، آخرین خاطراتی که خانواده و پرستار با بیمار خود تقسیم می‌کند. هنگامی که برای مراقبت از بیماری که آخرین روزهای خود را می‌گذراند برنامه‌ ریزی می‌کنید این مساله را به خاطر داشته‌باشید که قرار است از کسی که پس از تحمل چندین سال سرطان در حال مرگ است پرستاری کنید.

  برای این کار وقت بگذارید و به قدرت خود و محدودیت‌ها فکر کنید. پرستاری کاری با ارزش و در عین حال سخت می‌باشد. برای پرستار سالمند مهم است که در عین پرستاری از بیمار مراقب خود نیز باشد، چون در غیر این صورت قادر نخواهد بود در زمان های حیاتی از بیمار خود مراقبت کند. مراقبت در آسایشگاه انعطاف پذیر است و می‌تواند پاسخگوی نیاز بسیاری از افراد و خانواده‌ها باشد.

  نگهداری و مراقبت در خانه همیشه امکان‌پذیر نیست پس سعی کنید روش نگهداری از بیمار خود را به دقت بررسی کنید. بهترین گزینه را برای افرادی که درگیر این مساله هستند انتخاب کنید تا کمترین نگرانی در مورد انتظارشان داشته باشید.

  پیشنهاد مقاله : ده راهکار رفع استرس پرستار سالمند جهت مراقبت و نگهداری بهتر سالمندان

  سوالاتی که هر پرستار سالمند باید از خود بپرسد

  • آیا من از لحاظ جسمانی برای بلند کردن و جابه جا کردن بیمارم قوی هستم ؟
  • آیا من مشکل سلامتی‌ای دارم که من را در ارائه مراقبت محدود است؟
  • آیا می توانم هم زمان از خود و خانواده ام مراقبت کنم؟
  • در صورت لزوم می‌توانم در مواقع ضروری از محل کارم مرخصی بگیرم؟
  • آیا می‌خواهم از کسی که آخرین روزهای خود را می گذراند در خانه مراقبت کنم؟
  • آیا می‌توانم برای چند ماه پرستاری کنم؟
  • آیا من و بیمارمی خواهیم که مرگ در خانه یا جای دیگری اتفاق بیفتد؟ آیا هر کس که مراقبت می‌کند درک می‌کند که چگونه این اتفاق خواهد افتاد؟
  • آیا اعضای خانواده و عزیزانی دارم که مایل و قادر به کمک هستند؟

  ویژگی‌هایی  یک آسایشگاه مناسب

  پرستار و کارمند آسایشگاه تمام تلاش خود را می‌کنند تا بیمار در راحت ترین حالت ممکن باشد. آسایشگاه بهترین مکان را برای مراقبت از بیمار شما در اختیارتان می‌گذارد.

  آسایشگاه همه ی تجهیزات و وسایل مورد نیاز برای مراقبت از بیمار را فراهم می کند. کارکنان آسایشگاه و داوطلبان کمک 24 ساعته آماده ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. با همکاری بیمار و پرستار با آسایشگاه برنامه ای که بر اساس نیازهای بیمار است اجرایی می شود. برنامه‌ی مراقبت شامل ملاقات مداوم کارکنان آسایشگاه برای رفع نیازهای بیمار می باشد.

  برنامه ریزی زیر برنامه ای از ملاقات کارکنان آسایشگاه سلامت می‌باشد:

  • پزشک آسایشگاه: یک یا دو بار در هفته
  • مددکار اجتماعی: یک بار در ماه
  • روحانی: یک بار در ماه
  • خدمات بهداشتی: یک تا سه بار در هفته
  • داوطلبان: چند ساعت در هفته به اندازه ای که مراقب نیاز است

  هرکدام از کارکنان آسایشگاه مواقعی که بیمار به آنها نیاز دارد او را ملاقات می کنند. آسایشگاه در دوران مراقبت به کارکنان خود آموزش می‌دهد و آنها را راهنمایی و پشتیبانی می‌کند.

  پرستاری از سالمند فکر اینکه سالمند دوست داشتنی شما مجبور است تحت عمل جراحی قلب قرار گیرد، مطمئنا چیزی نیست که شما دوست داشته باشید. اما واقعیت این است بسیاری از سالمندان نیاز به چنین عمل جراحی دارند. به این معنی که آنها برای بهبودی به مراقبت طولانی مدتی نیاز خواهند داشت. لازم است که شما برنامه های خود را برای پرستاری از سالمند عزیزتان عوض کنید تا والدین تان بتوانند از این راه سخت به راحتی عبور کنند. شما باید انها را تشویق کنید تا به دوران فعال و سالم خود برگردند. برای پرستاری از سالمندتان در دوره  بهبود از جراحی قلب از این راهکارها را استفاده کنید :

  اولویت های بیمار را قبل از عمل بفهمید.

  بهتر است که قبل از انجام عمل جراحی در مورد تمامجنبه های عمل بدانید. منتظر نمانید تا بعد از جراحی بیمارتان و در دوره ی نقاهت به دنبال این باشیدکه برای پرستاری از سالمند به چه چیزهایی نیاز دارید. در عوض چند روز قبل از عمل یک بحث مفصل در مورد اینکه آیا بیمار دوست دارد که بعد از رسیدن به خانه با اقوام و دوستان ملاقات داشته باشد؟ هنگامی که بیمار است چه غذایی را ترجیح می دهد؟ آیا کتاب، فیلم یا بازی او را آرام می کند؟ اینکه قبل از عمل در مورد این جنبه از مراقبت های پس از جراحی بحث کنید، کمک می کند که در دوره ی بهبودی پرستاری از سالمند را بهتر انجام دهید.

  برنامه ریزی برای پرستاری از سالمندتان 

  برای حدود چند هفته بعد از چنین عمل جراحی مراقبت بیمار از خود توصیه نمی شود. در این دوران آسیب پذیر والدین تان برای مراقبت از بدن و رفع نیاز های خود به حمایت و همکاری نیاز دارند. اگر شما در دوره ی بهبودی نمی توانید همراه والدین تان باشید، سعی کنید برای پرستاری از سالمند عزیزتان از مراکز خدمات مراقبتی پرستاری که می تواند در این دوره به خوبی از او حمایت کند را استخدام کنید.

  برنامه ریزی برای پرستاری از سالمندتان 
  چند هفته قبل از انجام عمل جراحی پرستار را به سالمند معرفی کنید تا بتواند با او ارتباط برقرار کند.

  سعی کنید چند هفته قبل از انجام عمل جراحی پرستارش را به او معرفی کنید تا والدین تان بتواند با او ارتباط برقرار کند، به او اعتماد کند و در زمان نیاز بتواند با پرستار همکاری کند.

  دانستن وظایف خود

  هنگام ترخیص، پزشک به شما دستوراتی را در مورد پرستاری از سالمند خواهد داد. سعی کنید این نکات را بنویسید، به طوری که شما، پدر و مادرتان، پرستار خدمات بهداشتی و درمانی و دیگر اعضای تیم مراقبت بدانند که به دنبال چه چیزی باشند و چگونه مسئولیت رسیدگی به تمام مسائل مربوط به بهبودی را انجام دهند. این دستورالعمل ها را در دسترس نگه دارید تا اگر در دوره ی درمان به آنها نیاز داشتید بتوانید به راحتی به آن مراجعه کنید.

  پرستاری از سالمند آسیب دیه و زخمی

  یکی دیگر از نکاتی که برای پرستار در منزل اهمیت دارد این است که از عفونت زخم جلوگیری کرد. مهم است که برای جلوگیری از عفونت شکاف جراحی را تمیز و خشک نگه دارید. بهتر است زخم جراحی را به آرامی و با آب گرم و صابون ملایم بشویید و به آرامی و با پارچه تمیز آن را خشک کنید.

  مکررا زخم را چک کنید تا مطمئن شوید که عفونت نکرده باشد. اگر متوجه قرمز شدگی، گرما در امتداد زخم، تب یا باز شدن زخم شدید، برای مشاوره با پزشک بیمار تماس بگیرید. این نشانه های عفونت ممکن است نیاز به مداخله پزشک داشته باشد.

  با احتیاط فعال باشید.

  دستورات پزشک برای بعد از مرخصی شامل این می شود که چه زمانی والدین تان به سطح نرمال برای انجام فعالیت های خود می رسند. اما به این معنی نیست که بیمار تا قبل از ان دوره غیر فعال باشد. به تدریج فعالیت های بیمار را افزایش دهید و اجازه ندهید والدین تان خسته شوند. به یاد داشته باشید که هر فعالیت ساده می تواند برای سالمندی که تازه جراحی قلب داشته فوق العاده سخت باشد. برای پرستاری از سالمند اجازه ندهید که سالمند بیش از 15 دقیقه سر پا بایستد و اطمینان حاصل کنید که سالمند به اندازه کافی استراحت کند تا بدنش به خوبی بهبود پیدا کند.

  انتخاب رژیم غذایی مناسب برای سالمند

  ممکن است والدین سالمندتان بعد از مرخص شدن از بیمارستان اشتهای خوبی نداشته باشند. اما اطمینان حاصل کنید که زمانی که او قادر به خوردن غذا شد، رژیم غذایی مناسبی داشته باشد. برای پرستاری از سالمند به بهترین نحو باید وعده های غذایی کوچک و کم حجم اما مکرر به او داده شود تا مواد مغذی و انرژی لازم را دریافت کند. اگر اشتهای او در هفته های اول بعد از عمل به حالت نرمال برنگشت، با پزشک او در مورد کارهایی که میتوان انجام داد تا بدن بیمار مواد غذایی لازم را دریافت کند صحبت کنید. نگارش شده در سفیر آرامش

  0 0 رای ها
  امتیاز خود را ثبت کنید
  guest
  0 دیدگاه
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها

  درخواست پرستار | مشاوره رایگان