درخواست پرستار | مشاوره رایگان

پرستار سالمند کیست و چه زمانی به حضور او نیاز است؟

پرستار سالمند کیست؟

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  پرستار سالمند فردی است که مراقبت و نگهداری از سالمندان را بر عهده دارد. این پرستاران معمولاً دارای تجربه و آموزش لازم در زمینه مراقبت از سالمندان هستند. حضور پرستار سالمند در زمان‌های مختلفی می‌تواند لازم باشکار یک پرستار سالمند نیز ارائه خدمات مراقبتی و درمانی برای سالمندان است.

  زمانی که به حضور پرستار نیاز است

  در نوشته زیر به زمان هایی اشاره می‌کنیم که پرستار بهتر است حضور داشته باشد:

  1. در صورت بیماری یا ضعف جسمانی
  2. در صورت افسردگی یا اضطراب
  3. در صورت ناتوانی در انجام فعالیت‌های روزمره

  در ادامه به توضیح کامل تری از این موارد می‌پردازیم. 

  پیشنهاد مقاله: از پرستار سالمند سالم چه انتظاری داریم؟

  پرستار سالمند کیست؟
  وقتی که سالمند به دلایل پزشکی نیاز به کسب مراقبت بیشتر دارد، حضور پرستار سالمند الزامی است.

   1. در صورت بیماری یا ضعف جسمانی

  این شامل تجویز دارو، تغذیه مناسب، تعویض پوشک چسبیده و همچنین کمک در حرکات روزانه مثل بالابردن و نشستن است.

  2. در صورت افسردگی یا اضطراب

  بسیاری از سالمندان با مشکلات روحی و روانی روبرو می‌شوند. حضور پرستار سالمند می‌تواند به آنها کمک کند تا با این مشکلات روبرو شده و از طریق صحبت و فعالیت‌های روانشناختی بهبود یابند. 

  3. در صورت ناتوانی در انجام فعالیت‌های روزمره

  برخی سالمندان به دلایل جسمانی یا عقلی ناتوان هستند تا فعالیت‌های روزمره خود را به صورت مستقل انجام دهند. در این موارد، حضور پرستار سالمند برای کمک در حرکات روزانه، تغذیه، استحمام و دفع نظافت لازم است.

  نقش پرستار سالمند چگونه تعریف می‌شود؟

  او یکی از مهم ترین نقش ها را در مسائل پزشکی و درمانی ایفا می‌کند. چرا که از فردی مراقبت می‌کند که خاص ترین نیاز ها را دارد. جواب به این سوال که پرستار سالمند کیست شاید دشوار نباشد، از آنجایی که طول عمر انسان ها به دلیل پیشرفت علم، در حال افزایش است، افراد بیشتری به سنین پیری می‌رسند و به همین دلیل، تقاضا برای چنین خدماتی افزایش زیادی داشته است.

  سالمندان به دلیل کهولت سن و ضعیف شدن بدن، معمولا دچار مشکلاتی می‌شوند که آنها را به کمک یک مراقب نیازمند می‌کند. حتی گاهی این مشکلات به گونه ای است که همه چیز را از کنترل سالمند و همچنین پرستار سالمند خارج می‌کند.

  فعالیت روزمره در پرستار سالمند 

  کار مراقب به گونه ای است که اگر به درستی انجام شود، آرامش خاطر خوبی را به همراه دارد. البته، این کار برای فردی مناسب است که زمینه های لازم برای تبدیل شدن به یک مراقب را داشته باشد. چرا که کار او می‌تواند گاهی پیچیده و به شدت خسته کننده باشد. بنابراین، اگر فردی قصد دارد تا مراقب بشود، باید آگاه باشد که کار او کار ساده ای نیست و برای هر فرد تاثیر متفاوتی دارد. همانطور که ممکن است بسیاری از افراد در کار نگهداری از سالمند موفق شوند.

  هر فرد باید پیش از شروع دوره های لازم، شخصیت خود را ارزیابی کند و ببیند که می‌تواند معنی پرستار سالمند کیست را به خوبی معنی کند و آیا می تواند از عهده وظایف او بر بیاید؟ او قطعا باید صبور، فهیم، دلسوز و مهربان باشد و از صمیم قلب به کار مراقبت از سالمندان عشق بورزد.

  نیاز به یک پرستار چه زمانی احساس می‌شود؟

  با پیشرفت علم پزشکی و همچنین مراقبت های تخصصی، تعداد افرادی که به سنین بالا می‌رسند در حال افزایش است. این افراد غالبا نیاز به مراقبت یک پرستار سالمند دارند. این موضوع باعث افزایش تقاضا برای پرستار سالمند در منزل شده است. در همین راستا، کیفیت مراقبت یک شخص اهمیت بیشتری پیدا کرده و باعث شده است تا جامعه، ویژگی های مهمی را برای او در نظر بگیرد.

  پرستار سالمند کیست؟
  پرستار سالمند کسی است که مسئولیت مراقبت از سالمندان ناتوان و یا بیمار را به عهده می‌گیرد.

  اغلب این ویژگی ها در هر مراقبی وجود دارد. اما چند نکته مهم است که در زمان مراقبت از سالمند، باید همیشه در نظر بگیرد.طبیعتاً، هر چقدر که سالمند ناتوان تر باشد، نیاز های او نیز بیشتر است. سالمندان زیادی هستند که پرستار سالمند آنها از عهده تامین نیاز های شان بر نمی‌آید.

  توجه ویژه به نیازهای سالمندان چگونه است؟

  از طرف دیگر، مراقب بسیاری از سالمندان، ظاهرا نیاز های آنها را تامین می‌کند اما از آنجایی که سالمندان معمولا تمایلی به شکایت و اعتراض کردن ندارند، بخشی از نیاز های آنها تامین نشده و پوشیده خواهد ماند. به عبارت دیگر،او آن گونه که لایق سالمند است از او مراقبت نمی‌کند. این موضوع خلاء بزرگی است که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشد.

  باید برای پر کردن این خلاء بزرگ، چند نکته را همیشه به یاد داشته باشد. این نکات چیست؟ در ادامه این نکات را برای مراقب بررسی خواهیم کرد. در کنار مراقبت های پزشکی و خانگی، نکات ساده ای وجود دارد که گاهی توسط نگهدار سالمند فراموش می‌شود. گاهی این نکات، اساسی ترین و ساده ترین نیاز های یک انسان و به ویژه یک سالمند است که نگهدار از کنار آن ها به سادگی می‌گذرد. 

   پرستار سالمند باید “سالمند محور” باشد

  همانطور که گفته شد، هر فرد سالخورده یک انسان است و حقوقی برابر با سایر انسان ها دارد. بنابراین، به راحتی می‌شود معنی پرستار سالمند کیست را در آخر توصیف کرد او یک انسان مانند دیگران است اما باید نیازهای اساسی یک فرد سالخورده را تامین کند و نیز باید با او مانند سایر انسان ها رفتار شود البته مراقب باید در کنار مراقبت پزشکی، آزادی و شخصیت سالمند را نیز در نظر بگیرد.

  سخن پایانی

  در این مقاله از سفیر آرامش به این اشاره کردیم، پرستار سالمند کیست؟ یک پرستار است که مسئولیت مراقبت از سالمندان ناتوان و یا بیمار را به عهده می‌گیرد. او برای انجام امور درمانی و مراقبتی آموزش دیده است و می‌تواند نیازهای مراقبتی و درمانی سالمند را تشخیص دهد. با بالا رفتن سن یک فرد، بدن او از نظر فیزیکی ضعیف تر می‌شود و مشکلات جسمی و بیماری های بیشتری را تجربه می‌کند. به همین دلیل، سالمندان بیشتر از دیگر افراد نیاز به مراقبت های درمانی و پزشکی دارند.

  0 0 رای ها
  امتیاز خود را ثبت کنید
  guest
  0 دیدگاه
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها

  درخواست پرستار | مشاوره رایگان