پرستار سالمند نگهداری و مراقبت از ایشان همیشه موضوع بحث خانواده ها بوده است ، بعضی از مردم امروزه به قدری سرشان شلوغ و درگیر مسائل مرتبط با کار و امور زندگی است که مرخصی گرفتن از کار به منظور گذراندن وقت با والدین سالخوردشان و انجام امور مربوط به پرستاری و مراقبت و نگهداری سالمند غیرممکن به نظر می رسد. شما میتوانید در عین اینکه در سر شغل خود بسیار پویا و فعال باشید، به اندازه کافی در نگهداری سالمند خود کوشا باشید و به آن ها عشق بورزید.

دوری از سایرین، تنهایی و کسل شدن از مشکلات رایج میان افراد سالمند و حین نگهداری سالمند است. مشکلات نگهداری سالمند می تواند با عدم توانایی فرد سالمند در تحرک نیز همراه باشد. این مورد (عدم توانایی در جا به جایی) در مقایسه با مقداری که فرد سالمند در گذشته عادت به تحرک داشته، می تواند موجبات تشدید حس تنهایی را فراهم کند و نیاز به یک نگهداری سالمند به شکل موثر را افزایش دهد.

بدتر آن است که فرد سالمند دوستان خود را ببیند که در حال عبور و حرکت هستند. این عدم تحرک به علاوه سایر دلایلی که سالمند برای در خانه ماندن دارد می تواند موقعیت های جدیدی جهت دوستیابی و انجام کارهای دسته جمعی را از او سلب کند.

پرستار سالمند نگهداری سالمند می بایست از اولویت مالی اول فرزندان سالمند باشد.

در این صورت شرایط بسیار آسان تر خواهد شد.

در زمان تنهایی، سالمند می کوشد تا حس کسالت را از خود دور کند. این اتفاق سبب می شود که سالمندان به سمت لاتاری و مسابقات بخت آزمایی روی آورند که برخلاف اصول نگهداری سالمند است. به گفته وزارت صنایع و بازرگانی، بیش از نیمی از افراد بالغ در سال گذشته در مسابقات بخت آزمایی مشارکت داشته اند. با این که اغلب این موسسات توسط سازمان های معتبر اداره می شود، ولی بعضی از این سازمان ها تنها به قصد سودجویی از افراد مبتدی ایجاد شده اند.

چه کسی سرگرمی را دوست ندارد؟ سالمندان حتی بیشتر از سایر اقشار مردم به سرگرمی علاقه دارند. نتیجتا تعداد افراد سالمندی که به انجام این قبیل کارها روی می آورند افزایش یافته و در نهایت سرشان کلاه می رود. موضوع بدتر آن است که تعداد قابل توجهی از این افراد به صرف پول در این زمینه باز هم ادامه می دهند.

علارغم وجود یک برنامه فشرده و پیچیده برای فرزندان، اگر فرزندان وقت بیشتری صرف نگهداری سالمند و بدن با او کنند، سالمند از این مشکلات و خطرات محافظت خواهند شد. سالمندان غالبا در شرایط آسیب پذیر قرار داده می شوند و فرزندان آن ها می بایست در جهت جبران اشتباهات سرزده از سالمندان و در جهت نگهداری سالمند دست به اقدام بزنند. بنابراین شما به عنوان فرزند بالغ والدین سالمندتان، چه کارهایی جهت محافظت از آن ها در برابر تنهایی، کسالت و احتمال جدی مورد کلاه برداری واقع شدن می توانید انجام دهید؟

در ادامه به چند نکته اشاره شده است که باعث می شود ارتباط نزدیک خود یا سالمندتان را حفظ کنید و آن ها نیز مراقبتی که به منظور نگهداری سالمند به آن نیاز دارند را دریافت کنند.

ارتباط پیوسته و منظم خود را با آن ها حفظ کنید.

هیچ چیز نمی تواند شما را از دیدار منظم شما با والدین سالخوردتان باز دارد. تکنولوژی حتی باعث ساده تر شدن این کار و سهل تر شدن نگهداری سالمند شده و باعث شده که حتی وقتی که شما از نزدیک حضور ندارید، آن ها قادر باشند که چهره شما را ببینند. شما ممکن است که عادت داشته باشید که با پدر و مادر خود هفته ای یک دفعه یا ماهی دو بار تماس بگیرید. حال زمان آن است که دراین باره و در جهت بهبود نگهداری سالمند تغییرات مثبتی ایجاد کنید. هیچ کس آن قدر مشغول نیست که فقط چند دقیقه را به والدین خود اختصاص دهد. زمان لازم و کافی را به آن ها را به منظور نگهداری سالمند تان اختصاص دهید. شما می توانید صبح هنگام و قبل از آن که سر کار بروید، با سالمندان خود تماس بگیرید. در صورتی گه سالمندتان شخص ارزشمندی را از دست داده است، لازم است زمان بیشتری را به او اختصاص دهید. از دست دادن یک شخص عزیز مساوی با احتمال بالاتر خطر افسردگی است. تماس روزانه شما سبب کاهش شدید حس کسالت و خستگی آن ها خواهد شد. ممکن است سالمندتان تماس با شما را در لیستی از کارهای روزانه که می بایستی انجام شود، قرار دهد.

پرستار سالمند نگهداری سالمندتان را بیشتر ملاقات کنید.

شما تنها کسی هستید که می دانید چقدر وظیفه نگهداری سالمند خود را انجام می دهید. فارع از اینکه چقدر از والدین خود مراقبت می کنید، شما باید دفعات این کار را افزایش دهید. علارغم پیشرفت تکنولوژی، متاسفانه هیچ تکنولوژی و هیچ مقدار تماس تلفنی مشخصی نیست که بتواند جای ملاقات حضوری را در نگهداری سالمند بگیرد. با ملاقات سالمندتان نه تنها میفهمید که سالمندتان چکار می کند، بلکه از آن جهت که باعث می شود سالمندتان چهره شما را ببیند بسیار مفید است. در این مقطع از زندگی تنها مطلب مهم برای آن ها سلامت شما و خودشان است. شما ممکن است مشکلاتی در دفعات ملاقات با آن ها به دلیل مسافتی که بین شما است، داشته باشید. با این حال می توانید زمانی را اختصاص دهید تا توسط ابزارهایی نظیر اسکایپ با آن ها تماس تصویری برقرار کنید. این روش ارتباطی در نگهداری سالمند بسیار محبوب است.

والدین سالخورده خود را تشویق کنید تا در جلسات عمومی حضور یابند.

اگر والدین سالخورده شما در مناطق شهری یا حومه شهر زندگی می کنند، احتمال زیادی وجود دارد که اجتماعات مخصوص به نگهداری سالمندان و منابعی مرتبط با نگهداری سالمندان در جایی که زندگی می کنند، وجود داشته باشد. شما نیز می توانید آنان را برای حضور و استفاده از این امکانات نگهداری سالمند تشویق کنید. این کار سبب می شود که نه تنها سالمندان نگران وضعیت سلامتی خود نشوند، بلکه سبب می شود که آنان ارتباطات اجتماعی خود را افزایش دهند که نتیجتا سبب می شود که کمتر به وضعیت فعلی خود فکر کنند و نگهداری سالمند آسان تر گردد. خوب است بدانید که ارتباطات و افراد جدید می توانند افراد خجالتی سالخورده را به فردی سرزنده تبدیل کنند.

همه افراد در مقطعی،شلوغی را تجربه خواهند کرد ولی اینکه چقدر حاضرند فداکاری در حق والدین سالمند خود و انجام امور نگهداری سالمند به خرج دهند بستگی به افراد دارد. سالمندان به توجه فرزند خود نیاز دارند. اگر شما زمانی را برای بودن با آن ها و انجام امور مرتبط با پرستار سالمند نگهداری اختصاص دهید، آنان شادتر خواهند بود و حس امنیت بیشتری خواهند داشت. و مراقبت هایی که در مورد سلامتی و نگهداری سالمند بدان نیاز دارند را دریافت خواهند کرد. همان طور که متوجه شدید کارهای بسیار زیاد و کوچکی وجود دارد که شما میتوانید انجام دهید تا زمانی را برای ملاقات والدین سالمندتان و نگهداری سالمند ایجاد کنید. شما نمی توانید به یک پرستار تمام وقت برای نگهداری سالمند تبدیل شوید ولی می توانید اندکی برای آن ها وقت بگذارید و در امور نگهداری سالمند کمکشان بکنید.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *