درخواست پرستار | مشاوره رایگان

پرستاری از سالمندان در منزل

پرستاری از سالمندان

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  نگهداری و مراقبت از سالمندان توسط پرستار سالمند، همیشه موضوع بحث خانواده ها بوده است، بعضی از مردم امروزه به قدری سرشان شلوغ و درگیر مسائل مرتبط با کار و امور زندگی است که مرخصی گرفتن از کار به منظور گذراندن وقت با والدین سالخوردشان و انجام امور مربوط به پرستاری و مراقبت و نگهداری سالمند غیرممکن به نظر می‌رسد. شما می‌توانید در عین اینکه در سر شغل خود بسیار پویا و فعال باشید، به اندازه کافی در نگهداری سالمند خود کوشا باشید و به آن ها عشق بورزید.

  دوری از سایرین، تنهایی و کسل شدن از مشکلات رایج میان افراد سالمند و حین نگهداری سالمند است. مشکلات نگهداری سالمند می‌تواند با عدم توانایی فرد سالمند در تحرک نیز همراه باشد. این مورد (عدم توانایی در جا به جایی) در مقایسه با مقداری که فرد سالمند در گذشته عادت به تحرک داشته، می‌تواند موجبات تشدید حس تنهایی را فراهم کند و نیاز به یک نگهداری سالمند به شکل موثر را افزایش دهد.

  چگونگی نگهداری از سالمند

  در زمان تنهایی، سالمند می‌کوشد تا حس کسالت را از خود دور کند. این اتفاق سبب می‌شود که سالمندان به سمت مسابقات بخت آزمایی روی آورند که برخلاف اصول نگهداری سالمند است. به گفته وزارت صنایع و بازرگانی، بیش از نیمی از افراد بالغ در سال گذشته در مسابقات بخت آزمایی مشارکت داشته اند. با این که اغلب این موسسات توسط سازمان های معتبر اداره می‌شود، ولی بعضی از این سازمان ها تنها به قصد سودجویی از افراد مبتدی ایجاد شده اند.

  چه کسی سرگرمی را دوست ندارد؟ سالمندان حتی بیشتر از سایر اقشار مردم به سرگرمی علاقه دارند. نتیجتا تعداد افراد سالمندی که به انجام این قبیل کارها روی می‌آورند افزایش یافته و در نهایت سرشان کلاه می‌رود. موضوع بدتر آن است که تعداد قابل توجهی از این افراد به صرف پول در این زمینه باز هم ادامه می‌دهند.

  پرستار سالمند
  مراقبت از سالمندان توسط پرستار سالمند، همیشه موضوع بحث خانواده ها بوده است.

  علارغم وجود یک برنامه فشرده و پیچیده برای فرزندان، اگر فرزندان وقت بیشتری صرف نگهداری سالمند و بدن با او کنند، سالمند از این مشکلات و خطرات محافظت خواهند شد. سالمندان غالبا در شرایط آسیب پذیر قرار داده می‌شوند و فرزندان آن ها می‌بایست در جهت جبران اشتباهات سرزده از سالمندان و در جهت نگهداری سالمند دست به اقدام بزنند. بنابراین شما به عنوان فرزند بالغ والدین سالمندتان، چه کارهایی جهت محافظت از آن ها در برابر تنهایی، کسالت و احتمال جدی مورد کلاه برداری واقع شدن می توانید انجام دهید؟

  پیشنهاد مقاله: پرستاری از سالمند سفیر آرامش ، نکات کلیدی و وظایف

  چگونه با سالمندان ارتباط نزدیک داشته باشیم؟

  در ادامه به چند نکته اشاره شده است که باعث می شود ارتباط نزدیک خود یا سالمندتان را حفظ کنید و آن ها نیز مراقبتی که به منظور نگهداری سالمند به آن نیاز دارند را دریافت کنند.

  1. ارتباط پیوسته و منظم خود را با آن ها حفظ کنید.
  2. بیشتر یا آن‌ها مراقبت کنید
  3. سالمندان را تشویق کنید تا در جلسات عمومی حضور یابند

  درادامه به توضیح کامل تری از این مطالب می‌پردازیم.

  1) ارتباط پیوسته و منظم خود را با آن ها حفظ کنید.

  هیچ چیز نمی‌تواند شما را از دیدار منظم شما با والدین سالخوردتان باز دارد. تکنولوژی حتی باعث ساده تر شدن این کار و سهل تر شدن نگهداری سالمند شده و باعث شده که حتی وقتی که شما از نزدیک حضور ندارید، آن ها قادر باشند که چهره شما را ببینند. شما ممکن است که عادت داشته باشید که با پدر و مادر خود هفته ای یک دفعه یا ماهی دو بار تماس بگیرید. حال زمان آن است که دراین باره و در جهت بهبود نگهداری سالمند تغییرات مثبتی ایجاد کنید. هیچ کس آن قدر مشغول نیست که فقط چند دقیقه را به والدین خود اختصاص دهد. زمان لازم و کافی را به آن ها را به منظور نگهداری سالمند تان اختصاص دهید. شما می‌توانید صبح هنگام و قبل از آن که سر کار بروید، با سالمندان خود تماس بگیرید. در صورتی گه سالمندتان شخص ارزشمندی را از دست داده است، لازم است زمان بیشتری را به او اختصاص دهید. از دست دادن یک شخص عزیز مساوی با احتمال بالاتر خطر افسردگی است. تماس روزانه شما سبب کاهش شدید حس کسالت و خستگی آن ها خواهد شد. ممکن است سالمندتان تماس با شما را در لیستی از کارهای روزانه که می‌بایستی انجام شود، قرار دهد.

  2) بیشتر یا آن‌ها مراقبت کنید

  شما تنها کسی هستید که می‌دانید چقدر وظیفه نگهداری سالمند خود را انجام می‌دهید. فارع از اینکه چقدر از والدین خود مراقبت می‌کنید، شما باید دفعات این کار را افزایش دهید. علارغم پیشرفت تکنولوژی، متاسفانه هیچ تکنولوژی و هیچ مقدار تماس تلفنی مشخصی نیست که بتواند جای ملاقات حضوری را در نگهداری سالمند بگیرد.

  پرستاری از فرد سالخورده
  ارتباطات با افراد جدید می‌توانند افراد خجالتی سالخورده را به فردی سرزنده تبدیل کنند.

  با ملاقات سالمندتان نه تنها میفهمید که سالمندتان چکار می‌کند، بلکه از آن جهت که باعث می‌شود سالمندتان چهره شما را ببیند بسیار مفید است. در این مقطع از زندگی تنها مطلب مهم برای آن ها سلامت شما و خودشان است. شما ممکن است مشکلاتی در دفعات ملاقات با آن ها به دلیل مسافتی که بین شما است، داشته باشید. با این حال می‌توانید زمانی را اختصاص دهید تا توسط ابزارهایی نظیر اسکایپ با آن ها تماس تصویری برقرار کنید.

  3) سالمندان را تشویق کنید تا در جلسات عمومی حضور یابند

  اگر والدین سالخورده شما در مناطق شهری یا حومه شهر زندگی می‌کنند، احتمال زیادی وجود دارد که اجتماعات مخصوص به نگهداری سالمندان و منابعی مرتبط با نگهداری سالمندان در جایی که زندگی می کنند، وجود داشته باشد. شما نیز می‌توانید آنان را برای حضور و استفاده از این امکانات نگهداری سالمند تشویق کنید. این کار سبب می‌شود که نه تنها سالمندان نگران وضعیت سلامتی خود نشوند، بلکه سبب می‌شود که آنان ارتباطات اجتماعی خود را افزایش دهند که نتیجتا سبب می‌شود که کمتر به وضعیت فعلی خود فکر کنند و نگهداری سالمند آسان تر گردد. خوب است بدانید که ارتباطات و افراد جدید می‌توانند افراد خجالتی سالخورده را به فردی سرزنده تبدیل کنند.

  سخن پایانی

  همه افراد در مقطعی،شلوغی را تجربه خواهند کرد ولی اینکه چقدر حاضرند فداکاری در حق والدین سالمند خود و انجام امور نگهداری سالمند به وسیله پرستار در منزل به خرج دهند بستگی به افراد دارد. در این مقاله از مرکز خدمات پرستاری سفیر آرامش به توضیح کامل تری از این مطالب می‌پردازیم.

  0 0 رای ها
  امتیاز خود را ثبت کنید
  guest
  0 دیدگاه
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها

  درخواست پرستار | مشاوره رایگان