پرستار سالمند : راه کار هایی برای سالم ماندن هنگام پرستاری سالمند یکی از پیچیده ترین کارهای احساسی و سختی که یک فرد میتواند تجربه کند مراقبت از والدین سالمندش است. اینجا راهنمایی های وجود دارد که طور قابل توجهی هنگام مراقبت از والدین سالمند مفید خواهد بود. قبول کنید که شرایط تغییر کرده. هنگامی که والدین به هر نحوی برای زندگی فرزندانش وابسته میشوند،مطمئنا نحوه زندگی عوض شده.

برای مراقبت از والدین سالمند خود برای انتخاب الگوی کاملا جدید آماده باشید. وظایف قبل ممکن است به کار نیاید. روش های قدیم ممکن است به درد نخورد.عواطف و احساسات قبل کارساز نیست.آماده باشید که از جای جدیدی شروع کنید و یک برنامه جدید بنویسید.

توصیه پرستار سالمند در منزل :

عجله نکنید. مراقبت از والدین سالمند شبیه یک مسابقه دو ماراتن است نه دو سرعت. عجله نکنید. شما و والدن تان
یک منطقه ناشناخته هستید. اجازه دهید این دوره روند خود را به شما نشان دهد.تا حدی که می توانید،هر آنچه که اتفاق می افتد دنبال کنید. منتظر چیزهای عاطفی نباشید . مرحله پایان عمر، ممکن است والدین تان شروع به بروز احساسات کنند.

ممکن است عشق خود به شما ر ا به هر دلیلی که قبلا نگفته اند بیان کنند.اما گاهی هم ممکن است این کار را نکنند.
حتی ممکن است والدین تان سرسختانه شروع به نشان دادن جنون کند.اگر همانقدر که به والدین سالمند خود اهمیت می دهید با یک راه جدید و عمیق با انها رابطه برقرار کنید، واقعا عالی خواهد بود. اما مراقبت از والدین سالمندتان اگر با این انتظار باشد که انها با محبت با شما رفتار کنند، مثل وارد شدن به آب های خطرناک است. بهتر است که هیچ انتظاری نداشته باشید و متعجب نشوید تا اینکه تمام آرزوهای خود را نقش بر آب نکنید.

پرستاری سالمند

انتظار پرستار:

انتظار خشم والدین تان را داشته باشید. وقتی شروع به مراقبت از والدین سالمند خود می کنید، آنها چیزی را که همیشه در ارتباط با شما داشته اند را از دست می دهند: قدرت. این کار برای والدین تان راحت نخواهد بود. منتظر این باشید که آنها به خاطر این فقدان خشمگین باشند. استقلال آنها را حفظ کنید. تا آنجاییکه می توانید به جای دستور دادن به والدین تان گزینه هایی را به آنها پیشنهاد بدهید. برای والدین تان مهم است که حس کنند که خودشان زندگی شان را پیش می برند.

اجازه دهید در مورد مراقبت و شرایط شان خودشان تصمیم بگیرند.نظر آنها را بپرسید. بهترین راه برای نشان دادن احترام و عشق به آنها و به خصوص برای تایید اینکه آنها هنوز برای شما ارزشمند اند، این است که صادقانه از انها در مورد مساله ای در زندگی تان مشورت بخواهید. اختلال عاطفی و اختلال شناختی والدین تان را از یکدیگر جدا کنید.

راه حل پرستار  :

تا آنجا که می توانید در میان صحبت و تعامل خود با والدین تان بین اختلالات احساسی و شناختی او تفاوت قائل شوید. الگوی بدرفتاری احساسی والدین تان احتمالا برای شما آشنا خواهد بود. رفتارهایی که می دانید چطور با انها کنار بیایید. اما اشتباهات شناختی احتمالا برای شما جدید خواهد بود. آنها را پیگیری کنید، با احتیاط به آنها واکنش نشان دهید.

با پزشک بیمار در مورد آن صحبت کنید. توجه داشته باشید که این رفتارها جدید هستند و به واکنش جدیدی نیاز دارند. مراقبان بیمار را دوست داشته باشید. در طی این مرحله از زندگی خود، بهترین دوستان شما کسانی هستند
که در مراقبت از والدین سالمندتان به شما کمک می کنند. وقتی آنها در مورد والدین شما فکر می کنند، شما دوست دارید هر کس که به نوعی درگیر مراقبت از والدین سالمندتان است افکار مثبت و خوبی داشته باشد.
شما دوست دارید که آنها به بهترین نحو از والدین تان مراقبت کنند.

همکاری با پرستار  :

با همسر خود همکاری داشته باشید. ممکن است شما متوجه شوید که والدین تان با همسرتان راحت تر باشند تا خود شما. اجازه ندهید این فکر احساسات شما را خدشه دار کند، احتمالا به این دلیل است که والدین تان بیشتر بار را روی دوش همسرتان قرار نمی دهند بلکه ان بر روی دوش شماست. به طور عمده، آنها هرگز در زندگی همسر شما تسلط نداشته اند. از همسرتان بخواهید که در مراقبت از والدین سالمندتان همراه شما باشند.

از خودتان مراقبت کنید. بسیار معمول است که برای مراقبت از والدین سالمند خود، زندگی خود را فراموش کنید.
بهترین نحوه مراقبت از والدین سالمند این است که در عین نگهداری از آنها به فکر مراقبت از خود باشید و تغذیه خوبی داشته باشید. سفیر آرامش
برای خودتان وقت بگذارید تا حالتان خوب باشد چون همچنانکه شما غذای آنها را می پزید، یا نحوه مصرف داروهای آنها را بررسی می کنید به عنوان بخش مهمی از روال مراقبت از والدین خود هستید. با دوستانتان صحبت کنید. اگر دوستی دارید که به طور منظم می توانید با او صحبت کنید و او را ملاقات کنید، حتما این کار را انجام دهید. در دوره ی مراقبت از والدین سالمندتان حس دوستی و هم صحبتی با ارزش خواهد بود. تقسیم کردن افکار و احساساتتان با یک دوست می تواند در زندگی به شما کمک کند.

[us_separator css=”.vc_custom_1572425218005{padding-top: 50px !important;padding-bottom: 50px !important;}”]
Call Now Button