یافتن یک پرستار سالمند خویش فرما برای مراقبت از سالمندان عزیزمان، همیشه با چالش ها مختلفی همراه است. در این مقاله سعی کرده ایم تا با ارائه چند نکته، از نگرانی شما برای استخدام پرستار سالمند خویش فرما بکاهیم.

در انتخاب پرستار سالمند، دو موضوع اساسی وجود دارد:

  • در پرستار سالمند به دنبال چه ویژگی هایی باشیم؟
  • کجا به دنبال پرستار سالمند بگردیم؟ (در بخش دوم  بررسی می شود)

در پرستار سالمند به دنبال چه ویژگی هایی باشیم؟

اولین نکته در این زمینه، میزان نیاز سالمند به کمک مراقب است. با بالا رفتن سن، انجام امور روزمره برای انسان دشوار تر می شود و یک سالمند معمولا نمی تواند به تنهایی زندگی کند. از سوی دیگر، حضور یک مراقب برای هم نشینی و هم صحبتی با سالمند گاها ضروری است. بنابراین، باید از نظر شخصیتی به سالمند شبیه باشد.با این تفاسیر، می توان کار پرستار سالمند خویش فرما در مراقبت از سالمندان را به دو دسته تقسیم کرد:

  1. مراقبت روحی، هم نشینی و هم صحبتی
  2. مراقبت فیزیکی، کمک در امور خانه و روزمره

مراقبت روحی مراقب بهترین راه مقابله با گوشی گیری و تنهایی سالمند است. همانطور که گفته شد، پرستاری که قرار است در کنار سالمند باشد و از نظر روحی از او مراقبت کند باید از لحاظ شخصیتی به سالمند شبیه باشد. چرا که این نوع مراقبت پرستار سالمند بر اساس روابط و شخصیت دو طرف است.

محدودیت های فیزیکی فرد سالخورده

اگر سالمند ناتوانی های فیزیکی دارد، باید به دنبال پرستاری باشید که بتواند در امور روزمره و خانگی مانند آشپزی، نظافت، شستشوی لباس ها و … به او کمک کند. اگر ناتوانی سالمند به گونه ای باشد که برای حرکت کردن و لباس پوشیدن و … نیز دچار مشکل است، این موارد نیز حتما باید به همراه جزییات لازم در انتخاب پرستار سالمند خویش فرما مد نظر قرار گرفته شود.

در هر دو مورد بالا و به طور کلی برای انتخاب پرستار سالمند خویش فرما، “تجربه” اهمیت بسیار زیادی دارد. به گونه ای که این ویژگی پرستار سالمند باید در اولین مرحله بررسی شود. در مراحل بعد نیز ویژگی های شخصیتی دیگر مراقب مانند صداقت، دلسوزی، صحت رفتار، عدم سوء سابقه، سازگاری های شخصیتی و… باید مورد بررسی قرار گیرد.

کجا می توان پرستار سالمند خویش فرما پیدا کرد؟

یافتن پرستار سالمند خویش فرما کار ساده ای نیست. آژانس های پرستاری در بیشتر نقاط جهان وجود دارند و خدمات پرستاری ارائه می دهند، اما پرستاران این آژانس ها، پرستار سالمند خویش فرما نیستند و در آژانس استخدام شده اند. اما مزیت بزرگ این آژانس ها این است که در این روش نرخ ها مشخص و قطعی است و مراقب وابسته به آژانس نمی تواند نرخ خودش را تعیین کند. آژانس پرستاری تقریبا همه امور مربوط به مراقبت و همچنین تمام مراحل اداری و دفتری انتصاب مراقب را انجام می دهد و طبیعی است که هزینه آن نیز بیشتر است.

اخیرا تنها جایگزین استخدام پرستار سالمند خویش فرما از آژانس ها، جستجوی مراقب به صورت زبانی و میدانی بوده است. امروزه، به لطف اینترنت و شبکه های اجتماعی، این کار ساده تر شده است. اما باز هم، پیدا کردن یک پرستار سالمند خوب و قابل اعتماد کار چندان ساده ای نیست.

تضیمن های لازم در این زمینه

از سوی دیگر، تضمینی برای درست کار کردن مراقب بعد از استخدام وجود ندارد. همچنین، در زمان های بیماری و یا مرخصی او ، امور مراقبتی معلق می شود و خانواده سالمند هستند که باید به این موضوع بپردازند.

اما یک راه حل در حال گسترش وجود دارد که در آن، یک سایت اینترنتی معتبر به معرفی مراقب می پردازد و کاربران با ارزیابی آنها و دادن نظرات می توانند صلاحیت مراقب را تایید و یا رد کنند. این سامانه ها در بعضی کشور ها وجود دارد و که با نتایج خوبی نیز همراه بوده است.

بعد از یافتن پرستار سالمند مورد نظر، باید به دو موضوع مهم دیگر توجه کنید:

  • ساعت کار و دستمزد
  • تعطیلات، مرخصی ها و بیماری ها

موضوع حقوق و دستمزد از مهم ترین موضوعاتی است که خانواده ها باید با مراقب به توافق برسند. حقوق پرستار سالمند با توجه به ساعت کار و نوع مراقبت متفاوت است و خانواده ها با توجه به نیاز های سالمند و زمان مراقبت از او باید دستمزد مناسبی را برای مراقب در نظر بگیرند. هر چند که پرستار سالمند خویش فرما نرخ مخصوص به خود را دارد و ممکن است با نرخ پایین تر کار نکند.

موضوع مهم دیگر تعطیلات و مرخصی های پرستار سالمند است که باید در زمان انعقاد قرار داد مورد بررسی قرار گرفته و توافقی میان خانواده سالمند و مراقب صورت بگیرد تا در صورت نیاز او به مرخصی (بیماری و یا هر مشکل دیگر) مشکلی به وجود نیاید.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *