پرستار سالمند حمایت و پشتیبانی : حتی یک خانواده بزرگ ، نقش مراقبت والدین به عنوان مراقب سالمند اغلب ، یک خواهر یا برادر سپرده می‌شود.این مراقب می تواند گاهی اوقات احساس تنهایی و غرق شدن تنهایی خود را داشته باشد که می تواند منجر به ناراحتی شود. والدین ممکن است یکی از فرزندان خود را انتخاب کرده باشند یا ممکن است موضوع دیگری مانند محل زندگی سالمند مطرح باشد.

خواهر و برادر شما ممکن است از نظر احساسی بهتر قادر باشند که این مسئولیت را بر عهده بگیرند و یا ممکن است بیشتر بتوانند تدارک مراقبت از والدین و خانواده هایشان را ببینند. این همچنین می تواند موضوع ثبات مالی یا فضای موجود در خانه باشد.

یا ممکن است آنها با ارائه کمک‌های ساده و انجام وظایف کوچک کم کم به مراقب تمام وقت برای والدین شما (خود) تبدیل شده باشند. به هر دلیلی و یا در هر موقعیتی، خانواده ها باید استرسی که پرستار سالمند دارد را درک کنند و بدانند که چگونه می‌توانند به برادر یا خواهر خود که مراقب است کمک کنند.

پرستار سالمند وقت خود را در اختیار سالمند بگذارند

پیشنهاد کمک به پرستار سالمند را در هر زمان و مکانی که می توانید انجام دهید. این کار ممکن است به معنای دادن تعطیلات آخر هفته یا حتی یک بعد از ظهر خالی به یک عضو خانواده خود باشد.

این زمان به مراقب کمک می کند تا آنها استراحت کنند و یا به آنها اجازه دهد که دوباره نزد همسر و فرزندان خود بازگردند.نگهدار اصلی به طور متوسط ​​حدود 18 تا 24 ساعت در هفته برای مراقبت از والدین خود یا دیگران صرف می کند.

در مقایسه، بیشتر فرزندان سالمند تنها بین دو تا چهار ساعت در صورتی که در نزدیکی سالمند زندگی کنند و حتی کمتر اگر آنها در شهر یا استان دیگر و یا دور از والدین خود هستند صرف می‌کنند. وقت خود را برای حمایت و کاهش بار مسئولیت از دوش نگهدار اختصاص دهید.

کارها را تقسیم کنید

در برخی از خانواده ها، تصمیم می گیرند وظایف یک پرستار سالمند را براساس مجموعه مهارت ها به اشتراک بگذارند، مثلا حمایت‌های احساسی از والدین، مدیریت امور مالی شخصی آنها، صحبت با متخصصان پزشکی و یا کارهای خانگی مانند آشپزی، تمیز کردن و خرید بر عهده افراد مختلف باشد.

یک کار همیشه آسان تر و لذت بخش تر است اگر پرستار سالمند صبر و مهارت لازم برای تکمیل آن را داشته باشید. برای مثال پرستار سالمند به برادر دست به آچار خود اجازه دهد در تعمیرات خانه کمک کند، خواهر حسابدارش برای مدیریت صورت حساب و قبض های مادر کمک کند و پرستار سالمند به خواهر خود اجازه دهد با پزشکان در مورد مسائل مربوط به سلامت پدر صحبت کند.

یک نکته! پرستار سالمند اطمینان حاصل کند که همه با هم ارتباط برقرار می کنند، بنابراین هیچ کاری چند باره انجام نمی شود یا نادیده گرفته نمی‌شود. کار گروهی می تواند بار کاری همه را کم کند و خانواده پرستار سالمند را به هم نزدیکتر کند.

از لحاظ احساسی پرستار سالمند را حمایت کنید

وقتی مسائل به والدین ما مربوط می شود همه ما بهترین نیت را داریم. سعی کنید از حمايت و مراقبت که خواهر و برادر شما به عنوان پرستار سالمند در حال فراهم کردن هستند ایراد نگیرید. اگر والدین شما ایمن و مورد محبت هستند، قدردان برادر یا خواهر خود که اکنون پرستار سالمند است باشید و انتقادات را نزد خود حفظ کنید. کار دشواری دارد و لایق احترام شماست.

درگیری های مالی

پول اغلب منجر به درگیری بین خواهر و برادرها می شود، بنابراین سعی کنید از پیش این مسائل را حل کنید و از این موضوع جلوگیری کنید. ممکن است پرستار سالمند کار خود را برای مراقبت از والدین رها کند یا ساعات کاری خود را کاهش دهد.

پیشنهاد می‌کنیم که اگر پرستار سالمند قرار است از لحاظ مالی حمایت شود، به صورت رسمی به نوشتار درآید. این یک توافقنامه مراقبت شخصی است. این توافقنامه می تواند به مراقب کمک کند تا به هنگام مراقبت از والدین شما، دچار مشکلات و عواقب مالی نامطلوب نشود.

هنگامی که مسئولیت های پرستاری سالمند به اشتراک گذاشته و تقسیم می شوند، می تواند خانواده شما را به هم نزدیکتر کند. اگر به عنوان یک تیم در کنار مراقب کار کنید، والدین شما بهتر مراقبت خواهند شد. با یکدیگر و با پرستار سالمند مهربان باشید و از یکدیگر در این مسیر حمایت کنید. تدوین شده در مرکز پرستاری سفیر آرامش هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *