پرستار سالمند برای کمک به سالمندی که در مراحل پیشرفته آلزایمر است

تاریخ انتشار: 7 ژوئن, 2023

نویسنده: خانم سرپاس کارشناس پرستاری

دسته‌بندی‌ها: پرستار سالمند, دانستنیهای علمی, مقالات

پرستار سالمند برای

پرستار سالمند برای کمک به سالمند در هر مرحله از آلزایمر ذاتا چالش‌های مختص به خود را دارد و رویکرد مقابله با این چالش ها و کمک به افراد سالخورده برای داشتن بالاترین کیفیت زندگی ممکن، باید متناسب با آن تغییر کند.

در مرحله پیشرفته بیماری آلزایمر، شایع است سطح فعالیت و تعامل سالمند کاهش پیدا کند، به این ترتیب، ضروری است که مراقب سالمند به دنبال فرصت های ممکن برای کمک به فرد سالخورده در دنبال  کردن فعالیت های لذت بخش خود باشد.

این فعالیت‌ها به پرستار سالمند برای کمک به فرد دچار آلزایمر کمک می‌کند:

پرستار سالمند علایق سالمند را در نظر بگیرد. گام ابتدایی بسیار خوب در این زمینه این است که پرستار سالمند تا حد ممکن لیستی از علایق سالمند را فهرست بندی کند : نوع موسیقی و آهنگ‌های مورد علاقه سالمند ، سرگرمی ها و احساسات. داشتن چنین اطلاعاتی در یک مکان ممکن است در شناسایی فعالیت های تقویت کننده ای که سالمند بتواند از آن لذت ببرد، به پرستار سالمند کمک کند.

به عنوان مثال، اگر سالمند در دوران جوانی خود یک سگ آموزش داده و از آن نگهداری کرده است، پرستار سالمند می‌تواند برنامه‌ای برای سگ درمانی طراحی کند که سالمند یک سگ مشابه با آن سگی که داشته را ببیند ممکن است شادی فوق العاده ای برایش به ارمغان بیاورد.

اطمینان حاصل کردن ازاینکه فرد سالخورده وقت خود را در فضای باز صرف می کند.

هیچ چیز انرژی‌بخش و لذت بخش‌تر از احساس نور خورشید روی صورت و نسیم خنک میان موهای خود نیست. مراقب سالمند ، فرد سالخورده را برای تفریح ​​در فضای باز ببرد و یا حتی فقط د همان بلوک خانه سالمند را برای پیاده روی یا با صندلی چرخدار ببرد یا اینکه پرستار سالمند از طریق بردن سالمند به باغ به او فرصت تنفس هوای تازه و لذت بردن از زیبایی طبیعت بدهد.

پرستار سالمند برای به خاطر آوردن :

با توجه به اینکه آلزایمر در ابتدا حافظه کوتاه مدت را تحت تاثیر قرار می دهد و معمولا خاطرات دورتر را دست نخورده می‌گذارد. کمک نگهدار سالمند به رجوع به داستان هایی که از گذشته سالمند می آیند، از طریق تماشای آلبوم های عکس، گوش دادن به موسیقی که روز عروسی خود با آن رقصیده یا فرزند خود را با آن می خوابانده، می‌تواند زیبایی بیشتری به جهان اطراف سالمند ببخشد.

شادابی فرد سالخورده.

اغلب سالمندان از فعالیت های هنری در زمان ابتلا به آلزایمر لذت می برند. در مراحل پیشرفته، فرد ممکن است فقط وسایل هنری را نگه دارد و فقط کمک کند که قطعاتی از کار هنری شاخته شود زیرا که پرستار سالمند اکثریت فعالیت را به عهده می گیرد، اما جذابیت لمس حضور در انجام کارهای هنری به خودی خود آرامش بخش است و می تواند خاطراتی از فعالیت ها را دوباره برای سالمند زنده کند که در گذشته داشته است.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =

Call Now Button