بله شما می توانید پرستار سالمند ، کودک مفیدی باشید . هنگامی که ما بیمار هستیم و یا نیاز به کمک داریم پرستار سالمند ، کودک برای ما یک رویا است ، بسیار باعث خوشبختی است که توسط افرادی که بدانند چگونه به یک دوست بیمار کمک کند احاطه شویم . بهترین راه برای اینکه این افراد در زندگی شما باشند، چیست؟ یکی از آن­ها خودتان باشید: یک پرستار بیمار متعهد.

چگونگی کمک به دوست بیمار به عنوان پرستار سالمند ، کودک

چیزی که به عنوان پرستار بیمار یاد گرفتم، در طول مبارزه شوهرم با سرطان و همچنین زمانی که من خودم بیمار بودم، این است که پرسیدن اینکه «آیا چیزی وجود دارد که من بتوانم انجام دهم؟» سوال مناسبی نیست چون آن­ها بیمار هستند و پرستار بیمار باید بداند که ممکن است احساس خوبی نداشته باشند، انرژی نداشته باشند تا فکر کرده و بدانند که به چه چیزی واقعا نیاز دارند.

البته ممکن است بخاطر شنیدن “اوه، متاسفم، من امروز خیلی مشغولم” و یا “آنچه که شما درخواست کردید، جز کمکی نیست که من بتوانم انجامش بدهم” از جانب پرستار سالمند ، کودک ، از گفتن خواسته خود منصرف شوند در عوض مطرح کردن جمله­ هایی مشابه با جملات فوق، به این لیست نگاهی بیندازید و چند چیزی را که هم زمان و هم انرژی برای انجام آن را دارید، انتخاب کرده و آن­ها را به نحو احسن انجام دهید.

اگر نگران این هستید که دوست­تان فقط این را می­خواهد که تنها باشد، مکانی را انتخاب کنید تا بدون اینکه او را ناراحت کنید، کارهایی که امکان انجام آن را دارید، انجام دهید.هر کاری که پرستار بیمار انجام می­دهد، فقط تصور نکند که بیماران اصلا کمک نمی­خواهند!

غذاهای مطلوب

۱-  برای آن­ها غذا بپزد.

همه ما شنیده­ایم که سوپ رشته فرنگی با مرغ برای فرد بیمار بسیار خوب است، پس چرا وقتی پرستار بیمار هستید آن را به سرعت مهیا نمی­کنید و به دوست­تان نمی­رسانید؟ اگر فرصت کافی برای این­که خودتان اقدام به پخت سوپ را بکنید ندارید، می­توانید از سوپ­های آماده در بازار استفاده کنید.

۲- خوب است پرستار بیمار کالاهای اساسی را تهیه کند.

زمانی که شما احساس خوبی ندارید، رفتن به فروشگاه مواد غذایی بسیار دشوار است. یک پرستار بیمار متعهد می­توان با کمتر از ۲۰ دلار و صرف فقط ۳۰ دقیقه از وقت خود، یخچال دوست خود را با مواد اساسی که به آن­ها نیاز دارد، پر کند. مثلا:

نان

شیر

تخم مرغ

کره

گوشت گوسفند/ گاو

ماکارونی، لوبیا یا برنج

آب میوه

غلات

۳- غذاهای آماده همیشه در اختیار داشته باشد.

انواع مختلفی از کنسرو­های مواد غذایی آماده وجود دارد که تنها نیاز به کمی آب برای تبدیل شدن به یک وعده غذایی دارند. پرستار بیمار باید چندین عدد از آن­ها را برای موارد ضروری تهیه کند. البته در انتخاب آن­ها بسیار دقت داشته باشید که از انتخاب غذاهای ناسالم با میزان زیاد چربی­ های ترانس و خالی از کالری اجتناب کنید، زیرا آن­ها باعث تقویت سیستم ایمنی بدن نمی­شود تا فرد بیمار بهبود یابد.

غذاهای مفید مانند سوپ، فرنی، شوربای بلغور همه گزینه ­های غذایی خوب برای فردی است که احساس بیماری و ضعف دارد و باعث احیای قوای از دست رفته او می­شوند. آن­ها را با گذاشتن زمان خود برایشان درمان کنید

۴- خوب است پرستار سالمند ، کودک یک یا دو بار ملافه ­ها را تعویض کرده و بشوید.

هنگامی که بیمار می­شوید، چیزی ناراحت کننده­تر از خوابیدن بر روی ملافه ­های کثیف نیست. چرا پیشنهاد نمی­کنید که زمانی که پیش دوست­تان هستید، ملافه ­های روی تخت او را عوض کنید و آن را برای شستشو بفرستید؟ پرستار بیمار خوب این کار را می­کند.

۵- خوب است پرستار سالمند ، کودک وسایل را تمیز کند.

بچه ­ها زمانی که مادر یا پدر بیمار می­شوند، خانه را کثیف و نامرتب می­کنند. بنابراین اسپری ­های ضدعفونی و دستمال مرطوب می­تواند در چنین شرایطی کمک بزرگی بکند. این امر زمانی بسیار مهم می­شود که که دوست شما بیماری ویروسی داشته باشد. بنابراین در چنین شرایطی دوست شما برای حمامی که به تازگی تمیز شده باشد، بسیار از پرستار بیمار قدردانی خواهد کرد!

۶-  راننده او باشید.

بچه­ های دوست بیمار­تان را به مدرسه، سالن ورزش و سایر کلاس­ها ببرید و به خانه بیاورید. همچنین دوست خود را به مطب دکترش ببرید تا این­که او مجبور نباشد خود رانندگی کند. پرستار بیمار بودن کارهای بیشتری از آنچه خیلی­ ها فکر می­کنند می­طلبد.

این مطلب ادامه دارد … نگارش شده در وبسایت مرکز پزشکی سفیر آرامش

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.