درخواست پرستار | مشاوره رایگان

پرستار بیمار چندین راه برای آرام کردن بیمار که موثر است

پرستار بیمار چندین راه برای آرام کردن بیمار که موثر است

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  نظر مشترکی که همه مردم در مورد بیمارستان دارند این است که هیچ کس نمی خواهد آنجا باشد ! اینجا پرستار بیمار چندین راه حل جهت آرام کردن بیمار دارد که به شما پیشنهاد می دهیم همه بیماران دوست دارند که سلامت و در خانه باشند. متاسفانه استرس، اضطراب، درد و ترس رایج ترین احساسات در بیمارستان ها هستند و این احساسات نه تنها برای بیماران بلکه برای نگهدار بیمار و سایر کادر درمانی به وجود می آید. در ادامه نکاتی را ارائه کرده ایم که پرستار بیمار با رعایت آنها تا حد زیادی می تواند اضطراب و استرس بیماران را کاهش دهد:

  گوش دادن پرستار به صحبت های بیمار

  شاید مهم ترین ویژگی نگهدار بیمار در برخورد با بیماران مضطرب و نگران، توانایی گوش دادن باشد. بیماران دوست دارند که پرستار بیمار به دقت به صحبت های آنها توجه کند. نگهدار بیمار باید حداقل دو دقیقه را در کنار بیمار بنشیند و به صحبت های او با دقت گوش کند.

  توضیح دادن نگهدار بیمار برای بیمار

  پرستار بیمار باید در مورد هر کاری را که برای بیمار انجام می دهد، توضیحاتی را نیز بگوید. بسیاری از بیماران با بیمارستان، محیط آن و کارهای پزشک و پرستار بیمار ناآشنا هستند و نمی دانند که پرستار بیمار در حال انجام چه کاری بر روی آنهاست، چه اتفاقی در حال رخ دادن است و یا چه اتفاقی قرار است بیفتد. پرستار بیمار با توضیح در مورد مشکل بیمار، روند درمان و مراحل آن، دارو ها و مجهولات دیگر برای بیمار، درصد زیادی از سردرگمی های آنها را کاهش می دهد.

  آرام کردن بیمار
  پرستار بیمار باید در مورد هر کاری را که برای بیمار انجام می دهد، توضیحاتی را نیز بگوید.

  پرستار بیمار چندین راه متفاوت که می تواند موثر باشد؟

  پرستار بیمار باید به جای اینکه به بیمار بگوید “آرام باش” ، باید راه آرام شدن را به او بگوید و به او نشان دهد که چگونه می تواند آرام شود. گفتن “آرام باش” به بیمار کمکی نخواهد کرد. پرستار بیمار باید به جای آن، از بیمار بپرسد که چگونه می تواند به او کمک کند. بسیاری از بیماران می توانند به پرستار بیمار بگویند که چیزی به آنها کمک و آنها را آرام می کند.

  پیشنهاد مقاله: راهکار‌هایی برای آرام کردن کودک مضطرب در بیمارستان

  اگر بیمار نمی تواند به نگهدار بیمار بگوید، پرستار بیمار باید از تکنیک های آرامش بخش ساده استفاده کند. مثلا نگهدار بیمار می تواند به بیمار بگوید: “نفس عمیق بکش. دم از بینی و بازدم از دهان”. پرستار بیمار همچنین می تواند نور ها را کم کند، از همراهان بخواهد که اتاق را ترک کنند تا بیمار بتواند استراحت کند و یا پیشنهاد یک لیوان آب یا چای به بیمار بدهد. البته پرستار بیمار باید اطمینان پیدا کند که این اضطراب و ناآرامی بیمار به دلایل بیماری و پزشکی نباشد. خدمات پرستاری سفیر آرامش تماس حاصل فرمایید و از قابلیت مشاوره رایگان نیز بهره ببرید.

  0 0 رای ها
  امتیاز خود را ثبت کنید
  guest
  2 دیدگاه
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها

  درخواست پرستار | مشاوره رایگان