پرستاری از بیمار در منزل چگونه محقق می شود و چه چیزی باید بدانیم

پرستاری از بیمار در منزل چگونه محقق می شود ؟

پرستاری بیماران این امکان را فراهم آورد که خانواده ها روند بهبودی بیمارشان مطلع باشند و پرستار بیمار در منزل این موضوع تضمین می کند و بیمار احساس امنیت و آرامش خاطر بیشتری برخوردار باشدهمچنین خدمات منحصراً بیمار( پرستار بیمار) شما بصورت شبانه روزی ارائه خواهد شد.

پرستار بیمار نگهداری بیمار مبتلا به ام اس(اسکلروز)

کشور آمریکا حدود نیم میلیون نفر با بیماری ام اس زندگی می کنند. هر هفته حدود ۲۰۰ نفر با علایم بیماری تشخیص داده می شوند. احتمال بیماری بیش از دو برابر زنان نسبت به مردان است و اغلب در افراد با اصل و نسب شمال اروپا!ام اس اکثرا افراد بین سنین ۲۰ تا ۵۰ سالگی شایع است. هر چند در افراد جوان تر یا پیر تر نیز این اختلال مزمن که روی سیستم عصبی مرکزی تاثیر می گذارد مشاهده شده است. اگر چه این بیماری تحرک را محدود می کند،انجمن ملی MS گزارش می دهد که تقریبا همه افراد با بیماری ام اسمی توانند یک زندگی معمولی داشته باشند.

مقابله با ام اس

به دلیل اینکه یکی از علایم شایع ام اس خستگی است، انجام کارهای روزانه می تواند سخت شود. سایر علائم شامل اختلال در راه رفتن و حرکات کوچک، مشکل با حافظه، ضعف در دست و پا و افسردگی می باشد. همه ی این علایم می تواند باعث شود که کارهای روزانه مانند رسیدن به قرار ملاقات های پزشکی، کارهای در حال اجرا، بازدید از دوستان، خرید مواد غذایی، خانه داری ساده، نظافت شخصی و آماده کردن غذا را سخت کند.
مراقبت در خانه چگونه کمک می کند؟ پرستار بیمار در منزل در انجام فعالیت های روزانه که می تواند برای افراد مبتلا به MS چالش باشد، به بیمار کمک می کند.
اعضای خانواده که می خواهند به بهترین نحو نگهداری بیمار را انجام دهند، نمی توانند همیشه در زمان های نیاز کمک ارائه کنند و در نتیجه این منجر به استرس های اضافی برای آنها می شود.

پرستار بیمار در منزل

یک پرستار در خانه می تواند تفاوت بین استرس و آرامش را نشان دهد، او با اطمینان دادن به همه اعضای خانواده در اینکه نگهداری بیمار به بهترین نحو در حال انجام است آرامش می دهد. برنامه های مراقبت شخصی مقابله با مشکلات روزانه ناشی از بیماری ام اس و نگهداری بیمار با همراهی پرستار بیماری که از یک مرکز خدمات مراقبتی استخدام می کنید می تواند راحت تر باشد. ایشان با ایجاد یک برنامه مشخص که برای رفع نیاز های بیمار مفید باشد می تواند در تمام زمینه ها به شما کمک کند. خدمات ارائه شده توسط پرستار برای نگهداری بیمار شامل موارد زیر است.

• رفت و آمد به قرار ملاقات درمانی و گروه های حمایت از ام اس
• تهیه وعده های غذایی مغذی و کمک در خوردن غذا
• انتقال از تخت به صندلی چرخدار در صورت نیاز
• حفاظت از پوست در برابر اصطکاک، فشار و گرمای بیش از حد، رطوبت، و یا خشکی
• راهنمایی در استفاده از توالت، حمام کردن، پانسمان و نظافت
• کمک برای رسیدن به بهترین حالت در زمان استراحت در رختخواب
• یادآوری مصرف دارو و امنیت شخصی
• کمک در کارهای در حال اجرا، و برنامه ریزی امور
• ارائه گفتگوی دوستانه و حمایت عاطفی
• تشویق و برنامه ریزی برای انجام فعالیت های اجتماعی و ورزش

نگهدار بیمار با گرفتن کمک

اکثر بیماران مبتلا به ام اس دوست دارند که تا حد امکان در خانه بمانند که این برای آنها بسیار مفید است. اعضای خانواده که دوست دارند تا حد امکان نگهداری بیمار را انجام دهند و او را حمایت کنند، اغلب پس از مدتی به خاطر کار زیاد خسته می شوند.

استخدام یک فرد از مراکز خدمات مراقبتی زندگی را برای همه بهتر می کند آسودگی از استرس که با استخدام فردی خارج از خانه به انسان دست می دهد نه تنها برای اعضای خانواده که سعی دارد بهترین و مثبت ترین نگرش را داشته باشد، بلکه برای فرد بیمار که دوست ندارد که دوستانش،اطرافیان و همکاران زحمت زیادی بکشند نیز باعث خوشحالی است.چون زندگی با فرد مبتلا به ام اس پر استرس است قدم هایی در جهت کم کردن استرس برای افراد درگیر می تواند بسیار مفید باشد.

مطالب مرتبط:

مفهوم پرستار بیمار سالمند

کمک پرستار بیمار به بیماران و خانواده ها

پرستار بیمار چندین راه برای آرام کردن بیمار که موثر است

Call Now Button