درخواست پرستار | مشاوره رایگان

وسایل مورد نیاز کودک که باید همراه پرستار باشد

وسایل مورد نیاز کودک که باید همراه پرستار کودک باشد

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  در این مقاله از موسسه سفیر آرامش درباره وسایل مورد نیاز کودک که باید همراه پرستار کودک باشد برای اینکه بتوانیم از کودک مراقبت و نگهداری موثری انجام دهیم باید وسایل پرستار کودک به درستی انتخاب و استفاده شود توضیح داده ایم مانند موارد زیر:

  • وسایل لازم برای سرگرم کردن کودک
  • وسایل لازم برای حفظ امنیت و سلامتی کودک در صورت بروز مشکلات
  • وسایل لازم برای آمادگی برای اتفاقات غیر مترقبه

  در نوشته بالا به مهم ترین وسایل مورد نیاز برای پرستار کودک اشاره کرده ایم.

  چه وسایلی باید در جعبه پرستار کودک وجود داشته باشد؟

  جعبه باید پر از وسایل لازم برای شرایط بحرانی باشد. شرایط زیادی وجود دارد که باید برای آنها آماده شود. اگر مراقب آمادگی لازم برای کار را داشته باشد، والدین به او اعتماد می‌کنند و می‌دانند که می‌تواند از عهده امور بر بیاید. اما اگر پرستار کودک دست خالی برای مراقبت از کودک برود و در مورد امور مختلف تردید داشته باشد، والدین در مورد او نگران می‌شوند و شاید حتی به تغییر نیز فکر کنند. در این مقاله، لوازم و وسایل مورد نیاز او برای کار را بررسی می کنیم تا پرستار کودک بتواند با مطالعه این مقاله، علاوه بر ضرورت به همراه داشتن وسایل این لیست، با شرایط استفاده از آنها نیز آشنا شود.

  هیچ والدینی دوست ندارند که پرستار کودک مرتبا با آنها تماس بگیرد و در مورد مشکلات کوچک و بزرگ با آنها صحبت کند. می تواند با به همراه داشتن یک دفترچه، کارش را به خوبی سازماندهی کند.

  پیشنهاد مقاله : نحوه سرگرم کردن کودک با متدها و توانایی پرستار کودک

  وسایل مورد نیاز پرستار کودک
  سعی کنید از یک اسباب بازی مورد علاقه کودک برای مواقع اضطراری استفاده کنید.

   یک دفترچه به همراه خودکار

  یک دفترچه یادداشت بسیار کاربردی تر از یادآور موبایل است. نباید به حافظه اش متکی باشد، چرا که علاوه بر افزایش میزان خطا، گاهی کارها به قدری زیاد می‌شود که پرستار کودک نمی‌تواند همه آنها را به ذهن بسپارد. می‌تواند موارد زیر را از والدین بپرسد و در دفترچه اش یادداشت کند:

  • زمان خواب هر کودک
  • قرارها
  • زمان بازگشت والدین
  • محدودیت های زمانی و موضوعی
  • فعالیت های مورد نظر والدین
  • تکالیفی که کودک باید انجام دهد
  • روال قبل از خواب کودک
  • بازی های مورد علاقه کودک
  • نکاتی که برای والدین اهمیت زیادی دارد
  • نکات تربیتی در مورد کودک
  • نکات متفرقه

  همچنین می‌تواند برای فراموش نکردن سوالاتش، آنها را از قبل یادداشت کند تا در حضور والدین، با به یاد آوردن آنها مشکلی نداشته باشد. موارد پزشکی مهمی هم وجود دارد که باید آنها را به تفکیک و به توضیح کامل از والدین بپرسد و در دفترچه اش بنویسد.

  وسایل مورد نیاز پرستار کودک در مواقع اضطراری

  پرستار کودک باید همیشه برای شرایط بحرانی و اضطراری آماده باشد. این وسایل به او کمک می‌کند که شرایط اضطراری را به صورت حرفه ای مدیریت کند:

  1. لیست شماره تلفن های ضروری و اورژانسی
  2. لیست حساسیت ها، داروها و مسایل درمانی کودک
  3. جعبه کمک های اولیه

  نمونه های گفته شده در موارد بالا به پرستار به او کمک می‌کند که در شرایط اضطراری به صورت حرفه ای مدیریت کند.

  1) لیست شماره تلفن های ضروری و اورژانسی

  داشتن شماره تنها یکی از والدین برای پرستار کودک کافی نیست. چه بسا که تلفن همراه او خاموش و یا از دسترس خارج شده باشد.در شرایط بحرانی، پرستار کودک باید بتواند با دیگران به منظور درخواست کمک، ارتباط برقرار کند. بنابراین، پرستار کودک باید حداقل یک شماره اضافه در دسترس داشته باشد.

  وسایل مورد نیاز بچه
  داشتن لیستی از شماره های اضطراری برای مواقع غیر قابل کنترل نیاز می‌باشد.

  در مواقع زیادی به این شماره ها نیاز پیدا خواهد کرد. ممکن است برای کودک حادثه ای رخ دهد و پرستار کودک برای رساندن او به بیمارستان نیاز به کمک داشته باشد. ممکن است آتش سوزی رخ دهد و یا برق خانه دچار مشکل شود و نتواند به تنهایی از عهده مشکلات بر بیاید. داشتن لیستی از شماره تلفن های ضروری و اورژانسی برای پرستار کودک بسیار مهم است.

  2) لیست حساسیت ها، داروها و مسایل درمانی کودک

  در بسیاری از موارد، به این موضوع توجهی نمی شود. پرستار کودک باید در جریان کامل بیماری ها، حساسیت ها و دارو های پرستار کودک قرار بگیرد و آنها را یادداشت کند.  همچنین، نحوه مصرف آنها، زمانبندی ها و دوز دارو ها نیز باید به همراه جزییات توسط او یادداشت شود. در مورد حساسیت ها نیز، باید لیستی از حساسیت های کودک نسبت به خوراکی ها و همچنین دارو ها را در دسترس داشته باشد.

  برای مثال اگر کودک به آجیل حساسیت دارد، باید بداند که:

  • کودک دقیقا با کدام نوع آجیل حساسیت دارد؟
  • در صورت بروز حساسیت، پرستار کودک باید چه کاری انجام دهد؟
  • آیا کودک می تواند محصولات فرآوری شده آنها را بخورد و یا با آجیل ها در هر حالتی حساسیت دارد؟

  پرستار سعی کند لیستی کلی از حساسیت های کودک را بداند.

  3) جعبه کمک های اولیه

  جعبه کمک های اولیه در بسیاری از خانه ها وجود دارد. تنها لازم است که پرستار کودک از جا و همچنین محتویات آن اطمینان حاصل کند.اگر جعبه کمک های اولیه در خانه وجود ندارد، باید آن را به همراه داشته باشد. علاوه براین، باید با محتویات این جعبه، موارد استفاده و همچنین نحوه استفاده از آنها نیز آشنا باشد. اگر پرستار کودک دوره های مربوط به کمک های اولیه کودکان را گذرانده باشد.

  سخن پایانی

  در این مقاله از مرکز پرستاری سفیر آرامش، با تمام این موارد آشنا شدیم. این مقاله نوشته شده در تیم پزشکی این شرکت بوده و شما عزیزان می‍‌توانید جهت کسب اطلاعلت بیشتر با کارشناسان مرکز در تماس با باشید.

  0 0 رای ها
  امتیاز خود را ثبت کنید
  guest
  0 دیدگاه
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها

  درخواست پرستار | مشاوره رایگان