مقالات

همراه بیمار،همراه مریض، مراقب بیمار، همراه بیمار در بیمارستان

 

مراقبت از بیمار همیشه برای اطرافیان با خود استرس و اضطراب به همراه دارد. نگرانی از روند بهبودی، نگرانی از عدم تامین به موقع نیاز بیمار، توجه به زمان مصرف دارو و یادآوری آن، تنظیم زمان برای حضور در کنار بیمار و مراقبت از او و … همه از نگرانی های اصلی و قابل حلی هستند.

همراه بیمار باید بتواند با بیمار در مدت زمان کوتاهی ارتباط برقرار کند و او را درک کند. همچنین از طریق ارتباط مناسب با بیمار او را به انجام توصیه های پزشک تشویق کند

بیمار از قبل باید رضایت خود را مبنی بر استفاده از خدمات همراه برای بیمار با خانواده درمیان بگذارد زیرا در صورتی که بیمار از این موضوع ناراضی باشد روند مراقبت با مشکلات مختلف از جمله لجاجت و لجبازی بیمار مواجه خواهد شد.

همراه بیمار

همراه بیمار باید اصول اولیه مراقبت از بیمار را بداند و دوره های مراقبتی مربوط را گذرانده باشد. در بسیاری از موارد اعضای خانواده به عنوان مراب و همراه با بیمار همراهی می کنند اما به دلیل نا آگاهی و یا ترس و دلسوزی برای بیماران مشکات بیشتری را به وجود می آورند.

مراقب و همراه بیمار باید در زمان توصیه های پزشک با دقت به توصیه ها گوش دهد و انها را با دقت انجام دهد.

بیشتر بخوانید : معرفی خدمات پرستاری برای بیماران بستری در بیمارستان

نکته بسیار مهمی که در مراقبت از بیمار به ویژه زمانی که بیمار برای چند روز متمادی نیاز به همراه بیمار دارد هوشیاری در زمان خواب بیمار است. بیماران به ویژه سالمندان بخصوص بعد از انجام عمل جراحی در معرض توهم قرار دارند و یا ممکن است نیمه شب قصد خروج از تخت خود را داشته باشند، به همین دلیل زمان خواب بیمار مهمترین زمانی است که همراه باید توجه بیشتری به بیمار داشته باشد.

خانواده ها همچنین باید عادات و نکاتی که باید همراه بیمار مورد توجه قرار دهد را به او اطلاع دهند.

همراه بیمار باید در حفظ اسرار و محرمانگی اطلاعات پزشکی بیمار تلاش کنند و فقط گزارش وضعیت بیمار را به افراد  مورد اطمینان بیمار بدهند.

همراه بیمار

یکی دیگر از نکاتی که باید همراه بیمار مد نظر قرار دهد توجه به رژیم غذایی بیمار است. بیمار به ویژه در شرایط بستری باید تغذیه خود را زیر نظر پزشک انجام دهد. همراه بیمار با نظارت بر تغذیه بیمار می تواند دستورات پزشک را اجرا و بیمار را به داشتن تغذیه مناسب تشویق کند.

در بیمارستان پرستاران اجرای دستورات پزشک را بر عهده دارند اما همراه بیمار می تواند به دلیل رابطه ای که با بیمار دارد روند این امر را تسهیل کند و مانع از مقاومت و مخالفت بیمار با دستورات پزشک شود.

اجرای دستوراتی مانند تحرک بیمار، زمان جابجایی بیمار و زمان مصرف داروها بر اساس اصول مراقبتی را می توان با کمک همراه بیمار انجام داد.

یکی دیگر از علل استفاده از خدمات همراه برای بیمار انجام اموری مانند پذیرش و ترخیص بیمار، و تهیه مایحتاج بیمار در صورت نیاز است.

همراه بیمار

سفیر آرامش مرکز پرستاری در منزل که سال های متمادی به ارائه خدمات در سطح شهر تهران می پردازد خدمات همراه بیمار را نیز برای اسودگی خاطر شما عزیزان به مجموعه خدماتی خود افزوده است. این خدمات به صورت شبانه روزی و در طول تمام روزهای سال به شما عزیزان ارائه می شود.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

(7) نظرات

 • هما ۱۶:۱۱:۴۹ ب٫ظ ۱۲ خرداد, ۱۳۹۹

  سه بار تماس گرفتم نه تنها پاسخی دریافت نشد هر کدام اپراتورها به دیگری پاس میدادن و در نهایت دوبار قطع شد و کاملا منصرف شدم

  • خانم شکرالهی ۱۶:۱۱:۴۹ ب٫ظ ۱۲ خرداد, ۱۳۹۹

   سلام و درود خانم هما. لطفا شماره تماستان را به آی دی تلگرام زیر ارسال بفرمایید تا در مورد مشکل پیش آمده پیگیری انجام شود
   @shokrisalamat

 • سارا ۱۶:۱۱:۴۹ ب٫ظ ۱۲ خرداد, ۱۳۹۹

  سلام، همراهی بیمار خانوم پر بسمارستان تریتا شیفت شب تا صبح انجام میدین؟ هزینه اش چقدر هست؟

  • Mehrad ۱۶:۱۱:۴۹ ب٫ظ ۱۲ خرداد, ۱۳۹۹

   سلام
   با شماره تلفن های داخل سایت تماس بگیرید.

 • معرفی خدمات پرستاری برای بیماران بستری در بیمارستان +مزیت ها ۱۶:۱۱:۴۹ ب٫ظ ۱۲ خرداد, ۱۳۹۹

  […] […]

  • کارشناس پرستاری ۱۶:۱۱:۴۹ ب٫ظ ۱۲ خرداد, ۱۳۹۹

   سلام با شماره ۰۲۱۵۳۸۰۸۰۸۰ تماس بگیرید

   • کارشناس پرستاری ۱۶:۱۱:۴۹ ب٫ظ ۱۲ خرداد, ۱۳۹۹

    سلام با مرکز تماس گرفته شه ممنون

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button