کار مراقب از سالمندان به گونه ای است که معمولا زمان زیادی را از پرستار سالمند می گیرد. همین موضوع ممکن است باعث نارضایتی همسر پرستار سالمند شده و مشکلاتی را در رابطه آنها به وجود بیاورد.

بر اساس آمار ها، میانگین سنی کار مراقبت از سالمندان در قالب پرستار سالمند در حدود 49.2 است و هر پرستار سالمند در حدود 24.4 ساعت در هفته کار می کند. بیشتر افرادی که کار مراقبت از سالمندان را در قالب پرستار سالمند انجام می دهند، ازدواج کرده اند و یا در یک رابطه جدی هستند. پرستار سالمند باید بتواند در خلال کار این رابطه ها را سالم و شاد نگه دارد.

حال سوال اینجاست که پرستار سالمند برای حفظ رابطه خوب و شاد با همسرش چه کارهایی را باید انجام دهد؟

  1. پرستار سالمند باید با همسر خود صحبت کند.

پرستار سالمند باید در زمان هایی که احساس خستگی و کلافگی می کند، به سراغ همسرش برود. هر زوج می توانند در زمان های ناراحتی و ناخوشی، تاثیرات بسیار خوبی را بر یکدیگر بگذارند و پرستار سالمند نیز نباید خود را از این قاعده مستثنی بداند.  بنابراین، خوب است که پرستار سالمند همسر خود را به عنوان یک همدم بداند و با او صحبت کند. صحبت کردن با همسر تاثیر خوبی در رابطه یک زوج می گذارد.

  1. پرستار سالمند باید اولویت بندی کند و برای همسرش نیز زمان هایی را در نظر بگیرد.

کار پرستار سالمند به گونه ای است که علاوه بر زمان بر بودن، خستگی های زیادی را نیز به همراه دارد. پیشنهاد ما این است که پرستار سالمند برای زمانبندی ها برنامه ریزی کند و اوقات بیشتری را برای بودن با همسرش در نظر بگیرد. چرا که این کار علاوه بر تاثیرگذاری در استحکام رابطه، خستگی ها و دغدغه های ذهنی و کاری پرستار سالمند و همچنین همسرش را دور می کند.

  1. پرستار سالمند و همسرش باید در زمان بروز مشکلات در کنار یکدیگر باشند.

شما احتمالا این جمله را شنیده اید که می گوید: “دو ذهن بسیار بهتر از یک ذهن کار می کنند!”. این موضوع در مورد پرستار سالمند و همسرش و هر زوج دیگر صادق است. اگر پرستار سالمند و همسرش در زمان بروز مشکلات همراه یکدیگر باشند و باهم به جنگ آن بروند موفق تر خواهند بود. چر که باهم بهتر می تواند مشکلات را حل کنند. علاوه بر این، حمایت پرستار سالمند و همسرش از یکدیگر در زمان بروز مشکلات، تاثیر مثبت و مستقیمی در تحکیم رابطه آنها  خواهد داشت.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *