“مراقبت در منزل”، برای اشاره به تماس‌هایی که از خانه توسط پزشکان، پرستاران حرفه‌ای و دستیاران پزشک صورت می‌گیرد و همچنین مراقبت انجام شده همراه با نقش پرستاری سالمند و متخصصان توانبخشی که در سازمان های مراقبتی در منزل کار می کنند، به کار می‌رود.

نقش پرستاری سالمند در مراقبت در منزل

پزشک معمولا رهبر تیم مراقبتی سالمند و بیمار است که ممکن است شامل این موارد باشد: فیزیوتراپ‌ها (در مواردی مانندِ تکلم، فیزیکی، شغلی و تنفسی)، کارکنان تامین اجتماعی، پرستاران شخصی، تامین کنندگان تجهیزات پزشکی خانگی و مهمتر از همه، مراقبین رسمی و غیررسمی (به عنوان مثال: اعضای خانواده). اگر چه تمام اعضای تیم مهم هستند، پزشک به لحاظ قانونی مسئولیت کار با سالمند یا فردی که سالمند، مسئول شناسایی نیازهای سلامتی خود می‌داند، را بر عهده دارد. پزشکان همچنین طرح مراقبت پرستار سالمند از فرد تحت پوشش را تعیین و تایید می‌کنند.

سرویس‌های مربوط به تماس‌ها و مراجعات در منزل

تماس‌های خانگی به مراجعه پزشک، دستیار پزشک برای ارائه خدمات پزشکی به خانه اطلاق می‌شود. مراجعات خانگی می تواند به اطلاعاتِ ارائه دهنده­ی مراقبت­های پزشکی نظیر پرستار سالمند از شرایط و محیط خانه افراد مسن تر اضافه کند. این ممکن است به پرستار سالمند اجازه دهد که مشکلاتی را طی بازدید در مطب دیده نمی‌شوند، مشاهده و شناسایی کند. به عنوان مثال، ممکن است موانعی وجود داشته باشد که از کارکرد مناسب سالمند جلوگیری می‌کند، مانند راهروهایی که رفت آمد در آن مشکل است و یا خانه‌ای که به نرده نیاز دارد اما نرده ندارد.

مراجعه خانگی همچنین ممکن است فرسودگی و خستگی اعضای خانواده، رفتار بد با سالخوردگان یا استفاده از داروهایی که ممکن است در راه کنترل و درمان بیماری خلل ایجاد کند، را به مراقب نشان دهد. همچنین مراجعه خانگی توسط پرستار سالمند یا پزشک به سالخوردگانی که ممکن است در خروج از خانه دچار مشکل باشند نیز کمک کند، زیرا دیگر برای مراجعه به پزشک نیاز به مسافرت و جابجایی نیست.

مراقبت در منزل توسط نگهدار سالمند ، برای چه افرادی مناسب است؟

مراقبت از خانه به خدمات ارائه شده توسط پرستار های سالمند و متخصصان توانبخشی (فیزیکی / شغلی / گفتار درمانی) اشاره دارد که بخشی از آژانس‌های مراقبتی خانگی هستند. اگر فرد مسن یک یا چند مورد از موارد زیر را داشته باشد، نقش پرستاری سالمند در منزل به شما کمک خواهد کرد:

  • سالمند در حرکت خود دچار مشکل است و نیاز به کمک مراقب دارد (برای مثال، پس از بستری در بیمارستان یا یک حادثه).
  • سالمند زخم­هایی دارد که باید تمیز شوند.
  • سالخورده نیاز به تزریق یا درمان های دیگر تحت نظارت مراقب دارد.
  • سالمند باید بیشتر در مورد وضعیت‌(های) پزشکی خود بداند و نحوه نظارت بر آنها را بیاموزد (به عنوان مثال، بررسی فشار خون یا قند خون خود).
  • سالمند نیاز به کمک در حمام کردن، پانسمان، و آماده سازی غذا دارد.
  • هنگامی که فرد سالخورده در مرحله نهایی بیماری لاعلاج است، به مراقبت و حمایت عاطفی پرستار سالمند نیاز دارد.

بعضی از سالمندان به مراقبت در منزل و مراجعه­ های خانگی برای مدت محدودی نیاز دارند، اما بعضی دیگر به مراجعات مراقب به طور مداوم نیازمند هستند.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *