مقالات

نحوه ارائه خدمات پرستاری در منزل به کودکان و بیماران

مقدمه: آیا با نحوه ارائه خدمات پرستاری در منزل آشنایی دارید؟ آیا می دانید خدمات پرستاری شامل چه مواردی می شود؟ همان طور که مستحضر هستید در برخی از مواقع بیمار کودک و یا سالمند نیاز به مراقبت در منزل خواهد داشت، و خانواده‌ ها با توصیه انبوه پزشکان روبرو می شوند .و امکان دارد آن ها به دلیل مشغله های کاری توانایی مراقبت از عزیزان خود را نداشته باشند به همین دلیل باید از خدمات پرستاری استفاده کنند، اما شاید این سوال برایتان پیش بیاید که نحوه ارائه خدمات پرستاری چگونه است؟

در پاسخ به این سوال باید گفته شود که یک پرستار مهارت دیده و با تجربه برای انجام انواع خدمات و وظایف مربوط به بیمار پرستار و سالمند به منزل فرستاده خواهد شد، که می تواند بهترین مراقب برای عزیزان محسوب شود. در ادامه مطالب اطلاعات بیشتری در این زمینه در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

 

نحوه ارائه خدمات پرستاری در منزل چگونه است؟

 

یک پرستار مجرب و کاربلد باید زمان ارائه خدمات پرستاری در منزل وظیفه خود را به نحو احسن انجام دهد. تا بتواند رضایت متقاضی و خانواده متقاضی را به دست بیاورد. همانطور که می دانید امروزه برای مراقبت از افراد زیادی پرستار در منزل استخدام می‌شود، به همین دلیل آنان قبل از استخدام پرستار در منزل باید با نحوه ارائه خدمات آنها آشنا شوند، تا بتوانند با خیال راحت عزیزان خود را به پرستار بسپارند و به  کارهای روزمره خود برسند.

نحوه ارائه خدمات پرستاری در منزل به این گونه است که اگر پرستار مراقبت از سالمند را به عهده داشته باشد باید بتواند فعالیت خود را با توجه به توصیه های پزشک و خانواده انجام دهند، زیرا سالمندان یک عضو حساس در خانواده محسوب می ‌شوند که در زمان پیری به مراقبت های زیادی احتیاج خواهند داشت.

به طور مثال اولین کاری که آنها باید انجام دهند، یک همدم خوب برای سالمند باشند زیرا سالمندان در این سن بیشتر از هر زمانی به یک همدم احتیاج پیدا خواهند کرد. همچنین پرستار زمان نگهداری از سالمند در انجام کارهای شخصی، نظافتی و بهداشتی، امور منزل، خرید کردن و مراقبت های درمانی مهارت کافی داشته باشد. تا بتواند به بهترین نحو ممکن از   سالمند مراقبت کند.

 

نحوه ارائه خدمات پرستاری در منزل برای کودکان چگونه است؟

 

نحوه ارائه خدمات پرستاری در منزل برای کودکان نیز باید به گونه ای باشد که کودکان در یک بستر آرام آموزش های لازم را فرا بگیرند، زیرا آنها با تمام رفتار های که در دوران کودکی مواجه هستند در سنین بالاتر روی رفتار شان تاثیر خواهد گذاشت و به همین دلیل پرستار علاوه بر نگهداری از کودک باید بتواند در زمینه آموزشی و تربیتی نیز اقدامات لازم را انجام دهند، برخی از فعالیت هایی که پرستار باید در زمان نگهداری کودک انجام دهد عبارتند از:

غذا دادن به موقع

خواب ماندن سر ساعت

بردن و آوردن به مدرسه لباس پوشاندن

کمک در انجام تکالیف مدرسه

نحوه ازائه خدمات پرستاری در کودکان

 

نحوه ارائه خدمات پرستاری در منزل برای بیماران چگونه است؟

 

نحوه ارائه خدمات پرستاری در منزل برای بیماران نیز باید طوری باشد، که در این زمان روند بهبود بیماری تسریع یابد، زیرا بیماران هنگامی که از بیمارستان مرخص می‌ شوند، از یک محیط با مراقبت ‌های پزشکی و تخصصی خارج و وارد  یک محیط با تخصص کم، تحت نظر خانواده می شوند. به همین دلیل ممکن است برخی از خانواده ها به علت نداشتن تخصص کافی در زمینه نگهداری از بیمار و توصیه های فراوان پزشکان با استرس مواجه شوند و نتوانند به درستی از بیمار خود مواظبت کنند به همین دلیل باید از خدمات پرستاری استفاده کنند. شایان ذکر است که نحوه ارائه خدمات پرستاری در منزل توسط یک پرستار عبارتند از:

  1. تزریقات
  2. مراقبت های تخصصی بعد از مرخصی از بیمارستان
  3. مراقبت های بعد از جراحی
  4. تعویض سند و سند گذاری
  5. کنترل علائم حیاتی
  6. توجه به مصرف منظم و به موقع دارو
  7. تعویض پانسمان
  8. مواظبت از افراد مبتلا به دیابتی
  9. مراقبت از زخم بستر
  10. نظارت بر برنامه غذایی بیمار

روش پرستاری از بیمار باید به گونه‌ای باشد که تمام موارد بالا را شامل شود تا بیمار به سرعت بهبود یابد.

نتیجه گیری

همان طور که در مطالب بالا متوجه شدید نحوه ارائه خدمات پرستاری در منزل طوری انجام  شده است، که تاکنون توانسته است رضایت بسیاری از افراد را به خود جذب کند. به همین دلیل ما در این مقاله سعی کردیم اطلاعات لازم در این باره را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم تا در صورت لزوم از خدمات پرستاری در منزل استفاده کنید و با نحوه ارائه خدمات پرستاری در منزل آشنا شوید. امیدواریم مورد توجه تان قرار گرفته باشد.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button