پرستار سالمند, مقالات

می خواهم پرستار سالمند شوم چطور این کار را انجام دهم؟

پرستار سالمند ، همانطور که از نام آن مشخص است، پرستاری است که به صورت ویژه برای مراقبت از سالمندان آموزش دیده و کسب تجربه کرده است. حال می تواند این آموزش ها به صورت آکادمیک باشد و یا به صورت دوره ای و تحت نظر مراکز معتبر مانند فنی و حرفه ای و یا مراکز دارای صلاحیت مراقبت از سالمند شغل حساسی است زیرا به دانش و تجربه کافی جهت این کار نیاز است. شما می توانید به جمله می خواهم پرستار سالمند شوم حیات بدهید !!

می خواهم پرستار سالمند شوم چطور این کار را انجام دهم؟

پرستار سالمند چه کاری انجام می دهد؟

پرستار سالمند با سالمندان سر و کار دارد. از سالمند مراقبت می کند و علائم حیاتی او را تحت نظر می گیرد. پرستار سالمند تلاش می کند تا سلامت جسمی، روحی و ذهنی سالمند را حفظ کرده و در صورت بروز بیماری، روند درمان را تسهیل کند. پرستار سالمند می تواند به صورت خصوصی در کنار سالمندان بوده و یا در مراکز پرستار سالمندی، سرای سالمندان، مراکز توانبخشی و دیگر ارگان های مربوطه به کار مشغول شود.

اخذ مدرک دانشگاهی

پرستار سالمند ابتدا باید در رشته پرستاری تحصیل کرده و دوره های عمومی پرستاری را بگذراند. برخی اوقات او می خواهد در سطح های پائین تر کاری فعالیت داشته باشد مانند بهیاری ، کمک بهیاری در اینجا او باید دوره های مربوطه را سپری نماید و کسب تجربه لازم را در این زمنیه داشته باشد تا بتواند به ارائه خدمات به سالمند بپردازد ، گاهی اوقات این نگهداری تا سطح استحمام و مراقبت فیزیکی از فرد سالخورده تنزل پیدا می نماید که می تواند با داشتن برگه صلاحیت و اخذ آموزش های ایمنی و نیمه تخصصی این فعالیت ها را نیز انجام دهد.

قبولی در آزمون

پرستار سالمند باید برای تبدیل شدن به یک پرستار رسمی، آزمون آن را با قبولی پشت سر بگذارد. جهت پرستاری از سالمندان بیمار که تحت نظر نسخه معتبر پزشکی هستند او می بایستی آزمون مرتبط با آن را سپری نماید و سپس پس از گذراندن این امتحان وارد این حرفه شود.

این امر برای تمامی افرادی که می خواهند پرستار سالمند شوند صدق نمی نماید و صرفا افرادی که می خواهند به پرستاری از سالمند بیمار و یا به صورت تخصصی فعالیت نمایند صادق است.

می خواهم پرستار سالمند شوم ، اخذ مدرک کارشناسی ارشد

یکی از روش های تبدیل شدن به پرستار سالمند، ادامه تحصیل و  اخذ مدرک کارشناسی ارشد در رشته پرستاری است. با اخذ این مدرک و گذراندن دوره های مربوطه، پرستار سالمند آمادگی حداقلی برای شروع کار را به دست می آورد.

باید به این نکته توجه کرد که گذراندن تحصیلات در مقطع تحصیلات تکمیلی می تواند دانش تئوری پرستار را بالاتر ببرد و در مواقع حساس به او کمک نماید تا بهترین تصمیم را اتخاذ نماید در صورت اخذ چنین مدرکی خانواده و پرستار هر دو خیالشان راحت تر است.

کسب تجربه

پرستار سالمند باید برای درک بهتر مسئولیت ها، تجربه حضوری را به دست بیاورد و به صورت عملی، مراقبت از سالمندان را تمرین کند. با افزایش جمعیت سالمندان، تقاضا برای کار مراقبت از آنها و پرستار سالمند روز به روز در حال افزایش است. بنابراین، زمینه مناسبی برای کار پرستار سالمند فراهم شده است.

بدون داشتن تجربه کافی شما هر چه قدر درجه مدرک تحصیلی خود را افزایش دهید سودمند نیست لذا فعالیت های درمانی بیشتر به تبحر و تجربه فردی مرتبط می شود تا دانش تئوری پس از این که تجربه خود را افزایش می دهید خوشحال باشید.

می خواهم پرستار سالمند شوم چطور این کار را انجام دهم؟

می خواهم پرستار سالمند شوم اخذ مجوز کار

بر اساس آمارها در آمریکا، نه تنها برای او دارای مجوز کار تقاضای زیادی وجود دارد، بلکه حقوق و دستمزد این پرستاران نیز رقم قابل توجهی است. بنابراین، گرفتن مجوز کار مراقبت از سالمندان برای پرستار سالمند موضوع مهمی خواهد بود.

در ایران آژانس های پرستاری خدمات پرستاری در منزل را ارائه می دهند که به با داشتن مجوز های قانونی لازم می توانند پرستاران دارای صلاحیت را پس از استعلام مدارک آنها اعزام نماید مرکز ارائه خدمات بالینی در منزل سفیر آرامش یکی از آنها است.

پرستار سالمند در چه دوره های جانبی دیگری می تواند شرکت کند؟

دوره های جانبی دیگری وجود دارند که اگر شما هم این جمله را تکرار می نمائید که می خواهم پرستار سالمند شوم می توانید با حضور در آنها در کنار کسب مهارت، تجربه و تخصص را نیز به دست بیاورد. دوره های آموزشی کمک های اولیه، توانبخشی، مراقب از بیماری های خاص، مواجهه با اعتیاد و … از جمله دوره های پیشنهادی دیگر برای پرستار سالمند هستند. داشتن صلاحیت ها و تخصص های  مختلف، اعتبار کار مراقب را به طرز چشمگیری افزایش خواهد داد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button