پرستار کودک می تواند در زمان خواب کودک ، به مطالعه دروس و انجام تکالیفش (اگر دانشجو یا دانش آموز است) بپردازد. مراقب کودک می تواند کتاب ها و وسایل کارش را با خود بیاورد و زمانی که کودک خواب است، از فرصت استفاده کند. همچنین، اگر او کار دیگری را دارد، می تواند در این زمان کار دیگر را انجام دهد.

نوشتن، نقاشی کردن، شعر گفتن و …

اگر مراقب کودک دارای استعداد، تخصص و یا هنر خاصی است، می تواند در این زمان به آنها بپردازد. زمانی که کودک خواب است، زمان بسیار مناسبی برای تمرکز پرستار کودک خواهد بود. چرا که در این زمان سر و صدای کودک نیست، کار خاصی برای انجام دادن نداشته و یک محیط آرام و مناسب در اختیار او است.

نرمش کردن

اگر پرستار کودک اهل ورزش و نرمش باشد، می داند که نرمش های مانند یوگا، پیلاتس و … بدون سر و صدا بوده و کودک را از خواب بیدار نخواهد کرد. می تواند وسایل مورد نیاز نرمش را با خود بیاورد و در زمان خواب کودک به نرمش کردن بپردازد. همچنین می تواند با استفاده از هدفون و …، تصاویر و فیلم های آموزشی نرمش های آرام را ببیند و آنها را انجام دهد. اما اگر می خواهد نرمش های سخت تر و هوازی را انجام دهد که منجر به عرق کردن او شود، بهتر است که پیش از آمدن والدین نرمش را تمام و لباس هایش را عوض کند. چرا که دیدن مراقب با لباس ورزشی و عرق کرده برای والدین خوشایند نخواهد بود.

مراقب کودک می تواند به تمرکز و ریلکسیشن اقدام نماید

بعد از خواب کودک، به ویژه در هنگام شب، یک محیط بسیار آرام و ساکت در اختیار نگهدار کودک خواهد بود. پرستار کودک می تواند از این زمان و موقعیت استفاده کرده و آرامش را برای خودش فراهم کند. اگر او دچار مشکلات و یا چالش هایی شده است، می تواند در این زمان به خوبی به آنها فکر کند و بدون حواس پرتی، راه حل هایی را بیابد.

همچنین می تواند از این فرصت برای رفع خستگی یک روز کاری پر استرس استفاده کند. نکته جالب توجه  برای شخص مراقب این است برای انجام این کار به هیچ وسیله و یا موقعیت خاصی احتیاج ندارد. ایم مقاله نگارش شده توسط تیم پزشکی سفیر آرامش است و هر گونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد./

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *