کودک نو پا ، کودکی با سنین بین 12 تا 36 ماه بوده که همانطور از نام آن مشخص است، به کودکی گفته می شود که به تازگی شروع به راه رفتن کرده است. پرستار کودک برای مراقبت از کودکان نوپا ، با چالش های خاصی روبروست. کودک به تازگی توانایی راه رفتن پیدا کرده و یک جهش جسمی و روحی را تجربه می کند.

پرستار کودک چگونه باید از یک کودک نوپا مراقبت کند؟

کودکان نوپا چالش های خاصی دارند. پرستار کودک باید همانند نوزاد ، کودک نوپا را تحت نظر بگیرد و دائما مراقب او باشد. باید بداند که کودکی که بتواند راه برود، دردسر های بیشتری را درست می کند. بنابراین، کودک نوپا به حمایت و مراقبت دائمی نیاز دارد.در این مقاله، نکاتی در مورد کودکان نوپا را برای مراقبت از او آماده کرده ایم:

توانایی های خودش را بشناسد

باید پیش از شروع کار مراقبت از یک کودک نوپا، توانایی هایش را بسنجد و ببیند که آیا می تواند پرستار کودک نوپا باشد؟ این کار برای یک مراقب تازه کار مناسب نیست. بهتر است که کار خود را با مراقبت از کودکان بزرگتر شروع کند. اگر بتواند از عهده مراقبت از این کودکان، بدون خستگی و چالش های پیچیده بر بیاید، آنگاه می تواند مراقبت از کودکان نوپا را نیز در نظر بگیرد.

باید سوالات دقیق و موشکافانه ای را از والدین بپرسد و ببیند که توقع والدین از پرستار کودک برای مراقبت از کودک نو پایشان چیست. از این طریق، او به خوبی می تواند نیازهای آنها را شناسایی کرده و در جهت مرتفع کردن آنها تلاش کند. نکته دیگر این است که شخصی که مراقبت از کودک انجام می دهد باید در مورد تعداد و سن کودکان تحت مراقبتش به خوبی مطلع باشد.

مراقبت از کودک ، باید اطلاعات لازم برای کارش را به دست آورد.

باید بداند که کودکان نوپا نیازهای خاصی دارند که متفاوت با نیاز های دیگر کودکان است. بنابراین، باید به خوبی نسبت آنها شناخت پیدا کند. اگر پرستار کودک در مورد کودکان نوپا اطلاعاتی ندارد و یا تا به حال از آنها مراقبت نکرده است، می تواند از یک شخص نگهدار باتجربه در این مورد اطلاعات بگیرد. همچنین، دوره های آموزشی نیز برای مراقب وجود دارد که می تواند با شرکت در آنها، اطلاعات خوبی را برای نگهداری از کودک با سنین و شرایط مختلف به دست آورد. این مقاله نگارش شده در وبسایت مرکز پزشکی سفیر آرامش می باشد و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع از آن پیگرد قانونی دارد./

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *