درخواست پرستار | مشاوره رایگان

مراقبت از سالمندان سنگین وزن

مراقبت از سالمندان سنگین وزن

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  آیا با نکات مراقبت از سالمندان سنگین وزن آشنایی دارید؟ اضافه وزن برای سالمندان نگران کننده است زیرا موجب به خطر افتادن سلامتی آنان میشود، همان طور که مستحضر هستید سالمندان با افزایش سن در معرض ابتلا به بسیاری از بیماری ها قرار می‌گیرند، که چاقی موجب افزایش این خطرات میشود. بنابراین نکات مراقبت از سالمندان سنگین وزن باید توسط خانواده یا پرستار سالمند رعایت شود، پرستاری از سالمندان سنگین وزن شاید دشوار باشد، اما غیر ممکن نیست و تنها با رعایت نکات می توان این کار را به بهترین نحو ممکن انجام داد.

  لازم به ذکر است که مرکز پرستاری سفیر آرامش با توجه به نیاز تمام اقشار جامعه بهترین پرستاران را به منزل شخصی افراد اعزام می‌کند، که خانواده‌ها می‌توانند برای نگهداری از سالمند سنگین وزن خود به این مرکز مراجعه کرده و بهترین پرستار را استخدام کنند.

  مراقبت از سالمندان سنگین وزن

  مراقبت از سالمندان سنگین وزن

  سالمندان سنگین وزن بیشتر از سایر افراد در معرض خطر ابتلا به انواع بیماری ها قرار می گیرند، به همین دلیل مراقبت از آنها بسیار مهم است، فردی که وظیفه نگهداری از سالمند را به عهده می ‌گیرد می‌تواند از پزشک مشاور، مشورت بگیرند تا وضعیت سلامتی سالمند بررسی شود، زیرا برخی از سالمندان از اضافه وزن خود اطلاع ندارند، پزشک ارزیابی لازم را انجام داده و وضعیت سالمند را به طور واضح برای او توضیح می‌دهد و سالمند هوشمندانه‌تر عمل خواهد کرد. پیشنهاد می‌شود مقاله انتخاب عصا و واکر مناسب برای سالمند را مطالعه کنید.

  یکی از نکات حائز اهمیت که در مراقبت سالمند باید در نظر گرفته شود، رژیم غذایی سالمندان می باشد.  برخی از دلایل چاقی در سالمندان مصرف غذاهای نامناسب، عدم دسترسی به وعده غذایی سالم و ناتوانی در طبخ غذا می باشد، همچنین برخی مواقع سالمندان برای مقابله با سایر مشکلات زندگی پرخوری می کند، در چنین شرایطی پرستار سالمند میتواند با کمک گرفتن از پزشک دلیل اصلی پرخوری را بیابد و با چاقی سالمند مبارزه کند.

  الگو بودن برای سالمند

  پرستار و مراقب سالمند باید توجه داشته باشند از یک الگوی سالم برای رژیم غذایی خود پیروی کنند، زیرا امکان دارد سالمندان نیز این عادت ها را تکرار کنند، این افراد باید از غذاهای سالم استفاده کرده و به جای شکر و غذاهای فرآوری شده، میوه ها و سبزیجات را انتخاب کنند، که این موارد موجب ترغیب سالمند برای خوردن غذاهای سالم می شود.

  مراقبت از سالمندان سنگین وزن
  خدمات مراقبت از سالمندان سنگین وزن

  برخی مواقع ممکن است سالمندان به علت ناتوانی در انجام امور شخصی  خوراک خود را به اشتباه انتخاب کنند سالمندان ممکن است توانایی انجام آشپزی یا بیرون رفتن از منزل برای خرید مواد غذایی را نداشته باشند در چنین مواقعی آنان غذاهایی که ازش غذای پایین را دارند انتخاب می کنند که موجب به خطر افتادن سلامتی و افزایش وزن آنها می شود بنابراین اگر فردی همراه سالمند نباشد چه غذایی و پیروی از یک رژیم غذایی سالم برای دشوار می شود بنابراین می‌توان برای رفع این مشکلات از خدمات پرستاری در منزل بهرمند شد. پیشنهاد می‌شود: علل درد در مفصل انگشت و روش های درمان

  پرستار سالمند در زمینه مراقبت از سالمندان سنگین فضل و آموزش‌های لازم را فرا گرفته است و می تواند با انجام اقدامات صحیح به بهترین نحو ممکن از سالمندان مراقبت کند مواقع سالمندانی که دچار اضافه وزن هستند در حرکت و انجام امور شخصی ناتوان می شوند بنابراین پرستار سالمند می تواند در حرکت و جابجایی آنها اقدامات لازم را انجام دهد تا برای سالمند اتفاقی نیفتد.

  سخن پایانی

  اگر شما نیز در منزل خود سالمند سنگین وزن دارید می توانید برای نگهداری از او بهترین موسسه پرستاری که تحت نظارت وزارت بهداشت مشغول به فعالیت شده است مراجعه کنید این مرکز با دارا بودن سابقه چندین ساله در زمینه خدمت رسانی به مردم پرستاران آموزش دیده و مجرب را برای انجام امور شخصی سالمندان نظافت منزل آنها تهیه مواد های غذایی خرید کردن و شخصی افراد اعزام می‌کند.

  بنابر این خانواده‌ها با استخدامی این افراد می‌توانند با خیال راحت وظیفه نگهداری از سالمندان سنگین وزن خود را به آنها بسپارند و به سایر امورات خود رسیدگی کند لازم به ذکر است که هزینه استخدام پرستار سالمند در منزل در مقایسه با سایر روش های نگهداری از سالمند سنگین وزن بسیار اقتصادی و مقرون به صرفه است

  0 0 رای ها
  امتیاز خود را ثبت کنید
  guest
  0 دیدگاه
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها

  درخواست پرستار | مشاوره رایگان