مرکز پرستاری سفیر آرامش رویکرد مشتری مداری و کاهش هزینه های آتی نا رضایتی مشترک استفاده از زیر ساخت های تماما نرم افزاری اقدام براه اندازی سیستم یکپارچه اطلاعاتی نموده است باین صورت که  تمامی اطلاعات و سوابق شما مشترک گرامی در سیستم های نرم افزاری ما جهت سرعت در تصمیم گیری و ارائه خدمات ثبت می شود و ما کمک می کند سرعت در پاسخگویی درخواست های بحق شما را داشته باشیم.

سرعت پاسخگویی مرکز پرستاری سفیر آرامش :

مراکز و موسسه های پرستاری که در این امر مشغول به کار بوده اند همیشه به دنبال راهکاری به جهت افزایش رضایت مندی مشترکین تلاش کرده اند استفاده رویکرد نوین استفاده از سیستم های یکپارچه سازی اطلاعات مرکز سفیر آرامش را از این نظر متمایز کرده است به طوری که از ابتدای فعالیت خود تصمیم به راه اندازی سیستم های نوین ارائه خدمات مطلوب نموده است. روند پاسخگویی به مسائل احتمالی پیش آمده در مرکز بسیار ساده و روان است به صورتی که شما در صورت وجود هر گونه مشکل احتمالی می توانید با ما تماس بگیرید و یا از طریق سایت ثبت نام انجام دهید و برای ما یک تیکت ارسال نمائید ، تیکتی که شما ارسال کرده اید ظرف مدت کمتر از 2 ساعت پاسخ داده می شود.

همیشه استفاده از تکنولوژی های روز دنیا مخصوصا در امر ارائه خدمات از نوع پرستاری و پزشکی جهت اعزام افرای مانند پرستار کودک ، سالمند و بیمار می بایستی باعث افزایش سرعت و در عین حال کیفیت خدمات شود ما با همین رویکرد و استفاده از خطوط تلفنی بدون اشغالی و سیستم های نوین یکپارچه سازی اطلاعات توانسته ایم به این مهم دست پیدا نمائیم . خانواده ها  می توانند در کمترین زمان ممکن با ما تماس بگیرند و خدمات خود را طلب نمایند ، سیستم آنکال شبانه روزی مرکز سرعت پاسخگویی به مشترکین را تا حد زیادی بالا برده است به نحوی که آنها بدون داشتن استرس می توانند در تمام ساعات روز با سفیر آرامش در تماس باشند.

(1) نظر

  • خرید پرواز 9:57:07 ق.ظ 14 آذر, 1396

    مطلبتون خیلی خوب بود ممنون.

قسمت دیدگاه بسته شده است.