سالمند

 اهمیت رژیم غذایی و ورزش در پرستاری سالمند

آیا با اهمیت رژیم غذایی در پرستاری سالمند آشنایی دارید؟ دو موضوع مهم در پرستاری از سالمند، رژیم غذایی و ورزش است. تغذیه سالمند، باید به گونه ای باشد که همه نیاز های او به ویتامین و مواد مختلف برطرف کند. همچنین باید سالمند با انجام ورزش برای جلوگیری از ابتلا به بیماری های پوکی استخوان، قلبی و ارتروز جلوگیری کند. باید فعالیت های کششی، نرمشی، انعطاف پذیری و استقامتی را به صورت مرتب انجام دهد.

دوره ی میانسالی یکی از حساس ترین دوران های زندگی است که باید به همه ی جوانب آن اهمیت داده شود، ما در ادامه مقاله قصد داریم در مورد اهمیت رژیم غذایی در پرستاری سالمند نکات بیشتری برای شما ارائه دهیم.

اهمیت رژیم غذایی در پرستاری سالمند چیست؟

یک تخصص پرستاری که مربوط به مراقبت از سالمندان است، پرستاری سالمند نام دارد، که در همه جوامع موجود می باشد. افراد پرستار باید برای گذراندن دوره پیری، رسیدگی به مشکلات آن ها و حفظ حداکثر کیفیت زندگی، سالمندان را حمایت کنند. برای تامین نیاز های تغذیه ایی، مراقبتی و بهداشتی افراد سال خورده، استخدام پرستار سالمند و کنترل رژیم غذایی در پرستاری سالمند بهترین روش است.

پیشنهاد مقاله: بهترین رژیم غذایی برای سالمندان چه ویژگی هایی دارد؟

پرستاران سالمند افرادی هستند که علاوه بر آشنا بودن با ویژگی های این افراد مانند روحیات، اخلاق و خلقیات به طور علمی آموزش های لازم را فرا گرفته اند، تا بتوانند آن ها را شناسایی کنند و برای گذراندن یک دوره کهنسالی با کیفیت حداکثر تلاش خود را انجام دهند. یکی از موارد مورد توجه در زمینه پرستاری از سالمند رژیم غذایی در پرستاری سالمند می باشد، در این باره باید گفته شود به طور معمول مصرف انرژی در پی افزایش سن کاهش خواهد یافت که این امر موجب مصرف نا کافی ویتامین، مواد معدنی و پروتئین ها خواهد شد.

 

 اهمیت رژیم غذایی و ورزش در پرستاری سالمند

شاید برای تان جالب باشد که بدانید با افزایش سن به طور تقریبی مصرف پروتئین و روی حدود یک سوم کمتر می شود و مواد دیگری مانند ویتامین ای و کلسیم نیز به طور چشم گیری کاهش خواهد یافت. با توجه به تحقیقات انجام شده ثابت شده است که کمبود مواد مغذی در بین سالمندان موجب تاثیر منفی بر سلامت و عمل کرد جسمی آن ها شده است. با رژیم غذایی صحیح و ورزش می توان عملکرد سالمند را به تعادل رساند. به طور مثال پوکی استخوان یکی از بیماری هایی است که با افزایش سن شیوع بیشتری خواهد یافت. که می توان با یک رژیم غذایی مناسب و ورزش خطر ابتلا به این بیماری را کاهش داد.

پیشنهادد مقاله: راهنمای استخدام پرستار سالمند مطلوب برای مراقبت از سالمند در منزل

نکات تغذیه و ورزش برای پرستاری از سالمند

تغذیه مناسب و ورزش دو رکن مهم از پرستاری سالمند است، که باید به آن توجه ویژه ای داشت در ادامه مطالب نکات لازم درباره اهمیت رژیم غذایی در پرستار سالمند ذکر شده است:

  • عدم مصرف فست فود
  • عدم مصرف نمک
  • ممانعت از مصرف غذای های چرب
  • انجام ورزش های هوازی و سبک
  • پیاده رویی روزانه
  • مصرف میوه و سبزیجات
  • مصرف غذای های کلسیم دار و پروتیین دار
  • انجام ورزش های سبک مانند، نرمش، ورزش کششی و …

 

نکات تغذیه و ورزش برای پرستاری از سالمند

ورزش و رژیم غذایی در پرستاری سالمند

همان طور که مستحضر هستید با افزایش سن، فعالیت افراد سالخورده کاهش خواهد یافت که باعث کمتر شدن مصرف انرژی می شود. با توجه به مطالعات انجام شده ثابت شده است که تمرینات ورزشی بر فعالیت های روزمره و عملکرد عضلات سالمندان تاثیر مثبتی خواهد گذاشت.

سالمندان باید با انجام ورزش های سبک و هوازی تحرک خود را حفظ کنند. ورزش های مناسب برای آن ها، دو سبک، پیاده روی و حرکات نرم، کششی است.

نتیجه گیری

همان طور که متوجه شدید با افزایش سن سالمندان، رژیم غذایی در پرستاری سالمند  اهمیت زیادی خواهد داشت. بنابراین باید یک رژیم غذایی مناسب و ورزش برای پرستاری از آن ها در نظر گرفته شود.

رژیم غذایی آن ها باید مواد مغذی و ویتامین مورد نیاز بدن سالمندان را فراهم کند. و همچنین باید با انجام ورزش های سبک سلامتی خود را حفظ کنند. پرستار سالمند با فراگیری دوره آموزشی مربوط به مراقبت از سالمندان بهترین فرد برای نگهداری از سالمند است، زیرا این فرد اطلاعات لازم در مورد رژیم غذایی در پرستاری سالمند را به خوبی یاد گرفته است. ما در این مقاله سعی کردیم در مورد اهمیت رژیم غذایی و ورزش در پرستاری سالمند اطلاعات لازم را برای شما عزیزان گردآوری کنیم. امیدواریم مورد توجه شما قرار گرفته باشد و بتوانید با استفاده از این مقاله به بهترین شکل ممکن از سالمند خود نگهداری کنید و یک زندگی با کیفیت برای او فراهم کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button