مقالات

روش ارائه خدمات پرستاری در منزل

مقدمه: آیا با روش ارائه خدمات پرستاری در منزل آشنایی دارید؟ آیا می دانید بهترین مرکز ارائه دهنده خدمات پرستاری در منزل کدام است؟ آیا تاکنون جهت دریافت خدمات پرستاری در منزل به مراکز پرستاری مراجعه کرده اید؟ امروزه یکی از بزرگترین خدمات دوستانه ایی که برای بیماران، کودکان و سالمندان ارائه می شود،

خدمات پرستاری است ‌که به وسیله مراکز پرستاری ارائه می شود، خدمات پرستاری در منزل شامل توان بخشی، آموزشی، مراقبتی و پرستاری است. یکی از بزرگترین و معتبر ترین موسسات ارائه دهنده خدمات پرستاری در منزل موسسه معتبر سفیر آرامش است، که تحت نظارت وزارت بهداشت شروع به فعالیت کرده است. این موسسه آماده ارائه بهترین خدمات پرستاری در منزل می باشد، تا انتهای مطالب همراه ما بمانید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست بیاورید.

روش ارائه خدمات پرستاری در منزل

روش ارائه خدمات پرستاری در منزل

خدمات پرستاری در منزل شامل طیف وسیعی از خدمات نگهداری و مراقبتی است، که به بیمار، سالمند و کودک ارائه می گردد. همانطور که مستحضر هستید استفاده از این خدمات باعث رفاه خانواده و افرادی که نیازمند مراقبت هستند، می شود. یکی از مراکز بزرگ ارائه دهنده خدمات پرستاری در منزل موسسه سفیر آرامش است، در ادامه مطلب روش ارائه خدمات پرستاری در منزل را توضیح داده شده است:

خدمات مراقتبی

خدمات مراقبتی این موسسه شامل حال بیماران، سالمندان و کودکان میشود. پرستاران که برای ارائه خدمات مراقبتی به منزل شخصی افراد اعزام می شوند، وظیفه دادن دارو، نظافت منزل، پر کردن اوقات فراغت، نظافت شخصی، انجام خرید های جزئی منزل و شستن لباس را به عهده خواهند گرفت.

خدمات پرستاری

به طور معمول خدمات پرستاری به بیماران ارائه می شود، پرستار بیمار باید اموری مانند شستشوی انواع زخم ها، انجام انواع پانسمان، چک کردن علائم حیاتی بیمار به صورت مرتب، نگهداری از افرادی که از سوند استفاده می کنند و انجام انواع تزریقات در منزل را برای فرد بیمار انجام دهند.

انجام امور منزل و آشپزی

یکی دیگر از روش های ارائه خدمات پرستاری در منزل انجام امور منزل و آشپزی می باشد، نیروی کار با تجربه در موسسه ما خدمات مربوط به منزل و آشپزی را به عهده خواهد گرفت.

خدمات همدم و همراه

موسسه سفیر آرامش برای سالمندان سالم و بیمار همراه و همدم اعزام می کند، سالمندان با استفاده از این خدمات از تنهایی دور می شوند و عزت نفس و اعتماد به نفس به دست آورده و از افسردگی دور می شوند.

خدمات همراه بیمار در بیمارستان ها

یکی دیگر از انواع خدمات پرستاری، خدمات همراه بیمار می باشد، اگر خانواده ها دارای بیماری هستند که در بیمارستان بستری شده است، و زمان لازم برای نگهداری از او را ندارند، میتوانند از همراه بیمار که در این موسسه فعالیت می کند، کمک بگیرد. این افراد به طور شبانه روزی آماده خدمت رسانی به بیمار در بیمارستان هستند.

خدمات آموزشی

این موسسه با به کارگیری نیروی کار آموزش دیده، آماده ارائه خدمات آموزشی به افراد می باشد، پرستار در منزل با توجه به آموزش هایی که فرا گرفته است به مددجویان در رابطه با زندگی سالم و با نشاط، آموزش ‌های لازم را یاد میدهند.

خدمات تواتبخشی

خدمات توانبخشی شامل حال افرادی می شود که بر اثر سکته مغزی، ضربه مغزی، کم شنوایی، جراحی و ضایعات نخاعی دچار مشکلات حرکتی شده اند.

مزایای ارائه خدمات پرستاری در منزل

همانطور که مستحضر هستید امروزه اکثر خانواده ها بنا به هر دلیلی از خدمات پرستاری در منزل استفاده می کنند، ارائه خدمات پرستاری در منزل مزایای زیادی برای سالمندان، بیماران، کودکان و همچنین خانواده ها خواهد داشت که در ادامه مطالب بیان شده است:

تسریع در روند بهبودی بیمار

هزینه های مقرون به صرفه در مقایسه با سایر مراکز نگهداری

ایجاد عزت نفس در افرادی که نیازمند مراقبت هستند.

در امان ماندن افراد از بیماری های واگیر دار که در سایر مراکز نگهداری موجود میباشد.

ارائه خدمات با کیفیت به بیمار، سالمند و کودک

برای ارائه خدمات پرستاری از کدام پرستاران کمک بگیریم؟

زمانی که برای استخدام پرستار به مراکز پرستاری مراجعه می کنید، علاوه بر توجه به میزان سابقه کاری، دانش و مهارت باید  موارد دیگری در نظر گرفته شود:

لازم است که پرستار روابط بالایی در ارائه خدمات پرستاری در منزل داشته باشد و بتواند به راحتی با سالمند، بیماری و کودک ارتباط برقرار کند.

شخص مورد نظر باید تمام وقت خود برای فردی که مسئولیت او را به عهده گرفته است صرف کند.

پرستار نباید در ساعات کاری وقت خود را با تلفن، فیلم دیدن و یا استراحت سپری کند‌.

او باید به موقع در محل کار خود حضور یابد پس از اتمام ساعت کاری منزل شخصی افراد را ترک کند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

(2) نظرات

  • معرفی انواع خدمات پرستاری در منزل | خدمات پرستاری سفیر آرامش ۵:۳۱:۲۷ ق٫ظ ۲۷ شهریور, ۱۴۰۱

    […] درک بهتر این موضوع مقاله‌ی روش ارائه خدمات پرستاری در منزل را مطالعه […]

    • کارشناس پرستاری ۵:۳۱:۲۷ ق٫ظ ۲۷ شهریور, ۱۴۰۱

      سلام بله

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button