رفتار پرستار کودک با خانواده و اطرافیان کودک باید به گونه ای باشد که ایشان از حضور در محیط خانه خود احساس آرامش بیشتری داشته باشند به طوری که مراقب می تواند برای رعایت این اصل به نکاتی که در زیر به آنها اشاره می شود توجه بیشتری نماید :

رفتار پرستار کودک پاکیزگی و نظافت:

خانواده عزیز ترین شخص خود یعنی کودک خود را به مراقب سپرده است از این رو رعایت نظافت شخصی و همچنین پاکیزه نمودن محیطی که کودک در آن به استراحت و یا بازی می پردازد یکی از نکات مهم ایجاد احساس آرامش در خانواده است .

صمیمیت و در عین حال آموزش

قطعا مراقب می تواند با رفتار مناسب خود با کودکان صمیمی تر شود به نحوی که کودکان در کنار نگهدار کودک احساس آرامش بیشتری نمایند به صورتی که از دیدن ایشان خوشحال شوند و در عین حال شخصیت آموزش پذیری در عین صمیمت برایشان ایجاد شود و نکات آموزشی رفتاری و زندگی اجتماعی را فرا بگیرند .

دوری از پرخاشگری با کودکان عدم استفاده از کلمات نامناسب و همچنین خوش خلقی و خوش رویی مراقب می تواند محیط خانه را محیطی امن برای کودکان و همچنین خانواده ایشان فراهم نمایند .

رفتار پرستار کودک بازی های آموزشی با کودکان

یکی از راه های ارتباط برقرار کردن با کودکان بازی های آموزشی با کودکان است بازی های آموزشی با کودکان یکی از بهترین روش های جلب اعتماد کودکان جهت نزدیک شدن هر چه بیشتر کودکان و همچنین افزایش هوش اجتماعی آنها می باشد از اینرو نگهدار می تواند جهت ایجاد رابطه ای منطقی با کودک از ابزارهای آموزشی که رده بندی سنی مشخصی نیز دارند استفاده نمایند .

حس اعتماد به پرستار کودک

یکی دیگر از فاکتور های ایجاد حس آرامش در خانواده با حضور پرستار کودک ایجاد حس اعتماد کودک به مراقب کودک است به نحوی که کودک بعد از خانواده خود به کسی به جز پرستار خود اعتماد هم بازی شدن ، آموزش پذیری و … را نداشته باشد که می تواند در ایجاد حس صمیمیت بین پرستار و کودک نیز بسیار موثر باشد.

پایان بخش اول … ادامه دارد

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *