راهکارهای پرستار کودک مقابله ، سرما خوردگی و تب ، همه کودکان هر چند وقت یکبار دچار تب می‌شوند. اغلب تب ها معمولا حاکی از مشکلی جدی نیستند. خود تب هیچ ضرری ندارد و واقع می تواند یک چیز خوب باشد؛ تب اغلب راه بدن برای مبارزه با عفونت است. اما هنگامی که کودک اواسط شب خواب بیدار می شود، قرمز شده و داغ است و غرق عرق است، این که پرستار کودک نداند چه کاری کند، و سردرگم باشد، دور از انتظار نیست. این که راهکارهای پرستار کودک پس این اتفاق چه زمانی باید ، پزشک تماس بگیرد یا تب سنج بیاورد یا کار دیگری انجام دهد ، ادامه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

راهکارهای پرستار کودک تب چیست ؟

تب هنگامی اتفاق می افتد که “ترموستات” داخلی بدن، درجه حرارت بدن را بالاتر از سطح طبیعی خود می گذارد. این ترموستات در بخشی از مغز به نام هیپوتالاموس قرار دارد. هیپوتالاموس می داند دمای بدن شما باید چقدر باشد (معمولا حدود 98.6 درجه فارنهایت / 37 درجه سانتیگراد) و پیام هایی را برای بدن ارسال می کند تا آن دما را حفظ کند.

دمای بدن اغلب مردم حتی در طول روز نیز کمی تغییر می کند: معمولا در صبح مقداری پایین‌تر و در شب کمی بالاتر از حالت معمول است و دمای بدن در کودکان می تواند پس از بازی کردن و دویدن متفاوت باشد گاهی اوقات، هیپوتالاموس به علت عفونت، بیماری یا برخی علل دیگر دمای بدن را در دمای بالاتر از حالت معمول تنظیم می‌کند. چرا؟ محققان بر این باورند که گرما یک راهِ بدن برای مبارزه با میکروب هایی است که باعث عفونت می شوند، زیرا باعث می‌شود که محیط بدن برای میکروب ها دیگر شرایط مناسب سابق را نداشته باشد.

چه عواملی باعث ایجاد تب می شوند؟

مهم این است که پرستار کودک به خاطر داشته باشد که تب به تنهایی بیماری نیست بلکه معمولا علامت مشکل دیگری است. چندین عامل ممکن است باعث ایجاد تب شود؛ از جمله موارد زیر: عفونت: اکثر تبها به علت عفونت یا بیماری دیگری ایجاد می شوند. تب، به وسیله تحریک مکانیسم های دفاعی طبیعی، به بدن کمک می کند تا با عفونت مبارزه کند. پوشاندن لباس بیش از حد: نوزادان، به خصوص تازه متولدین، ممکن است دچار تب شوند اگر بیش از حد پوشیده شوند یا در یک محیط گرم قرار بگیرند، زیرا دمای بدن آنها به خوبی بچه های بزرگتر تنظیم نمی شود.

اما به این علت که تب در نوزادان می تواند یک عفونت جدی را نشان دهد، حتی اگر نوزادانی زیاد پوشیده شده اند (و احتمال داده می‌شود تب به این دلیل اتفاق افتاده است)، باید پزشک آنها را چک کند.

ایمن سازی: نوزادان و کودکان بعضی اوقات بعد از واکسیناسیون دچار تب خفیفی می‌شوند. گرچه ممکن است دندان درآوردن نوزاد باعث اندک افزایش دمای بدن شود، اما اگر دمای بدن کودک بالاتر از 100 درجه فارنهایت (37.8 درجه سانتیگراد) باشد، احتمالا دلیل آن چیزی دیگری است.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *