مقالات

راهنمای استخدام پرستار کودک در منزل۱۴۰۲

راهنمای استخدام پرستار کودک در منزل ، و بررسی مراحل بشیار حائز اهمیت است..چرا که با آمدن کودک شادی و نشاط به خانه های شما خواهد آمد، اما حتما برای بزرگ کردن آن ها باید شکیبایی و تلاش زیادی کرد، مخصوصا چند هفته ی اول اگر شخصی به مادر در بزرگ کردن کودک کمک نکند، این دوران برای سلامت روان و جسم او بسیار استرس زا خواهد شد. بعضی از افراد نیز به دلیل شاغل بودن و یا داشتن فرزند کوچک توانایی مراقبت از کودک خود را نخواهند داشت. و به پرستار کودک نیاز پیدا خواهند کرد. برای انتخاب پرستار کودک ۱۴۰۲ یکسری نکات وجود دارد که باید به آن ها توجه داشت، در این مقاله به طور مختصر راهنمای استخدام پرستار کودک در منزل را برای شما گفته شده است.

راهنمای انتخاب پرستار کودک در منزل۱۴۰۲

برای استخدام پرستار کودک در منزل و راهنمای استخدام پرستار کودک در منزل باید چندین نکته را در نظر داشت تا یک پرستار شایسته برای نگه داری کودک در منزل انتخاب کرد. پرستار کودک باید فردی صبور، دلسوز و با تجربه باشد.

انتخاب پرستار کودک در منزل

در ادامه ی مطالب یکسری نکات برای انتخاب پرستار کودک در منزل بیان شده است:

۱. صلاحیت پرستار

یکی از مهم ترین نکات در استخدام پرستار بررسی اعتبار و صلاحیت حرفه ایی اوست. تا جایی که امکان دارد باید، دارای مدرک معتبر پرستاری باشد .و مجوز های مربوطه را کسب کرده باشد. باید تجربه ی پرستار را در زمینه نگه داری کودک ارزیابی کرد. اگر پرستار را از سوی موسسات استخدام کرده اید، باید قبل از هر چیزی مجوز موسسه را مورد بررسی قرار دهید تا از اعتبار آن اطمینان پیدا کنید.

پس از بررسی کردن مدارک پرستار مد نظر سوالات زیر باید از او پرسیده شود:

روزانه چه مدت این کار را انجام داده اید؟

آیا دوره ی مربوط به پرستاری کودک را گذرانده اید؟

شما چه مدت پرستار کودک بوده اید؟

گواهینامه مرتبط دارید؟

آیا تا کنون تجربه ی کار با چند کودک یا بچه های دو قلو یا سه قلو را دارید؟

تا کنون پرستار چند کودک بوده اید؟

۲. اصول مراقبت از نوزاد

برای سپردن نوزاد خود به پرستار راهنمای استخدام پرستار کودک در منزل بسیار برای شما ضرورت دارد. روش مراقبت پرستاران  در راهنمای استخدام پرستار کودک در منزل از نوازد نیز یک عامل بسیار مهم است .که باید در مورد آن از پرستار، سوال کرد؛ آیا پرستار برای آرام شدن نوزاد با او بازی کرده و یا آواز می خواند؟ چقدر طول می کشد تا کودک را بخواباند و یا او را آرام کند؟ با چه روش هایی کودک را خواهند خواباند؟ آیا می داند چه موقع باید پوشک او را عوض کند؟ چه روش هایی به کار می برد تا نوزاد دچار ادرار سوختگی نشود؟ برای سرگرم و آرام کردن کودک چه روش هایی را انجام خواهد داد؟

 

۳. هزینه ی پرستار کودک

یکی دیگر از عوامل مهم در راهنمای استخدام پرستار کودک در منزل، قیمت پرستار است. با توجه به سطح تحصیلات، مسئولیت، تجربه، ساعت کاری پرستار، استخدام پرستار کودک به طور آزاد و یا از طریق موسسات، قیمت پرستار کودک در منزل مختلف است. اگر پرستار کودک را به صورت روزانه و یا ساعتی استخدام کنید؟ حقوق او را نیز باید به طور ساعتی یا روزانه پرداخت کنید. امکان دارد حقوق پرستار کودک در منزل برای شما زیاد به نظر بیاید، اما برخی مواقع بهترین روش مخصوصا برای هفته های اول برای نگه داری کودک خواهد بود.

 

۴.تعیین وظایف پرستار کودک

بعد از اینکه توافقات اولیه را انجام دادید باید درباره انتظار و وظایفی که از پرستار دارید  به توافق برسید. اگر پرستار به صورت کلی مسئولیت هایی مثل خواباندن یا تغذیه ی کودک انجام خواهد داد، باید در مورد سایر انتظارات و کمک هایی که از او دارید بحث کنید. شما باید تمام شرایط کودک خود را با پرستار در میان بگذارید و از شرایط پرستار کودک اطلاع پیدا کنید. در برخی از مواقع والدین برای کودکان خود که دارای شرایط خاص هستند، اقدام به استخدام پرستار می کنند، به همین دلیل آنان باید شرایط کودک خود را به طور کامل با پرستار در میان بگذارند.

نتیجه گیری راهنمای استخدام پرستار کودک در منزل 

در مطالب بالا راهنمای استخدام پرستار کودک در منزل۱۴۰۲ ذکر شده است، اگر قصد استخدام پرستار کودک دارید، باید تمام نکات مربوط به استخدام پرستار کودک را در نظر بگیرید.

پرستار کودک باید توانایی لازم را داشته باشد. تا مورد توجه کودک و والدین او قرار بگیرد، ملاک اکثر والدین برای استخدام پرستار کودک تجربه و تحصیلات آن شخص است، زیرا افرادی که تجربه لازم در این زمینه را ندارند نمی توانند به درستی از کودکان مراقبت کنند.

 

بیشتر بخوانید:

راهنمای ۶ مرحله ای برای استخدام Babysitter

 

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

(1) نظر

  •  20 ایده عالی هدیه برای پرستار کودک - مرکز پرستاری سفیر آرامش ۷:۵۹:۱۸ ق٫ظ ۲۵ اردیبهشت, ۱۴۰۱

    […] راهنمای استخدام پرستار کودک در منزل۱۴۰۱ […]

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button