کار یک نگهدار کودک به خلاقیت ، ماجراجویی و شادابی احتیاج دارد. اما این ویژگی ها هنگامی که کودک در حیاط زمین می خورد و یا هنگامی که مراقب کودک آمادگی مراقبت از یک کودک 2 ساله را ندارد ، به مراقب کودک کمکی نخواهد کرد. پس بهتر است دانستنی علمی پرستار کودک خود را برای هر گونه پیشامدی آماده کند.

دانستنی علمی پرستار کودک داشتن یک برنامه شغلی

برنامه ریزی، قبل از آغاز به کار یک مراقب کودک شروع می شود. برای جذب مشتری، باید بهترین روش را پیدا کرد. برای یک نگهدار کودک تازه کار، تبلیغات زبانی در میان اقوام و آشنایان تا زمان کسب تجربه بیشتر، می تواند راهکار خوبی باشد.

در کار نگهدار کودک ، علاوه بر سلامت کودک، باید به سلامت روحی و جسمی خود مراقب کودک نیز توجه داشت. بهتر است که پرستار با پرسیدن سوالات کلیدی از توقعات و انتظارات خانواده کودک آگاه شده و سپس بررسی کند که آیا این کار برای او مناسب است؟ برنامه ریزی مناسب برای سازگاری با کار نیز به پرستار کمک خواهد کرد.

خوب است مراقب کودک بداند که برای مراقبت از چه کودکانی تمایل دارد. مثلا اگر نگهدار کودک نسبت به مراقبت از نوزادان و یا کودکان با شرایط یا بیماری های خاص تمایل ندارد و یا آن دشوار می بیند، بهتر است که مراقبت از آنها را به عهده نگیرد.

آماده بودن

بهتر است پرستار کودک پیش از شروع کار، آمادگی های لازم را به دست آورد. آیا می تواند یک کودک را به حمام ببرد؟ آیا می تواند پوشک یک نوزاد را عوض کند؟ خوب است که مراقب کودک برای هر پیشامدی آماده باشد.

مهمترین اولویت برای یک نگهدار کودک ، سلامتی و امنیت کودک تحت مراقبتش است. یک مراقب کودک خوب، می داند که برای هر پیشامدی باید چه کاری انجام دهد، از یک خراشیدگی کوچک گرفته تا موارد حیاتی. بهترین زمان برای آماده شدن برای یک اتفاق، پیش از رخ دادن آن است. احتمال کمی دارد که کودک یک چیز سمی را بخورد، اما دانستن جای داروی پادزهر و یا شماره تلفن اورژانس مسمومیت، آرامش خاطر را برای مراقب کودک به همراه خواهد داشت.

حتی زمانی که موضوعی به سادگی آماده کردن ناهار است، کمی زمان و برنامه ریزی می تواند بسیاری از نگرانی های نگهدار کودک و همچنین احتمال رخ دادن اتفاقات نامطلوب را از بین ببرد. این سوالات می تواند به کمک مراقب کودک بیاید : آیا کودک بیماری خاص و یا حساسیتی دارد؟ خوردن کدام غذاها برای کودک می تواند خطرات خفگی و یا گوارشی را به همراه داشته باشد؟ چگونه مراقب کودک می تواند از امنیت کودکان در زمانی که مشغول آماده کردن ناهار است، مطمئن شود؟ تدوین شده در سفیر آرامش

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *