حفظ ارتباطات باز با اعضای فامیل و خواهر و برادر می تواند حال پرستار سالمند را تا حد بسیار زیادی خوب نماید ئ همچنین فرصتی را برای کمک به وظایف مختلف فراهم می کند. با دوستان و بستگان هر هفته در مورد وضعیت سالمند  خود وکاهش بار کاری مراقبت و کاهش استرس برنامه ریزی کنید. (مراقب آنلاین، یک ابزار جدید برای کمک به شما در انجام این کار است)

یک پرستار سالمند باید وضعیت سالمند خود را مرتبا ارزیابی کند :

این زمان خوبی است تا تصویر کلی سلامت، تصویر مالی و نیازهای زندگی پرستار سالمند و خود سالمند مشخص شود.اکنون زمان شروع گردآوری لیست کاری برای یک دوره زمانی است. اطلاعات پزشکی که مراقب باید گردآوری کند باید شامل نسخه ها و اسامی پزشکان و شماره های تماس باشد. لیست مالی پرستار سالمند باید حاوی مالکیت و بدهی ها، درآمد و هزینه ها و حساب بانکی و اطلاعات کارت اعتباری باشد.همچنین باید تمام اسناد حیاتی سالمند خود را که می تواند شامل وکالت نامه، گواهی تولد، شماره امنیت اجتماعی، بیمه نامه و گواهینامه رانندگی خود داشته باشد.

از یک مراقب با تجربه و حرفه ای کمک بگیرید :

اول و مهمتر ازهمه،همیشه به یاد داشته باشید که چرا به سالمند خود کمک می کنید و بدانید که بهترین کمک ها از طریق ارائه عشق، صبر و پشتیبانی به آنها صورت می گیرد.برای کمک خواستن نترسید،زیرا ممکن است زمان تماس با مشاورو یا مراقب باتجربه باشد که مراقبت را برای شما آسان تر می کند. یک مشاور مراقبت از سلامت و یا یک پرستار سالمند با سابقه  تجربه بالا، ابزار و منابع را برای مراحل بعدی و بهترین مراقبت های ممکن  فراهم می کند.

مطمئن شوید که به دنبال یک مشاور یا  پرستار سالمند باتجربه هستید که با گروه گسترده ای از مشاوران مورد اعتماد همکاری می کند (مدیران ، متخصصان در خانه، برنامه ریزان مالی و وکلای قانونی) تا راه حل های برنامه ریزی جامع و خدماتی مناسب به شما ارائه دهد.

پرستار سالمند باید برای زمان های فراغت خود و سالمندش برنامه ریزی داشته باشد :

پرستار سالمند نباید زمان با یک دوست خوب یا همسربودن، تعطیلات آخر هفته و یا شب بازی خانوادگی را برای خود و سالمندش از دست بدهد. باید از خودش مراقبت کند.قبل از هر کس دیگری پرستار سالمند ابتدا نیاز به مراقبت از خودش دارد. یک مراقب موفق باید خوب بخورد، کمی ورزش کند، به اندازه کافی بخوابد و شرایط فیزیکی اش رو همیشه در کنترل داشته باشد.

نباید اجازه دهد احساس گناه او را از کار بیاندازد

شما دیگر نوجوان نیستید، یک بزرگسال در حال تلاش برای مراقبت اززندگی خود و یک سالمند هستید. به یاد داشته باشید، سالمند شما توانستند زندگی خود را بگذرانند و خوب است که شما نیز به عنوان یک مراقب بخواهید همان کار را انجام دهید. بدانید که شما باید بهترین کار را برای مراقبت از سالمند انجام می دهید.

کار یک پرستار سالمند به سرعت او را خسته و مضطرب میکند. اگر بیشتر از چند هفته است که مراقب شده‌اید، احتمال وقوع این پدیده وجود دارد. چشمانتان را برای دیدن ۶ نشانه رایج سوختن حال پرستار سالمند ، باز نگه دارید! اگر به عنوان مراقب این نشانه ها را در خودتان میبینید و یا اینها را با خودتان میگویید ، بهتر است به یک مشاور و یا پزشک مراجعه کنید.

هنگامی که مراقب علاقه ای به صحبت کردن و یا دیدن کسی ندارد. حتی دوستان و آشنایان! اگر متوجه شدید که همواره نمی‌خواهید با دیگران، مخصوصاً نزدیکان و فامیل، برخورد داشته باشید، این می تواند از نشانه های سوختن و بد حال پرستار سالمند و خستگی ناشی از مراقبت از سالمند باشد.

حال پرستار سالمند مثلا به مطالعه رمانهای جنایی علاقه دارد !

اما الان یک رمان جذاب جنایی  نمی تواند او را به خود جذب کند.اگر کارهای مورد علاقه تان دیگر برای شما لذت بخش نیست، ممکن است دچار عارضه سوختن مراقب شده باشید. بهتر است کمی زمان برای استراحت خود در نظر بگیرید.گاهی کارهای یک مراقب آنقدر زیاد است که به خود می گوید دیگر بس است! فکر هایی از قبیل آزار دادن و یا بی توجه به سالمند از نشانه های خطرناک سوختن پرستار سالمند و یا فشار روحی است. اگر اینگونه افکار به ذهن شما خطور کرده است، فوراً از یک مشاور یا پزشک کمک بخواهید.

هنگامیکه پرستار سالمند خیلی عجیب و دیر به دیر غذا می‌خورد :

الگو های غذای نامرتب و غیر عادی ، چه پرخوری و چه کم غذایی، می‌تواند نشان دهنده استرس و اضطراب شدید و در پی آن عارضه سوختن پرستار سالمند باشد.اگر شما شب ها به سختی به خواب می‌روید و یا صبح ها به سختی از تخت بیرون می آیید، ممکن است تحت تاثیر استرس و اضطراب و عارضه سوختن پرستار سالمند قرار گرفته باشید.

زمانی که بیماری سرماخوردگی ساده حال پرستار سالمند را خراب می کند :

بعد از هفته ها، بهبود کامل نیافته است.استرس، اضطراب و خستگی مفرط میتواند سیستم ایمنی بدن را کاهش دهد. از نشانه‌های ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن می‌تواند  بیماری های ساده ای باشد که یک پرستار سالمند به آنها مبتلا می‌شود اما زمانی طولانی تر از حد معمول طول می‌کشد تا بهبود یابد. همچنین، این ضعیف شدن سیستم ایمنی حال پرستار سالمند می‌تواند ناشی از فشار انجام وظایف پرستاری و عارضه سوختن پرستار سالمند باشد.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *