اگر مراقب کودک مشکلی در کودک مشاهده کند ، باید حتما موضوع را با والدین در میان بگذارد. بدیهی است تعامل پرستار کودک با والدین و مطرح کردن این موضوعات برای والدین خوشایند نخواهد بود، اما پرستار باید روابط خود را با والدین در قالب مسئولیتش حفظ کند.رفتار بعضی کودکان در کنار مراقب کودک در مقایسه با رفتارشان در کنار والدین کاملا متفاوت است. اما اگر والدین ندانند که مراقب کودک برای مراقبت از کودکشان دچار چه مشکلاتی است، نمی توانند برای حل این مشکلات کمکی بکنند.

بنابراین، پرستار کودک باید حتما مشکلات موجود را در اسرع وقت به والدین گزارش دهد. در بعضی موارد حتی بهتر است که مراقب کودک به صورت آنی با تلفن و یا پیام والدین را در جریان مشکل موجود قرار دهد.همچنین، نگهدار کودک می تواند از والدین اجازه بگیرد و از رفتارهای نامناسب کودک فیلم بگیرد و برای والدین ارسال کند.

تعامل پرستار کودک راهنمایی گرفتن:

پرستار کودک باید از والدین در مورد ویژگی های کودک و نحوه برخورد با او اطلاعات بگیرد. در موارد خاص نیز اگر پرستار کودک در روند کار مراقبت از کودک دچار مشکل شود، باید در مورد آن با والدین صحبت کند و از آن ها راهنمایی بگیرد. پرستار کودک باید بداند که والدین در مقابل هر کدام از رفتار های نادرست کودک، چه عملی انجام می دهند.

این اطلاعات در مورد برخورد مناسب با کودک برای مراقب کودک بسیار کاربردی خواهد بود.

در صورتی که والدین نیز  برای آن مشکل پیشنهاد مناسبی نداشته باشند، مراقب کودک باید به دوستان و همکارانش مراجعه کند و در مورد مشکلاتش با کودک راهنمایی بگیرد. والدینی که فرزندی با حدود سنی کودک تحت مراقبت نگهدار کودک دارند نیز می توانند در این زمینه به پرستار کمک کنند.

ایجاد یکپارچگی:

بعد از صحبت نگهدار کودک با والدین در مورد چالش ها و مشکلات کودک، مراقب کودک باید سعی کند تا روش های والدین را در خانه و برای کودک اجرا کند.هدف پرستار باید ایجاد یکپارچگی در قوانین خانه باشد. همچنین، نگهدار کودک باید قوانینی را که تا پیش از صحبت با والدین در نظر نمی گرفته و یا اهمیت زیادی به آنها نمی داده است نیز اجرایی کند. برای مثال، ممکن است مراقب کودک دویدن کودک به جای راه رفتن در خانه را مساله مهمی نمی دانسته است، اما اگر والدین این موضوع را به صورت قانون در خانه وضع کرده باشند، نگهدار کودک حتما باید آن را به اندازه والدین در نظر بگیرد و به آن اهمیت دهد. تدوین شده در سفیر آرامش

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *