مقالات

۵مزیت و تاثیر پرستار بیمار در منزل نسبت به بیمارستانی

عنوان: آیا می خواهید به مقایسه تاثیر پرستار بیمار در منزل نسبت به بیمارستانی بپردازید؟ آیا پرستاری از بیمار در منزل نسبت به بیمارستان بهتر است؟ همان طور که مستحضر هستید پرستاری از بیمار در خانه نیز امکان پذیر است، برای این کار می توان مراقبت های مورد نیاز بیمار را انجام داد و یا اقدام به استخدام پرستار بیمار کرد.

اکثر مردم سعی دارند از بیمار خود در منزل مراقبت و پرستاری کنند و برخی دیگر نیز تمایل دارند مراقبت از بیماران ها در بیمارستان انجام شود. به همین علت ما در این مقاله سعی داریم به  تاثیر پرستار بیمار در منزل نسبت به بیمارستان بپردازیم تا انتهای مطالب با ما همراه باشید. تا اطلاعات بیشتری در اختیارتان قرار دهیم.

مقایسه تاثیر پرستار بیمار در منزل نسبت به بیمارستان

به طور حتم شرایط پرستاری از بیمار در منزل و بیمارستان متفاوت است و یکسان نمی باشد. پس اگر بخواهیم به مقایسه تاثیر پرستار بیمار در منزل نسبت به بیمارستان بپردازیم باید تفاوت پرستاری از بیمار در منزل و بیمارستان را بدانیم که در ادامه ذکر شده است:

مقایسه تاثیر پرستار بیمار در منزل 
5مزیت و تاثیر پرستار بیمار در منزل نسبت به بیمارستانی

۱٫آسایش و راحتی بیمار

این نکته برای همه ما روشن است که اگر از بیمار در منزل مواظبت و نگهداری شود. آسایش و راحتی بیشتری نسبت به بیمارستان خواهد داشت. و احساس بهتری به او دست می دهد. پس از این نظر نتیجه میگیریم که مراقبت از بیمار در منزل بهتر از بیمارستان خواهد بود.

۲٫امکانات مورد نیاز بیمار

امکاناتی که بیمار برای درمان و پرستاری نیاز دارد در بیمارستان بیشتر از منزل خواهد بود اما این نکته به مشکل و شرایط بیمار بستگی خواهد داشت. اگر مشکل بیمار بسیار وخیم باشد مراقبت از او در بیمارستان بهتر است، اما اگر پزشک اجازه دهد که از بیمار در منزل پرستاری شود، می توان تجهیزات لازم برای پرستاری از بیماران را تهیه کرد و در منزل به مراقبت و نگهداری او پرداخت.

۳٫انتقال بیماری های ویروسی به بیمار

یکی دیگر از نکاتی که در مسئله مقایسه تاثیر پرستار بیمار در منزل نسبت به بیمارستان باید در نظر گرفته شود، وجود بیماری های ویروسی مانند کرونا میباشد همانگونه که مستحضر هستید، کسانی که بیماری‌ های گوناگون ابتلا شدند نسبت به افراد دیگر ضعیف تر و امکان ابتلا به بیماری هایی مانند کرونا و آنفولانزا بیشتر است، به همین دلیل اگر از بیمار در منزل مراقبت و نگهداری شود. می توان او را از خطر ابتلا به بیماری های ویروسی حفظ کرد. این در حالی است که خطر ابتلای بیمار به بیماری های ویروسی هنگام پرستاری از او در بیمارستان بیشتر است، پس میتوان نتیجه گرفت که نگهداری و مراقبت از بیمار در منزل نسبت به بیمارستان بهترین گزینه است.

۴٫هزینه پرستاری از بیمار

یکی دیگر از مسائلی که برای مقایسه پرستاری از بیمار در منزل و بیمارستان باید به آن توجه داشت. هزینه های مربوط به پرستاری از بیمار است. هزینه پرستاری از بیمار به شرایط او و تجهیزات مورد استفاده بستگی خواهد داشت. به طور مثال برای مراقبت از بیمار به پرستار در خانه نیاز می باشد. که در هزینه تاثیر خواهد گذاشت و برای پرستاری از بیمار در بیمارستان تجهیزات مورد نیاز بر هزینه ها تاثیر خواهد گذاشت. به طور مثال بیمار بستری شده در بخش مراقبت ‌های ویژه هزینه کمتری نسبت به بیمار بستری در بخش آی سیو در بر میگیرد.

۵٫حالت روحی بیماری

همان طور که می دانید هنگامی که افراد به بیماری مبتلا می‌شوند روحیه حساس تری نسبت به قبل دارند. به همین دلیل اگر از بیمار در منزل و در کنار خانواده نگهداری شود، تاثیر مثبتی بر روحیه او، و بر روند بهبود بیماری او خواهد گذاشت. زیرا بیماران در کنار خانواده خود احساس امنیت بیشتری خواهند کرد.  به همین دلیل می توان برای نگهداری از بیمار در منزل پرستار در خانه را استخدام کرد، تا مراقبت های لازم از بیمار را انجام دهد.

تاثیر پرستار بیمار در منزل
5مزیت و تاثیر پرستار بیمار در منزل نسبت به بیمارستانی

نتیجه گیری درباره تاثیر پرستار بیمار در منزل

با توجه به بررسی ها و مقایسه تاثیر پرستار بیمار در منزل نسبت به بیمارستان، اگر بیمار شما در شرایطی است که می توان از او در منزل نگهداری کرد، به شما توصیه می کنیم، امور مربوط به مراقبت از او را در خانه انجام دهید. و اقدام به پرستار استخدام پرستار کنید. مخصوصا اگر سلامت روحی و روانی بیمار برای شما مهم است.

 

بیشتر بخوانید : نحوه ارتباط با پرستار بیمارستان و رعایت حریم شخصی بیماران

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

(4) نظرات

 • مراقبت های پرستاری برای بیماران در ماه رمضان ۱۰:۴۴:۲۵ ق٫ظ ۲۲ تیر, ۱۴۰۱

  […] بیشتر بخوانید : ۵مزیت و تاثیر پرستار بیمار در منزل نسبت به بیمارستانی […]

  • کارشناس پرستاری ۱۰:۴۴:۲۵ ق٫ظ ۲۲ تیر, ۱۴۰۱

   سلام ممنون

 • معرفی خدمات پرستاری برای بیماران بستری در بیمارستان +مزیت ها ۱۰:۴۴:۲۵ ق٫ظ ۲۲ تیر, ۱۴۰۱

  […] بیشتر بخوانید : ۵مزیت و تاثیر پرستار بیمار در منزل نسبت به بیمارستانی […]

  • کارشناس پرستاری ۱۰:۴۴:۲۵ ق٫ظ ۲۲ تیر, ۱۴۰۱

   سلام ممنون

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button