آمارهای مربوط به پرستار سالمند را نمی توان به صورت دقیق ارائه داد. این موضوع ناشی از دو علت است: الف) تعداد زیادی مراقب به صورت غیر رسمی و بدون چشم داشت و دستمزد و به دلیل علاقه به خدمت به سالمندان به کار نگهداری سالمند مشغول شده اند.ب) تعداد زیادی پرستار سالمند که رسما مشغول به کار مراقبت از سالمندان و خدمات خانگی مربوط به آنها هستند و در ازای کارشان به عنوان مراقب حقوق می گیرند نیز به داشتن مدارک معتبر پرستاری در کشوری مانند آمریکا نیازی ندارند. بنابراین، نمی توان آمار دقیقی از صلاحیت بهترین پرستار سالمندی که در کشورها است به دست آورد.

مثال هایی در ارتباط با بهترین پرستار سالمندی که می توانید باشید

با این وجود مطالعاتی مانند: “حمایت از پرستار سالمند ” که در مجله پرستاری آمریکا منتشر شده است، نشان می دهد که منابع آموزشی و آموزشهای مراقب ، فواید بسیار زیادی هم برای سالمند و هم برای خود نگهدار دارد. این موضوع علاوه بر اینکه از نظر تئوری و علمی بودن امور مراقبتی مهم است، از نظر ذهنی، عاطفی و فیزیکی نیز اهمیت بسیار زیادی در سلامت سالمند و همچنین خود پرستار سالمند دارد.

به گزارش A J N، اغلب مطالعات و تحقیقات انجام شده در حوزه مراقبت ، از طبقه بندی نگهدار سالمند و وظایفش نسبت به سطح دانش و تجربه پرستار سالمند ناتوان هستند. این اطلاعات نقش مهمی در بهبود کیفیت مراقبت دارد. اما محققان این نتیجه را گرفته اند که یک شخص با هر دو جنبه علمی و تجربی است که می تواند بهترین مراقبت را ارائه کند.

فاکتورهای مهم شامل ویژگی های شخصیتی و غیره

فاکتور های قابل توجه برای پرستار سالمند می تواند شامل ویژگی های شخصیتی سالمند ، نوع و میزان پیشرفت بیماری سالمند، شرایط خانه و خانواده سالمند و در نهایت حقوق و مزایا باشد. از طرف دیگر، برای سالمند و خانواده اش نیز نکاتی در مورد مراقب وجود دارد که باید مورد بررسی قرار گیرد. نکاتی مانند ویژگی های شخصیتی ، توانایی تصمیم گیری صحیح، علاقه مندی به امر مراقبت، توانایی مدیریت امور درمانی و نظارت بر روند درمان سالمند و توانایی اجرای بعضی امور پرستاری (تزریقات، گرفتن فشار خون و …).

بهترین پرستار سالمندی که دارای این ویژگی ها باشد شخصی قوی همراه با دانش و تجربه کافی است ، استرس و اضطراب کمتری را دارد ، در مواقع اضطراری بهترین تصمیمات را می گیرد و در طول مراقبت نیز رابطه خوبی با سالمند به وجود می آورد. همین موضوعات باعث می شود تا بهترین خدمات درمانی و مراقبتی به سالمند برسد. این مقاله نگارش شده در وبسایت مرکز پزشکی سفیر آرامش است و هر گونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد ./

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *