درخواست پرستار | مشاوره رایگان

اقدامات پرستار کودک جهت نگهداری از کودکان

مراقبت از کودک

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  اقدامات پرستار کودک اطمینان حاصل کند که خانواده کودک شماره تلفن های اضطراری را می دانند و همچنین کودکان می دانند که چگونه برای کمک، تماس برقرار کنند. پرستار کودک می تواند شماره تلفن های ضروری یادداشت نماید و به کودک بدهد …

  پرستار کودک شماره‌ تلفن‌هایی که باید بدانید

  در حوادث غیرمترقبه، بسیار معمول است که بی‌حوصله و ناراحت شد، بنابراین باید تمام شماره های مهم تلفن را قبل از به وقوع پیوستن این حوادث در اختیار داشت تا دسترسی به آنها راحت شود. پرستار کودک می‌تواند هر شماره تلفن را به وضوح در یک چاپ بزرگ بنویسد تا خواندن آن را برای کودکان آسان کند.

  اقدامات پرستار کودک از یک قلم با جوهر سیاه استفاده کند یا با استفاده رایانه آن را تایپ کند زیرا جوهر مداد یا جوهر با رنگ روشن سخت تر در مواقع اضطراری که فرد عجله دارد و یا کم نور کم است، قابل خواندن است. از آنجا که حوادث ممکن است در هر بخشی از خانه اتفاق بیفتد.

  پیشنهاد مقاله : روش های کمک به کودکانی که نیازهای ویژه ای دارند

  پرستار کودک چند نسخه از لیست تکمیل شده را تهیه کند و در کنار هر تلفن در خانه و یخچال قرار دهد. همچنین وقتی که خارج از خانه است یا کودک را همراه خود بیرون می‌برد حتما یک نسخه را هم با خود به همراه داشته باشد. همچنین، اقدامات پرستار کودک یک سری از شماره‌های اضطراری را در تلفن همراه خود وارد کند و اطمینان حاصل کند که افراد خانه مانند کودکان با لیست آشنا باشند و به افراد خانه خصوصا والدین توصیه کند که لیست را همراه خود داشته باشند. پرستار کودک اطمینان حاصل کند که فهرست شامل این شماره‌ها است:

  • خدمات اورژانس: 115
  • مرکز کنترل سموم
  • اداره آتش نشانی : 125
  • اداره پلیس : 110
  • دکتر کودک
  • شماره تلفن محل کار والدین
  • تلفن های همراه والدین و / یا پیجر ها
  • همسایگان و / یا بستگان
  • داروخانه
  • سفیر آرامش : 53808080

  لیست تنظیمی همچنین باید شامل آلرژی شناخته شده باشد

  شرایط ویژه پزشکی، داروهای مورد مصرف توسط اعضای خانواده و اطلاعات بیمه‌ی همه اعضای خانواده باشد. اگر پرستار کودک با تلفن همراه خود با اورژانس، پلیس یا آتشنشان تماس می‌گیرد، ممکن است اوپراتور به اندازه کافی اطلاعاتی برای مشخص کردن موقعیت مکانی او و کودک نداشته باشد، بنابراین پرستار باید آماده باشد جزئیات مربوط به جایی که خود و کودک حضور دارند را در اختیار اپراتور قرار دهد (مثلا آدرس، شهر، خیابان های نزدیک، بزرگراه اصلی و نزدیک ترین خروجی) اگر در خانه کودک زنگ خطر اضطراری وجود دارد، پرستار کودک مطمئن شود که خودش و دیگر اعضای در منزل می دانند که چگونه از آن برای فعال کردن خدمات اضطراری محلی (آمبولانس، پلیس، ایستگاه آتش نشانی) استفاده کنند.

  پرستار کودک
  پرستار باید به کودکان فضای مناسب جهت بازی و سرگرم شدن فراهم کند.

  اگر والدین و کودک قصد برنامه ریزی سفر به کشور دیگری دارند، اقدامات پرستار کودک به آنها توصیه کند که بدانند هنگامی نیاز به کمک در کشور دیگری داند چگونه می‌توانند امکان این کار را فراهم کنند. بهتر است از قبل آماده شد و لیستی از شماره های بین المللی را نگه دارند. فهرست شماره های اضطراری بین المللی به صورت آنلاین و یا از طریق سفارتخانه های هر کشور در دسترس است.

  اقدامات پرستار کودک به آموزش دادن کودکان و نوجوانان

  حتی بچه های بسیار کوچک می توان آموزش داد که چگونه یک تماس اضطراری برای کمک گرفتن برقرار کنند. مهمترین توصیه این است که آنها آرام باشند و به آرامی و واضح صحبت کنند.

  برای برقراری تماس با اورژانس/پلیس/آتش نشانی و صحبت با اپراتور، بچه ها باید بدانند:

  • چگونه شماره گیری کنند (115/110/125)
  • نام کامل خود
  • آدرس کامل خود
  • چگونه از یک موقعیت اورژانسی توضیح مختصری ارائه دهند

  همچنین برای بچه ها مفید است که شماره تلفن خانه خود را بدانند. اغلب داوطلبان یا اوپراتورها این سوال را در صورتی که تماس قطع شود، می پرسند. پرستار کودک می‌تواند بچه ها را با صحبت کردن با تلفن تمرین دهد (اطمینان حاصل کند که تلفن خاموش است).

  پیشنهاد یک وضعیت به کودک خود

  «مامانم از پله ها پایین افتاده و نمی تواند به تلفن برسد حالا چه کار کنم» پس از اینکه شماره گرفت، مراقب کودک از او سوالاتی که یک اپراتور می پرسد، مانند «نام شما چیست؟» «از کجا تماس می گیرید»، و «مورد اضطراری شما چیست؟» نگهدار کودک تاکید کند که توصیفات کودک باید کوتاه باشد (مامان از پله ها سقوط کرد) و او باید سعی کند آرام باشد. پرستار با کودک تمرین کند تا او احساس راحتی کند. هیچ کس نمی خواهد در مورد احتمال وقوع مسائل اضطراری در خانه فکر کند، اما بهتر است با این احتمال مواجه شویم تا اینکه ناآماده با آن رو‌به رو شویم. بنابراین شماره های اضطراری را در دسترس نگه دارید این یک گام کوچک است که می تواند سود بزرگی را نصیب خانواده کند.

  0 0 رای ها
  امتیاز خود را ثبت کنید
  guest
  0 دیدگاه
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها

  درخواست پرستار | مشاوره رایگان