کودکان دوست دارند که فرا تر رفتن از محدودیت ها و مرز ها را امتحان کنند.اگر اعمال قدرت پرستار کودک به نحوی باشد که تاثی گذار نباشد ، دیگر از او حساب نخواهد برد و به حرف او گوش نخواهد داد. باید بداند که کودکان همیشه به دنبال فرصت می گردند تا رئیس باشند. مشکل اینجاست که کودکان هنوز بالغ نیستند و نمی دانند چه چیزی برایشان خوب و چه چیزی بد است. بنابراین، تصمیمات آنها نتایج خوبی را به همراه نخواهد داشت.

اگر اعمال قدرت پرستار کودک صحیح نباشد ، کودک سر سختی و لجبازی بیشتری را در مقابل او نشان خواهد داد. همچنین، باعث می شود که در بحث ها، مراقب نتواند کودک را ملزم به انجام یا عدم انجام کاری کند.

شاه کلید اصلی در اعمال قدرت پرستار کودک جهت کنترل شرایط

کلید اصلی موفقیت در اعمال قدرت برای پرستار کودک ، ثبات است. ثبات به این معنی نیست که مراقب با همه درخواست های کودک مخالفت کند. بلکه باید شفاف و واضح باشد که حرف آخر را نگهدار کودک خواهد زد. کودک باید متوجه شود که اگر جواب او “نه” است، دیگر تغییری نخواهد کرد.

اگر کودک بد رفتاری می کند، مراقب می تواند قانون شمردن را اعمال کند. به این صورت که او از کودک می خواهد که رفتارش را در عرض سه شماره اصلاح کند. آنگاه تا سه می شمارد و بعد از شماره سه، در صورت عدم اصلاح رفتار کودک، عواقب و تنبیهات توسط مراقب اعمال می شود.( البته کنترل شده مثلا باید به سراغ تکالیف مدرسه اش برود ) با گذشت زمان، کودک با این قانون کنار خواهد آمد.

اصلی ترین دلیلی که باعث می شود قانون شمارش نتیجه بخش باشد این است که نشان می دهد مراقب تصمیم گیرنده نهایی است و کودک متوجه می شود که در صورت مخالفت، عواقب کار حتمی است.اگر پرستار کودک از کار کودک چشم پوشی کند و یا آن را دست کم بگیرد، با این کار در واقع به کودک اجازه داده است که کنترل اوضاع را به دست بگیرد.

نکته ای در مورد اعمال نظم

باید به یاد داشته باشد که پدر یا مادر کودک نیست. بنابراین، باید دستورات، نظم و قوانین مورد نظر والدین را به دقت و با جزییات اجرا کند. در صورتی که مراقب نظری در مورد این موضوع دارد، باید حتما با والدین در میان بگذارد و کار خودسرانه ای را انجام ندهد.

اما در صورتی که والدین نظم و چارچوب قوانین خاصی را از نگهدار خود نخواهند، باید خودش دست به کار شود و قوانینی را برای بالا بردن کیفیت مراقبت وضع کند. اين مقاله نگارش شده توسط تیم پزشکی مرکز سفیر آرامش است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد./

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *